Moje różne zakątki.... cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42120
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu śliczny jest ten Twój zakątek...a wręcz raj na ziemi! i ta orgia kwiatów! jeżówki śliczne, ja czekam czy zakwitnie biała, bo rozeta chyba jest, jak wyjdzie to kupuję następne odmiany, jak nie to zostaną przy podstawowych...trudno inne będę oglądać u Was :D
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

PEPSI-Małgosiu Nowe roślinki zawsze trochę radości sprawiają.Trochę zmieniałam 2 rabaty.Trochę upycham.Na wiosnę jeszcze sporo chcę zmienić na rabatach dwóch.Ale jak poprzesadzam rośliny. Z nadwyżkami zawsze można sobie poradzić, jest dużo chętnych do przyjęcia.U mnie to sąsiadki wszystko biorą.
Jan Pawł jest taki cudny, duże kwiaty,Zawsze ten clematis obficie mi kwitł.a w tym roku poskąpił swego kwiecia.
Zalew za laskiem.Gdyby, go nie było.To z pięterka miałabym widok na niego.Ale i inni widzieliby moją działkę.A tak ukryta , i lepiej. ;:108 ;:108
Maska-Marysiu Dobrze napisałaś, to jest tam taki raj na ziemi.Tu jest mi najlepiej.Nawet nie w mieście.?Tam zgiełk. Zero natury.Zwierząt i owadów mniej.Tutaj zawsze pozytywniej mi się myśli, takiego nie ma pędu i przytłoczenia.
Moich jeżówek kilka jest ładnych. A kilka bidulek,Ale chyba za uboga tutaj ziemia.Aja przegapiłam i nic nie nawoziłam.Trochę to trzeba poprawić. Cchę na zimę trochę dać obornika gołębiego( bo taki już mam załatwiony ) Ale nie wiem dokładnie, kiedy to mogę zrobić ??Czy pod rośliny kwiatowe, cebulowe, też mogę ?? Poradzisz coś w tej kwestii ???


Obrazek
Obrazek
budleja Dawida
Obrazek
Doniczkowe
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Ten nachyłek zamiast rozrosnąć się to zmarniał :(
A może na blisko rośnie ten drugi żółty i tamten się tak rozpycha, rozrósł.że tego spycha ?
Obrazek
Rudbekie wciąż piękne i z daleka widoczne w ogrodzie :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42120
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu wiem że lubisz to miejsce, bo to wynika zawsze z twoich wpisów! Wyobrażam sobie że tak jak ja idę w pole żeby odciąć się nieraz od myśli i trosk ;:65 Ty może idziesz nad jezioro ;:63 jak spojrzysz przed siebie wszystko nabiera innego wymiaru!
Gołębnikiem nawozi Marta koziorożec i Lucynka Płocczanka więc one na pewno Ci poradzą bo maja wspaniale nawiezione rośliny! :D
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11296
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu to jęczmień grzywiasty , chyba??? Cudeńko, uwielbiam kwitnące trawy!
Obficie i w kolorach - piękne fotki jak zwykle! ;:63

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Witaj Aniu :wit . Oj widzę, że nie próżnujesz i sadzisz rośliny ;:138 . Trawki ostatnio stały się obiektem mojego zainteresowania i na pewno sprawię sobie kilka turzyc ;:108 .Bardzo podobają mi się Twoje figurki w ogrodzie ;:333 . Hortensje bukietowe to teraz królowe , przepiękne są ;:138 . W ogrodach widać zbliżającą się jesień , oby była złota i piękna. Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Masz dalej bardzo kolorowo - lubię takie ogrody ;:108 . Kupowanie roślin to fajna sprawa, ale potem ból głowy, gdzie to posadzić, no, ale jak zmieniasz rabaty, to pewnie masz plan ;:173 .
Twoja nowa hosta jest śliczne, ale zafunduj jej miejsce cieniste, wtedy będzie ładna, jasna plama. Tę drugą mam od lat, ale stoi w miejscu, bo pod spodem same korzenie drzew i mam zamiar ją przesadzić gdzie indziej. Może ruszy wreszcie :roll: .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Aniu,fajnie że masz pomysł na zmiany w ogrodzie, ;:108 dzięki czemu możesz sobie fundować nowe roślinki. ;:333
Bardzo ładna hosta. ;:215
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Kochani dzień był dziś intensywny i w pracy i potem. Późno do domciu wróciłam i jeszcze odwiedziny jedynej siostry , od kilku miesięcy nie widziałyśmy się i tak noc zastała. i znowu padam , a rano do pracy.Dlatego ciu dla was ogrodowych zostawię , a jutro ( wybaczcie dzisiaj ) po pracy odpowiem. :wink:

Gailardia - kwitnie już chyba drugi miesiąc
Obrazek
Obrazek
Obrazek
oman wielki- znowu wyrósł mi na 2, 5 metra
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Maska-Marysiu Oj, tak Marysiu, tak.Bardzo lubię to swoje miejsce na Dębowym. Tutaj inaczej oddycham, inaczej myślę, inaczej żyję ;:173
Bardzo ci dziękuję za podpowiedź , kto stosuje taki gołębi nawóz.Muszę ich zapytać o te rzeczy.
marpa -Maryniu Traw to ja mam jeszcze malutko.Teraz kilka małych dokupiłam.A tą trawkę w koszyku, mąż kupił w ubiegłym roku na bazarku.I gdzieś ponownie mi się wysiała.I jest.Chyba w tym roku zbiorę z niej nasionka.Mówisz,że to jęczmień grzywiasty ,Fajnie się nazywa.
Dziękuję ci za miłe słowa. ;:196
ewelkacha88-Ewelinko Oj, tak coś człowiek zmienia. coś nowego się chce.Trawek to ja mam jeszcze malutko. też mi się one dopiero, zaczynają podobać.Figurki i latarnie kupowałam na OLX. nawet nie drogo.
Oj, jesieni, to ja jeszcze nie chcę.Kocham lato i ciepełko.. ;:173
Pulpa222-Aniu Oj, kwiaty, rośliny nas uzależniają. I takie uzależnienie jest tylko piękne i dla nas i dla otoczenia.
I też to znam, i teraz też tak miałam .Kupię i potem ganiam po ogrodzie z doniczką.I myślę, tu , pasuje ??A może tu ?? Gdzie to by to posadzić ??? Te nowe hosty i mi się podobają.Na razie są w doniczkach.Bo jeszcze nie mam pojęcia gdzie je posadzę.A miejsca cienistego to u mnie brak.:(
Ja też mam taką jedną, kupioną kilka lat temu.I jaka była na początku taka jest.Nic nie ruszyła, nie porosła.I już raz była przesadzana i nic to jej nie pomogło. :roll:

Obrazek
Mieczyki też lubię :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Lilie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Kwiatów, a kwiatów u Ciebie - super ;:138 . U mnie kosmosy nie rosną zbyt dobrze, bo za ciemno, a galtonię białawą zamroziłam w ziemi (zapomniałam wykopać ;:145 ).
Gailardia i rudbekia pięknie kwitną i są bezproblemowe, ale też lubią słoneczko. U mnie rośnie 2 patyki rudbekii, reszta zginęła po zimie ;:174 . U koleżanki jest mnóstwo, to nakopię jesienią i jeszcze raz spróbuję, a co ;:134 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Cześć Aniu. Czytam i czytam i nie mogę znaleźć czy pisałaś jaką to odmianę rutewki kupiłaś. Posadziłaś już? Jestem ciekawa kompozycji. Nad swoimi ciągle pracuję. Niby posadziłam a nie jestem też pewna czy dobrze.
Piękne masz mieczyki, szczególnie ten bordo jest niesamowity. Ja u siebie nie sadziłam, za duże wiatry, ciągle mi się pokładały. Podziwiałam u mamy, ale przyszedł ostatnio jakiś złodziej i jej wszystkie wyciął ;:223 Takiemu to bym rączki..... z płucami :twisted: Tak mamie było przykro, bo chciała się pochwalić nowymi kolorami.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moje różne zakątki.... cz.2

Post »

Pulpa222-Aniu Oj znam to i ja zamrożenie na śmierć cebul.Ty wiesz ile już kalii -Cantedeski
, mieczyków, a nawet dalii czy też innych cebul jesienią zapomniałam wykopać .Kalii już nap, w ogóle nie sadzę.
U mnie w większości to wszystkie rośliny rośną na słońcu.Gailardia i rudbekia u mnie fakt na słońcu też rośną i jest już ich sporo.
Muszę rudbekie kontrolować.Bo Dębowy stałby się Rudbekiowy ;:306
Próbuj, próbuj to piękne rośliny i długo kwitną.

Róża Chippendale
Obrazek
róże parkowe Louise Odier
Obrazek

Aprilku- Jolu Kupiłam Rutewkę Delavay'a Thalictrum delavayi. Jeszcze mała sadzonka.
W tym roku pewnie mi nie zakwitnie. :( I myślę teraz o niej...Długo ty swoją masz ?? Dobrze ci zimuje, dobrze, szybko rośnie ??
Czy okrywać ją trzeba czymś na zimę ???
Swoją posadziłam w różach pod siatką. żeby kiedyś dala im tło fajne,Ale czy tak się doczekam ??
Mieczyki lubię ,sadzę Ale nie o wszystkich pamiętam,żeby na zimę wykopać.Bo jak przekwitną to ścinam je nisko,żeby nie straszyły.A potem to już czasami zapomnę o nich jeśli chodzi o wykopanie.Zwłaszcza,że ja je sadzę w różne miejsca.To tu, to tam :)
Och kurcze, szkoda, naprawdę szkoda,że u twojej mamy taki złopdziejisko się trafił i zabrał wszystkie mieczyki. Rozumnie co czuła mama.Ja ręce powykręcałabym mu ma amen.

Anafalis perłowy i floksy
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”