Włosy- piękne i zdrowe

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Anaka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3892
Od: 21 maja 2009, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Post »

Naftę zmywa się bez problemu szamponem. Stosuję ją raz w miesiącu i nigdy problemu z tym nie miałam :D
Kosmetyczka też mnie przed rzepą przestrzegała,że trzeba raczej rzadko.

Można też zastosować maseczkę -żółtko plus sok z cytryny. Włosy są błyszczące i dobrze odżywione :P
Zapraszam
Moje wątki
Awatar użytkownika
koniczynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6251
Od: 12 kwie 2008, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post »

dzięki za porady kiedyś robiłam takie kompresy z nafty tak jak piszecie
rzepe raz na tydzień stosuje drugie podejście było ok nawet tak nie piekło :P
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

Jakoś efektów odżywki WAX nadal nie widzę... :roll: Włosy jak wychodziły, tak wychodzą.. Po jakim czasie włosy powinny się poprawić?
Kaśka33
100p
100p
Posty: 170
Od: 1 lut 2008, o 12:37
Lokalizacja: okolice Grodziska Maz.

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

Po dwóch miesiącach to chyba powinien już być zauważalny efekt...
Robiłaś takie kompresy jakie opisywałam wcześniej?
Jeśli tak, to chyba nie ma sensu dalej próbować z Waxem.

Pozdrawiam
Kaśka
Awatar użytkownika
hania5
200p
200p
Posty: 230
Od: 18 paź 2009, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

Moja fryzjerka poleciła mi na słabe i wypadające włosy "seboradin lotion z czarną rzodkwią .Sprawdziłam w internecie opinie ludzi używających ten specyfik i są pozytywne.
Kupiłam w aptece za 18 zł i będę nacierać tym włosy . Pozdrawiam
Pozdrawiam Hania
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21827
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re:

Post »

aneta100 pisze:
KaRo pisze:Nie chce mi się nic robić bo nie muszę ale moja córka co pewien nieokreślony czas wciera przygotowaną przez siebie porcję soku z czarnej rzepy .
Takie 3-4 wcierania przed każdym myciem .
Włosy są cudownie lśniące ,mocne i grube.Najważniejszy efekt -grube .
Nie wypadają i nie ma łupieżu ani żadnych dolegliwości skórnych.
Nieprzyjemności to odór podczas ucierania rzepy i potem na głowie również a także pieczenie skóry nasilające się w różnym stopnu.
Jednak nie bolesne jakieś nie... :D
Efekt wart zastosowania - polecam ,naprawdę.
A cóż tzn takie 3-4 wcierania - tak jednorazowo? I jak często córka myje włosy? Bo jeśli się myje codziennie, to to może być problem. Być może wystarczy jakoś rzadziej wtedy...:) Muszę przyznać, że dla mnie to naprawdę dobra wiadomość - planuje spróbować!

Aaa, czy można używać też takiego soku przygotowanego wcześniej i na jak długo się to wciera?
Nie zaglądałam tutaj dawno :oops: ;:196
3-4 wcierania oznacza zastosowanie rzepy przed kolejnym myciem włosów ale :) bez przesady ,nie przed codziennym myciem włosów.
Z powodzeniem wystarczy wykonać to jeden raz w tygodniu,czyli przez 3 tygodnie,potem długa przerwa - tak na wyczucie może 3,może 6 miesiący i można ponownie np.jednorazowo zastosować jeśli zauważa się pogorszenie kondycji włosów.
Właśnie córka wraca ponownie do tej kuracji po blisko rocznej przerwie.
Wczoraj kupiłam rzepę.
Nie znam skutków przedobrzenia stosowania czarnej rzepy,z przyjemnością poznałabym,macie jakieś doświadczenia?
W moim domu stosowana jest od wielu wielu lat i nigdy nie było złych objawów jej stosowania więc nadal ja polecem jako bardzo skuteczny specyfik dla poprawy kondycji włosów. :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

Dziewczyny drogie, jeśli macie problem z wypadającymi włosami to przyczyny szukajcie głębiej w organizmie (z wyjątkiem okresu po porodzie). Przyczyn wypadania może być wiele, np. chora tarczyca - bardzo podstępna choroba. Mam niedoczynność tarczycy i bywa, że włosy wychodzą mi garściami, a potem znowu jest ok. Ogólnie nie marudzę na ten temat bo mam włosów na głowie stanowczo za dużo, ale diabli wiedzą czy w miejsce tych co wypadają urosną nowe czy może i cebulki zamierają....
Moje wątki
Pozdrawiam, Ewa.
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

Dziewczyny, czy nie zauważyłyście, że włosy wypadają Wam w okresie przesilenia? Ja tak miałam. Stosowałam jednak szampon Klorane, taki brązowy, pani w aptece poleciła i faktycznie zadziałał. Poza tym robiłam płukanki z liścia pokrzywy+liść orzecha włoskiego (do ciemnych włosów) i odżywka WAX (moim zdaniem najlepsza odżywka na rynku). I podobno spożywanie dużej ilości selera wpływa pozytywnie na włosy :) No i trzeba sprawdzić, czy się nie ma niedoczynności tarczycy i anemii...
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

No to ja polecę najprostszy sposób dla włosów suchych ,łamliwych,cienkich ,po ciągłym rozjaśnianiu.MAJONEZ!!!!!! Przed myciem głowy wetrzeć we wlosy ze szczególna uwagą na końcówki.Pozostawić na 30 minut i umyć głowe.
Macie wszystkie składniki jakie potrzebujecie w jednym;zółtka,olej,ocet :wink:
Włosy są mieciutkie i delikatne.Po umyciu można wmasować odżywke i jedwab. ;:3
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6526
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

A najlepszy do tego celu jest własnoręcznie ukręcony majonez z oleju rycynowego i żółtka plus cytryna. W kupnym majonezie są konserwanty i przyprawy, w tym np. sól i musztarda :roll:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

...ale ilości niewielkie więc nic sie nie stanie...Poza tym to co jest w odzywkach do włosów przypomina cala tablicę Mendelejewa :;230
Awatar użytkownika
Dagmara
200p
200p
Posty: 222
Od: 24 mar 2010, o 18:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

Przy silnym wypadaniu włosów polecam mocny odwar z liści orzecha włoskiego ( 200 g drobno pokrojonych liści zalać 1/4 l wody doprowadzić do wrzenia , pogotować jeszcze 3 min zostawić do wystygnięcia a następnie dokładnie masować skórę głowy ) Nie polecam na jasne blond włosy bo będą rude , zabieg można wykonać raz na tydzień aż do momentu osiągnięcia pożądanego efektu .
Gdy człowiek stawia sobie granice tego co zrobi, stawia sobie też granice tego co może zrobić .
Awatar użytkownika
koniczynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6251
Od: 12 kwie 2008, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

spróbuje bo już wszystko zawodzi
a kolor ciemne bląd zrobią się ciemniejsze ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”