Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu, nowy domownik śliczny a oczka ma takie figlarne, że już sobie wyobrażam te psoty, które wyczynia ;:306
Masz sporo pięknych dalii ;:333 I ja w tym roku poszerzyłam swoją kolekcję i jestem naprawdę zadowolona. Rozrosły się u mnie do gigantycznych rozmiarów i po deszczach mam z nimi trochę roboty. Trzeba je wiązać i podpierać, bo walą się całym ciężarem na róże w donicach ;:202
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11296
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu ! tyle czasu upłynęło i nic...ani jednego zdjęcia... :shock: Chyba, że nadal się urlopujesz... :?:
pozdrawiam upalnie spod wentylatora! Obrazek

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Kochani, jaki mi się dzisiaj fajny zakup trafił... w lidlu mączka rodowa była po 99 groszy! (słownie: dziewięćdziesiąt dziewięć) Wzięłam wszystko co było, 5 worków, ale dobre i tyle... Niestety przegieli w tym roku z ceną wyjściową i nie zeszła tak jak w latach ubiegłych, będę miała już temat nawozów na przyszły rok częściowo załatwiony.

Ogród podlany i dobrze, bo susza niestety mocno dała się we znaki... róże nie wydają nowych pąków, a to co wydają mdlało w oczach, to samo dalie, praktycznie już pozamiatane z kwitnieniem. Nie podlewałam, bo woda się skończyła w pojemniku, a z sieci, to zbankrutowałabym, zresztą po takich upałach ile tej wody trzeba by wlać, żeby ziemia coś wciągnęła?
Ale pada więc... więc weekend na leniwca ;:333 No może nie aż takiego, bo przerabiam pomidorki na przecier.

Miłego weekendu Wam życzę! ;:304


Julciu, mnie wyjątkowo samo wyszło, bo raczej też mało konsekwentna jestem, ale i tak na tej rabacie krwawnica sama się pojawiła bez planowania ;:306 Dalie dotkliwie upał odczuły, ale cóż... taki mamy klimat :roll:

Gabrysiu, powiem ci, że ja co roku miałam sporo różnych samosiejek - godecje, klarkie, lwie paszcze, aksamitki itd. w tym roku tylko klarkia i lwia paszcza nie zawiodła. Może ta zima w kwietniu dała się we znaki?

Karolinko, dziękuję ;:196
A i moja New Dawn też kiepsko kwitnie, jednak ma za dużo cienia tam. Ale nie mam je gdzie przesadzić. Więc cóż... ;:131

Maryniu, ja dalie lubię, bo to takie kwiaty dojrzałego lata. Gdzie można wybrać wiele kolorów, fasonów itd. Niestety tegoroczna pogoda im nie sprzyja. W daliach nie lubię wykopywania karp ;:209
Żeniszki super są! Ja tak naprawdę od ubiegłego roku się przekonałam do nich...
Zdjęć nie mam, ale jak pogoda pozwoli, to.... ;:333 W te upały nie miałam już sił chodzić z aparatem, zresztą nie było co focić, a dzisiaj deszcz, upragniony deszcz...

Aniu anabuko1 , moje słabo... kilka dosłownie kwitnie, reszta czeka. Poza tym sporo plamistości, widzę też mączniaka na jednej i szarą pleśń, ale może dopiero w poniedziałek popryskam czymś, bo zbyt wielkie zaduchy były i jakoś bałam się w takie wysokie temperatury opryski robić.

Ewuniu, ja w sumie mam gdzie, ale np. w tym roku zapomniałam o nich, posadziłam bardzo późno ;:306 Nie lubię tego wykopywania, przechowywania itd.... dlatego zrezygnowałam z mieczyków ;:224

Tulap - Mati , dziękuję w imieniu kotełka, który śpi na moich nogach ;:215 Powiem Ci, że zaskoczyły mnie swoim rozmiarem (kwiatów, bo wzrostem są niewysokie), nie dostawały nawozów, ani żadnych specjalnych ceregieli....

Seba, niestety takie nasze klimaty...
Mam czosnki, chyba 4 rodzaje - olbrzymie białe i fioletową, oraz takie mniejsze (kupowałam w lidlu), w tym roku też będę m.in. je kupować, bo są naprawdę zachwycające.


Beatko, dziękuję bardzo ;:196 Żeniszki naprawdę dlugo kwitną, nie spodziewałam się, że aż tak. W ub. roku miałam takie z rozsad i szybko jakoś zakończyły kwitnienie.


Elu, bardzo się cieszę, że floksiki i dziwaczki ładnie się prezentują. U mnie niestety floksy bardzo słabo w tym roku. praktycznie w ogóle na nie uwagi nie zwracam, bo nie ma na co. W przyszłym roku chyba zmienię im miejscówkę.
Rabatka trawiasto-rozchodnikowa jeszcze słabo widoczna, liczę że w przyszłym roku będzie efektowniejsza.

Lucynko, u mnie też chorują, szczególnie przy tych upałach ujawniło się sporo plamistości, mączniak... Ech...

Iwonko
, trochę słabo rozkwitł, ale cóż... ;:306
Ja żeniszki siałam, potem rozsadki robiłam, ale zobacze jak tam wiosną, może się rozsieją ;:333

Dorotko, Cynamonik figlarz straszny. Wszędzie go pełno i ma pomysły różne. Taki Mały Wariat.... ;:306
Ja nie dokupowałam dalii, baaaa... kilka karp dałam mojej mamie, miałam z nich całkowicie zrezygnować, ale poszłam po rozum do głowy ;:306
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

O, to faktycznie suuperowy zakup - mączka rodowa po 99 groszy!
A to ci się trafiło.Szkoda,że u mnie takich rzeczy nie było. :(
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Aniu z tego co słyszałam to w lidlach (jak zalega na półkach) zrobili taką przecenę. Ja u siebie wykupiłam wszystko co było... a było tylko 5
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42120
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu śliczne żeniszki, kiedyś posiałam, ale były tylko białe, w tym roku miały być inne i niestety przetrwało parę roślinek :wink:
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

A mnie po raz pierwszy w tym roku żeniszki z samosiewu się nie pokazały. ;:185 Za rok, no nie cały już, muszę troszkę wysiać, bo bardzo je lubię, zwłaszcza te niebieskie. ;:108
Cieszę się, Basiu, że doczekałaś się deszczu. ;:215
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4326
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

apus pisze:Kocham ten mój prawie ogród nawet z tymi chwastami
Przy chwastach to tylko relaks :D
Pięknie jest i faktycznie mocno różano ;:333
A ceną mączki rogowej to faktycznie przegięłi i zrezygnowałem w tym roku z kupna. Gratuluję trafienia wysprzedaży - też brałbym wszystko :)
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11296
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

U mnie swego czasu bardzo polubiły tę mączkę.... nornice, nigdy nie miałam takiego spustoszenia wśród róż jak po zastosowaniu do sadzenia tej mączki właśnie... Poleciłam ją równocześnie koleżance i ona miała też takie spostrzeżenia ;:oj ... Nie używam od tej pory a jeszcze 2 worki zapasów mam i brakuje mi odwagi ją zastosować bo obecnie z nornicami mam spokój i nie chce wywoływać wilka z lasu... ;:131

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

A mi wióry rogowe posypane i zakopane przy różach wiosną....wykopały i pożarły moje psy. Zostaję przy kompoście i końskim złocie :wit
Ale cena wyjątkowo atrakcyjna. Warto.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11532
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu Cynamonek słodki, a rozrabiacz, jak wszystkie młodziaki. :) Niebieskości przy ścieżce śliczne. ;:oj Nie myślałaś o jakimś wyższym akcencie? Kilka ostnic od strony trawnika. ;:170 Żeniszki z pewnością się wysieją. U mnie zawsze pełno. Niestety moje samosiejki są trochę wyższe niż były mateczne rośliny. Różowe dalie cudne, żeby jeszcze zimowały w gruncie. :wink: Spokojnych dni. ;:196
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4326
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Basiu wczorajszy spacer poprowadziłem obok owego sklepu, o którym wspominałaś i ... były wióry rogowe w takiej właśnie cenie :)
Złamałem zasadę nie robienia zakupów w niedzielę i wróciłem po auto. Kupiłem ... 10 opakowań, tylko dlatego, że kolega był w sklepie i mu podpowiedziałem - on wziął pozostałe 5.
Dzisiaj już zacząłem rozdawać je na ogrodzie :)
Jak dobrze było zajrzeć na FO i do Twego ogrodu ;:138
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Moje roślinki... apus - cz. 3 - mocno różana!

Post »

Witaj Basiu :wit . Dzięki za wpis o tej mączce rogowej w stosownym dziale , dzięki Tobie mój eM kupił mi wczoraj 9 worów po 99 groszy ;:138 . A ja tydzień wcześniej kupiłam po 12,49 i myślałam, że to tanio ;:306 . Taki nawóz na pewno się przyda ;:333 . Pozdrawiam i spokojnego dnia życzę :wit .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”