Magnolia wiosną

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12960
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Magnolia wiosną

Post »

Wedle mnie Magnolia Gwiezdzista - kwitnie najwcześniej, nie trzyma kwiatu szybko opada. Porównaj z moja powyżej.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Draszyr
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 8 kwie 2020, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Magnolia wiosną

Post »

Tara - też takie mam przypuszczenia że magnolia gwieździsta ale jak widzę w szkółkach to jakby trochę inne kwiaty. Może dlatego, że ta moja na pewno nie była szczepiona. I tak cieszę się, że jest i że zakwitła - w roku ubiegłym miała dosłownie 3 kwiaty, w tym kilkadziesiąt :)
Skala
50p
50p
Posty: 50
Od: 23 maja 2017, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Magnolia wiosną

Post »

To chyba magnolia japońska.
Draszyr
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 8 kwie 2020, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Magnolia wiosną

Post »

Skala - ma 9 podłużnych płatków jak magnolia japońska kobus ale nie ma bladoróżowej podstawy. Przyjmijmy po prostu że jest ładna i biała, a takiej nie miałem w ogrodzie więc niech sobie rośnie :)
Sawa
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 16 sie 2018, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: Magnolia wiosną

Post »

Magnolia stellata rośnie dużo wolniej i maksymalny rozmiar 2,5-3 metry osiąga po wielu latach. Magnolia japońska kobus może 5-10 m osiągnąć i rośnie dużo szybciej. Widziałam takie kwitnące drzewo w Pradze na wzgórzu Petrin i robiło niesamowite wrażenie. Obie są czysto białe bez różowych przebarwień, a przynajmniej tylko takie widziałam.
Draszyr
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 8 kwie 2020, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Magnolia wiosną

Post »

Sawa pisze:Magnolia stellata rośnie dużo wolniej i maksymalny rozmiar 2,5-3 metry osiąga po wielu latach. Magnolia japońska kobus może 5-10 m osiągnąć i rośnie dużo szybciej. Widziałam takie kwitnące drzewo w Pradze na wzgórzu Petrin i robiło niesamowite wrażenie. Obie są czysto białe bez różowych przebarwień, a przynajmniej tylko takie widziałam.
dziękuję za wyjaśnienie
Skala
50p
50p
Posty: 50
Od: 23 maja 2017, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Magnolia wiosną

Post »

Magnolia japońska może mieć kwiaty z różowymi podstawami, podobnie jak jej mieszańce z m. wierzbolistną czy gwiaździstą. Magnolia Loebnera (stellata x kobus) ma kwiaty po m. gwiaździstej a wzrost po m. japońskiej, tak samo magnolia "Gold star" jest mieszańcem m. stellata, po której dziedziczy kwiaty z m. drzewiastą, po której ma wysoki wzrost i jasnożółte zabawienie kwiatów.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2182
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Magnolia wiosną

Post »

No i po magnoliach ;:145 ;:145 ;:145 . Dzisiaj rano przymrozek -4 zrobił swoje. Może jeszcze żółte zakwitną, bo mają jeszcze zamknięte pąki. O dziwo mróz nie zaszkodził magnolii stellata Rosea i być może ocalały kwiaty Orchid.
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12960
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Magnolia wiosną

Post »

Moja Susan częściowo też kwiaty zmarzły, a Nigra bardzo mikra czy w ogóle zakwitnie mam watpliwości. Gwiezdzistej udało się zakwitnąć między przymrozkami choć też troch oberwała.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Draszyr
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 8 kwie 2020, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Magnolia wiosną

Post »

moje Susan i Betty nie ucierpiały i jeśli nie przyjdą kolejne przymrozki to będą ładnie kwitły, one zdecydowanie później u mnie wchodzą w fazę kwitnienia
Skala
50p
50p
Posty: 50
Od: 23 maja 2017, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Magnolia wiosną

Post »

Ma ktoś magnolie "Orchid"? Jeśli tak to jak się sprawuje i w ogóle jakie ma cechy bo nie mogę za nic znaleźć informacji o niej, słowem "magnolia widmo", ciekawe czy w ogóle istnieje taka odmiana :lol:
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2182
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Magnolia wiosną

Post »

Ja mam Orchid. Pokrój krzaczasty, ale nie rozchodzi się na boki tylko raczej jest zwarty, rośnie dosyć wolno. U mnie rośnie w półcieniu. Kwitnie mniej więcej wtedy co Suzan, nie powtarza kwitnienia. Kwiaty ma wąskie, lekko "skręcone", skierowane ku górze. Nie pachną. W tym roku zaczęła kwitnąć wcześniej, razem z magnoliami Kobus, Galaxy, Susan i Sunrise. Ostatnie przymrozki przetrwała najlepiej z pozostałych wyżej wymienionych i obecnie kwitnie. Ja osobiście polecam, fajna nieduża magnolia.
Pozdrawiam Lucyna
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Magnolia wiosną

Post »

Kwiaty mojej Betty ucierpiały, ale w małym stopniu.

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”