Sępolia (Fiołek afrykański) - pielęgnacja, rozmnażanie, problemy w uprawie, cz.4

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sępolia (Fiołek afrykański) - pielęgnacja, rozmnażanie, problemy w uprawie, cz.4

Post »

Fantastyczna sprawa, że też nie spróbowałam nigdy krzyżować fiołków, cóż, coś czuję, że przede mną nowe zadanie :wink:
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8967
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Sępolia (Fiołek afrykański) - pielęgnacja, rozmnażanie, problemy w uprawie, cz.4

Post »

:wit Kamil , Fiołeczki od Ciebie .
Obrazek
Awatar użytkownika
neferet
200p
200p
Posty: 220
Od: 18 paź 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Sępolia (Fiołek afrykański) - pielęgnacja, rozmnażanie, problemy w uprawie, cz.4

Post »

Dostałam od koleżanki dwa kwiatki pieniążka, które niestety okazały się zarażone mączlikiem. Już je usunęłam, ale niestety stały przy moich fiołkach i bardzo się martwię czy te paskudy ich nie skolonizowały. Na razie wygląda wszystko ok, ale nie wiem... czy coś mogę zrobić profilaktycznie? Kupić jakiś lepy, pryskanie? Jak myślicie?
Czy wchodzimy, czy wychodzimy z ogrodu furtka jest początkiem drogi.
Pozdrawiam, Monika
Za furtką
Awatar użytkownika
baba
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 12 cze 2018, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Sępolia (Fiołek afrykański) - pielęgnacja, rozmnażanie, problemy w uprawie, cz.4

Post »

Szkoda, że wątek ucichł bo widzę, że jest (było?) tu dużo osób ze sporą wiedzą.
A chciałam podpytać jakie macie doświadczenia z trailerami. Wiem już, że niektórym podobno do pobudzenia kwitnienia lepiej usuwać nowe rozetki. Ale szukam jakiejś reguły jak z nimi postępować.
Mam lituanikę i pink mint które pomimo dobrego wzrostu już dość długo nie kwitły. Okolice wschodniego okna, bardzo luźne podłoże + knot, delikatne nawożenie. Szczególnie pink mint ma chyba już z 5 rozetek. Jakiś czas temu jedną musiałam oddzielić żeby był stabilny ale niczego to nie zmieniło pod kątem kwitnienia (ani oddzielona sadzonka ani mateczna).
Czy jeżeli się chce mieć gęstszą kompozycję to na przykład wszystkie poodzielać i posadzić obok siebie? Czy są jakieś sprawdzone zasady?
Awatar użytkownika
doras
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 27 lip 2019, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Sępolia (Fiołek afrykański) - pielęgnacja, rozmnażanie, problemy w uprawie, cz.4

Post »

Wydaje mi się, że sposób sadzenia - czy jedna rozetka, czy kilka obok siebie - nie wpłyną na kwitnienie. Chyba większy wpływ ma naświetlenie i ewentualnie nawożenie. Może spróbuj na początek zmienić im miejsce?
Pozdrawiam, Dorota
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”