Streaked hosty

Hosty
ODPOWIEDZ
rm27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1928
Od: 30 paź 2008, o 11:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Streaked hosty

Post »

Wszystkie może to nie, ale dużo jest podobnych.
Pozdrawiam. Romek.
Lata wcześniejsze
Awatar użytkownika
Tombeat
200p
200p
Posty: 306
Od: 9 cze 2008, o 12:19
Lokalizacja: Puszcza Bydgoska

Re: Streaked hosty

Post »

I tu się nie zgodzę. WETO !!!
Mam w kolekcji ponad 40 streaked. Rozróżniem je bez problemu. Można wierzyć lub nie, ale jak masz coś na żywo przed sobą to widać cechy których nie oddają fotki.
Sami wiecie w jak wieloma cechami możecie opisywać hosty. Nie inaczej jest ze streaked.

Tu kilka fotek . Niech ktoś powie , do której innej streaked są one podobne

H.Cycamore Creek

Obrazek

H.Guacomole streaked - rarytas, bez dwóch zdań

Obrazek

H.June streaked - może będzie dostępna z in vitro za 2-3 lata

Obrazek
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Re: Streaked hosty

Post »

Oczywiście, że na żywo wsio wygląda inaczej, dlatego jeśli chodzi o streaked zawsze sprawdzam mamuśkę, ponieważ potomstwo zachowuje fakturę, kształt liści, wielkość itp. Choć są wyjątki, patrz moja Lolita- w życiu by nie powiedział,ze jest z undulaty.
Ale przyznasz Tomaszu, że na zdjęciach są do siebie podobne, zwłaszcza, że net pokazuje głównie młode egzemplarze.
...a z drugiej mańki: ładna nazwa ta Cyca More - kcę to zdobyć:)
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Re: Streaked hosty

Post »

Nie mam zielonego obszaru- serio :( Wybrakowanym :(
ale...
Tombeacie, ponawiam prośbę- kcę zdobyć tego Cyca Mora, może być nawet w liczbie mnogiej.
( Najpierw to człeka roznamiętnią, a potem zostawiają :( )
Awatar użytkownika
Tombeat
200p
200p
Posty: 306
Od: 9 cze 2008, o 12:19
Lokalizacja: Puszcza Bydgoska

Re: Streaked hosty

Post »

Cyca More :) Piękne spolszczenie.
Teraz odpowiedzi
Na zdjęciach to jest okropna kaszana.To prawda ,że wiele fotek to młodzież. Oprócz tego podobieństwa wynikają z tego ,że wszystkie mają smugi ,a ich nieregularność nie daje stałego do zapamiętania obrazu do mózgu. :wink: ( ale mi wyszło naukowo i niejak nie mogę tego dopasować do koloru na poprzedniej grafice)
H.Cycamore Creek - cena bardzoooooooo wysoka , a dostępna może 1 sztuka w przyszłym roku.
Niestety June streaked nie jest i nie będzie wcześniej do zdobycia , a in vitro też nie gwarantuje pojawienie się jej w stałej sprzedaży ( zależy od zdolności przekazywania cechy streaked) No i cena jest też nie do przewidzenia.
Niebawem trafi do mnie kilka streaked: np. Sparkle (ma czerwone nóżki) i Prairie Rainbow.
A jeszcze na koniec. Hosta o którą pytałem w zagadce to Bob Axmear.
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Re: Streaked hosty

Post »

Z Twej wypowiedzi tylko jedno ostało mi w głowie - nie bedzie More Cyca - wcale nie bedzie ;((((

Tomku, a jak mój Lucky One u Cia?
Awatar użytkownika
Tombeat
200p
200p
Posty: 306
Od: 9 cze 2008, o 12:19
Lokalizacja: Puszcza Bydgoska

Re: Streaked hosty

Post »

Tomaszu, o ile mówisz o tym sporcie AUREOMARGINATY który pokazywałes w zeszłym roku to ja niestety go nie dostałem.
A jeżeli chodzi o Cycamore to nigdy nie mów nigdy :)
Pokaż swojego Justice jak możesz.
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Re: Streaked hosty

Post »

????
No to trza Ci kiedy wysłać, bo się namnożył - kurcze wydawało mi się,że razem z Echo...

Justice nie pokażę, jakieś cholerstwa nadgryzły nóżki, wsio leży :( Jest słabo streaked.
Obiecująco wygląda moja Stargate, wczoraj rozsadziłem, bo jedna z odnóg była ładniej wybarwiona.
Awatar użytkownika
Tombeat
200p
200p
Posty: 306
Od: 9 cze 2008, o 12:19
Lokalizacja: Puszcza Bydgoska

Re: Streaked hosty

Post »

Moja Justice miała dosyć małe smugi w zeszłym roku. W tym jeden odrost się prawie cały wyzielenił, ale za to nowy odrost pokazał całe swoje piękno.
Stargate u mnie rośnie jak na drożdżach.Kilka odrostów i ładne wzorki.
Dorset Clown- młody oddzielony wiosną na każdym liściu smugi. Mateczny : na jednym odroście zielenieje ale drugi młody już smuży :)
Piszę tylko o tych które, że tak powiem ,wymagają większej troski. Oddzielania tego co powraca do mamusi.
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Re: Streaked hosty

Post »

W tym roku znów oddzieliłem od Mamusi Elli C odrost, bo znów zrobił się jasny w środku, zakwitł i potem wypuścił dwa malutkie i całkowicie streaked...może się w końcu naprostuje? Jeśli tak, to miałbym dwie Elle.

Lepiej zachowuje się Lafirynda, kiedyś oddzieliłem ją z małym całkowicie normalnie wybarwionym odrostem, bo myślałem, że przytrzyma przy życiu tę bielszą część. No i ten normalniejszy też wyrasta, ale z roku na rok coraz bardziej streaked. Jest więc w niej silny gen do przebarwiania się w ciapki. Ella C jednak wciąż pracuje.
Awatar użytkownika
Tombeat
200p
200p
Posty: 306
Od: 9 cze 2008, o 12:19
Lokalizacja: Puszcza Bydgoska

Re: Streaked hosty

Post »

A masz może najnowsze zdjęcia Lafiryndy?
Czas też chyba na zgłoszenie Lolity i Echo do HL żeby nazwy nie wykorzystał ktoś. Jak to zrobić? Wie ktoś?
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Streaked hosty

Post »

Rejestrację nie przeprowadza się w HL ale AHS- poniżej link do strony, z której można pobrać formularze:
http://www.hostaregistrar.org/registrat ... table.html
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Awatar użytkownika
Tombeat
200p
200p
Posty: 306
Od: 9 cze 2008, o 12:19
Lokalizacja: Puszcza Bydgoska

Re: Streaked hosty

Post »

Andrzeju , znam tą stronę oczywiście, ale na HL jest wiele host nierejestrowanych. I o to mi chodzi. Nie mogę wypełnić pełnego wniosku rejestracyjnego bo to za młoda roślina i nie znam jej pewnych zachowań, ale wydaje mi się że istnieje droga zgłaszania samych nazw i fotek na HL.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hosty”