Wysiew nasion sezon 2015-2024...

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
chinka
200p
200p
Posty: 388
Od: 19 sie 2012, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Terminarz wysiewu nasion 2014r. cz.5

Post »

Dziewczyny, nie jesteście osamotnione z tymi parapetami :wink: Ja mam do dyspozycji cały dom, ale tak naprawdę pozostają mi tylko dwa parapety od południa, bo od wschodu i zachodu rosną wysokie drzewa w moim ogrodzie i jest tam za ciemno dla siewek niestety..
U mnie w sklepach też posucha, nasiona będą dopiero w lutym.
Pozdrawiam, Bogusia
Awatar użytkownika
Andzia1967
200p
200p
Posty: 305
Od: 1 kwie 2013, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Terminarz wysiewu nasion 2014r. cz.5

Post »

Mnie również opanowało szaleństwo zakupowe. Dziś dokupiłam w jednym z marketów budowlanych nasionka pelargonii i mrozów. Reszta nasionek mam nadzieje dojdzie jutro przesyłeczką . Nasionka były różne( tak mnie korciło podokupować jeszcze werbenę zwisającą opanowałam się i nie dokupiłam niczego poza plan). A pokusa była OLBRZYMIA .Dziś wysiewam pelargonie zwisającą ( te nasionka mam z zeszłego roku ) i pelargonie rabatową. Nawet się zdziwiłam bo w jednym opakowaniu rabatowej było 11 nasionek. Reszta wysiewów pelargonii planuje w następnym tygodniu. Pozdrawiam
Drako
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1343
Od: 17 lut 2013, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Płd. Wielkopolska

Re: Terminarz wysiewu nasion 2014r. cz.5

Post »

Widzę, że nie tylko panie powstrzymują się jak tylko można od dodatkowych zakupów. :D W tym roku stwierdziłem, że mam dość chodzenia nad rozsadami po całym domu i co się da sieję do gruntu, z nielicznymi wyjątkami typu troszkę groszku pachnącego w marcu na balkon. W lutym posieję tylko trochę trawy cytrynowej, lobelie i inne żeniszki poczekają do marca. (głupi ja nie zrobił sadzonek tych ostatnich na zimę i teraz się będzie męczył.)

Swoją drogą, czy ktoś ma ten sam problem, że przy porządkach nasion okazuje się że jest kilka paczek tego samego? :D
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Terminarz wysiewu nasion 2014r. cz.5

Post »

Od kiedy jest internet nie mam tego problemu. Przeglądam wszystkie firmy nasienne robię liste i kupuje według tej listy. W sklepach i marketach szukam tylko nowości. W tym roku jestem zadowolona bo wszystko co mi jest potrzebne znalazłam u naszej kolezanki. W ubiegłym roku było gorzej bo w grudniu miałam wypadek i zanim mnie poskładali był juz marzec i w sklepach firmowych połowy nasion już nie było.
Marzenka79
1000p
1000p
Posty: 5038
Od: 27 lis 2011, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Terminarz wysiewu nasion 2014r. cz.5

Post »

Ja mam już dwa koszyki nasion nasion... :oops: Nie dopuszczam do takiej sytauacj,że chcę coś wysiać na rozsadę czy do gruntu a mi brakuje nasion.
Awatar użytkownika
karol11
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 20 gru 2014, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Włodawa

Re: Terminarz wysiewu nasion 2014r. cz.5

Post »

U was centra i sklepy ogrodnicze mają już nowy towar nasienny? U mnie jeszcze nie :( , a chętnie bym już coś kupił.
Marzenka79
1000p
1000p
Posty: 5038
Od: 27 lis 2011, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Terminarz wysiewu nasion 2014r. cz.5

Post »

Karol nowe nasionka w sklepach to mogą być już nawet w listopadzie tylko z reguły sprzedawcy nie chcą ściągać towaru który zaraz na początku stycznia trzeba policzyć czyli inewntaryzacja.
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Terminarz wysiewu nasion 2014r. cz.5

Post »

Ech nasionka...
Chciałam wysiać begonię i w lutym koleusa ale nie miałam w domu nasion (pierwszy raz będę siała te roślinki). Zrobiłam wczoraj rundkę po popularnych sklepach i niestety nic nie znalazłam- oprócz gazanii której nie było na liście zakupowej ;:oj
No to siadłam wieczorem i na allee.. i oczywiście znalazłam. Nasionka tanie, przesyłka 6 pln no to sobie pomyślałam, że coś dobiorę żeby kwota za przesyłkę tak nie wyglądała groźnie.
Czekam teraz na listonosza, który dostarczy mi:
WŁOŚNICA SINA
CYNIA SKABIOZOWA
SAŁATA DĘBOLISTNA REDIN PlantiCo
BEGONIA BULWIASTA TUBERHYBRIDA
CEBULA WENTA 6 g CZERWONA ZAPRAWIANA 'P
ASTER KARŁOWY MINI CZERWONY JAK CHRYZANTEMA
KOLEUS ROKOKO HIT !!! POKRZYWKA MIESZANKA
NASTURCJA KARŁOWA 5 g KRÓLOWA BALKONÓW I WERAND
SUCHOKWIAT ROCZNY HIT !!! DO SUCHYCH BUKIETÓW 'L
KOLEUS BLUMEGO HIT !!! POKRZYWKA MIESZANKA
;:215
Biorąc pod uwagę, że mam nasiona z zeszłego roku oraz zbierane samodzielnie nie tylko w swoim ogródku a także nasiona z akcji, mam wrażenie, że zaczynam cierpieć na zbieractwo ;:306
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Marzenka79
1000p
1000p
Posty: 5038
Od: 27 lis 2011, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Terminarz wysiewu nasion 2014r. cz.5

Post »

Małgosiu o ile z resztą dasz sobie radę to z begonią raczej będziesz mieć problem-w 1 gramie mieści się kilkadziesiąt tysięcy nasion,w warunkach domoych uzyskanie siewek nadających się do pikowania jest bardzo trudne.
Aniakak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 765
Od: 9 sie 2013, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Terminarz wysiewu nasion 2014r. cz.5

Post »

Oj na razie za oknem duuużo śniegu ,ja tylko posadziłam 2 nasiona mango i jedno nasionko noliny na próbę czy coś z tego będzie
Pozdrawiam Anna
Marzenka79
1000p
1000p
Posty: 5038
Od: 27 lis 2011, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Terminarz wysiewu nasion 2014r. cz.5

Post »

Aniu dziś we Włocławku świeciło mocno słońce,wróbelki ćwierkały...Tylko kalendarz sprowadza mnie na ziemię bo śniegu tutaj ani grama...
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Terminarz wysiewu nasion 2014r. cz.5

Post »

Marzenka, właśnie czytam na FO jak to zrobić i perspektywa pikowania roślinek wielkości ok 2mm wcale mnie nie przeraża :heja
Ja kupiłam bulwiastą więc nasionek będzie zaledwie ok 40 tys. Stale kwitnącej byłoby około 70 tys ;:215

Na pewno będę dokumentowała to przedsięwzięcie ale już dziś proszę: trzymajcie za mnie kciuki!!!
Jak posieję ten pył do pojemnika to dam znać :lol:
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Aniakak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 765
Od: 9 sie 2013, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Terminarz wysiewu nasion 2014r. cz.5

Post »

Siej , trzymamy kciuki a u nas teraz dużo śniegu i minus 15 stopni ;:218 ;:218 zimno
Pozdrawiam Anna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”