Gosia i róże

Zablokowany
Awatar użytkownika
Safoya
500p
500p
Posty: 886
Od: 3 sie 2010, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gosia i róże

Post »

Ja też nie zdążyłam z miedzianem :roll: Ciągle wieje i bałam się o własne zdrowie.
Gosiu magnolia i cebulnice piękne! No róże oczywiście też...w każdej fazie
ewazawady
500p
500p
Posty: 813
Od: 7 kwie 2011, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: południe Warszawy

Re: Gosia i róże

Post »

Gosia dobrze to określiłaś - ryk bażantów :;230 U mnie one drą dzioby przez cały dzień. Teraz już się przyzwyczaiłam ale początkowo nie wiedziałam co się dzieje. Myślałam, że może psy je ganiają a to samce nawołują i ganiają samice. Zew natury. Tylko czemu taki uszodajny ;:144 ?
Pozdrawiam
Ewa
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9814
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Gosia i róże

Post »

Miły widok Gosiu! U mnie tylko jedna z Auchana Harknessa jakaś mizerna sie wydaje, ale ma żywe pędy więc pewnie niebawem wypusci coś.
"Starym" różom sypnęłam już nawozu. Nowo posadzone nie dostały, ale jedzą to co dostały przy wsadzaniu pod korzenie.
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Gosia i róże

Post »

Margo - musiało być bolesne, zwłaszcza jeśli ma się dużo róż i potrzeba trochę tego środka.
Aga - nie dziwię Ci się że nie pryskałaś, mówi się trudno. Trzeba będzie pryskać innym środkiem profilaktycznie.
Ewa - my też do końca nie wiedzieliśmy kto tak krzyczy - dopiero potem wyszło na jaw że to bażanty. Nawet nie wiedzieliśmy że mieszkają na sąsiedniej działce. Z głośno krzyczących najgorsze są pawie i perlice - te ostatnie ma jedna z sąsiadek kilka domów dalej. Zwykle jak one krzyczą to warto zbierać się do domu.
Miłka - liczę na to że spotkamy się 1 maja przy Botaniku. Ja w sumie też już wszystko co mogłam zrobiłam przy różach - w sumie mieszkamy w jednym z cieplejszych miejsc w Polsce - tu wiosna przychodzi najwcześniej. Dziś u mnie zaczęły kwitnąć czereśnie, czekam jeszcze na wiśnie bo mają już kwiaty tylko pewnie zobaczę je za kilka dni.
Susza nadal u nas panuje, mam nadzieję ze zacznie padać - normalnie zamiast ziemi mam piasek i musimy się wstrzymać z sadzeniem.
;:174
Adrian
200p
200p
Posty: 488
Od: 31 mar 2009, o 15:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Gosia i róże

Post »

Gosiu,
ale imponująca magnolia ;:oj koniecznie zrób zdjęcie gdy będzie w pełni kwitnienia!

oj pędzi przyroda niesamowicie, praktycznie z dnia na dzień (tak miałem np. z szachownicą - patrzę i nic nie widać, następnego dnia przyjeżdżam a tam się gramolą już 2 cm nad ziemią hehe :))

Ty na pewno masz jakiś cieplejszy "mikroklimat" bo mimo, że mam działkę w Złotnikach a więc blisko to jestem jakieś 3-4 dni za Tobą ;)

co do oprysków - oczywiście z miedzianem nie zdążyłem... czy topsin albo amistar można teraz zastosować czy trzeba poczekać, aż się rozwiną porządne liście i pędy?

pozdrowionka - życzę Tobie i sobie by porządnie popadało :)
ale w nocy, żeby w dzień móc działać :)
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Gosia i róże

Post »

Witaj Adrianie
magnolia pewnie już zakwitła, muszę tam pójść z aparatem i zrobić jej parę fotek. Czekamy aż zakwitną kórnickie magnolie, może uda mi się tam dotrzeć w tym roku - rodzina chce tam wpaść i je podziwiać. Co do lokalnego makroklimatu - coś z nim jest nie tak - niby mamy cieplej ale niedawno dowiedziałam się że podobna pogoda panuje u naszych zachodnich sąsiadów - a ja cały czas myślałam że to jakiś problem lokalny w Wielkopolsce.
Zapowiadali burze - może tym razem się załapiemy na parę kropel wody.
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Gosia i róże

Post »

Nie wiem czy do mnie zagladasz,wiec wkleje u Ciebie. Obrazek
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Gosia i róże

Post »

Zaglądam - dzięki, tym zdjęciem poprawiłaś mi humor. Ładnie już wygląda.
daffodil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2217
Od: 22 lut 2011, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Re: Gosia i róże

Post »

Gosiu, przepraszam że dopiero teraz piszę ale jestem w totalnym niedoczasie.
Dziękuję Ci bardzo za różyczki. ;:196 Wszystkie dotarły w super stanie i już są posadzone.
Jak się w końcu odrobię, to wstawię fotki.
U mnie susza niesamowita i tak jak Ty błagam o deszcz.
Jeszcze raz dziękuję za różyczki i za pomoc.
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Gosia i róże

Post »

Może dziś popada.
Na polu w najlepsze powojniki mają już pąki kwiatowe - w tym roku zapowiada się tak samo imponujące kwitnienie jak w zeszłym:
York & Lancaster - jestem ciekawa czy jego kwiaty w tym roku wybarwią się mocniej:

Obrazek

Celeste:

Obrazek

jest bezproblemowa, w tym roku przynajmniej jedną gałąź będę musiała wyciąć.
Nevada - martwiłam się o nią bo jesienią wykopaliśmy jaśminiowiec i w to miejsce posadziliśmy 2 Nevady. Teraz mają więcej miejsca i będą mogły sobie swobodnie rosnąć.

Obrazek

poza tym Nevada ma piękne, delikatne brązowe gałęzie co widać na zdjęciu.
Powoli zaczyna nadganiać róża oskrzydlona czyli sericea:

Obrazek

Obrazek

w tej chwili powinna mieć już pąki kwiatowe.
Na Rosie dodaliśmy zdjęcia z Sangerhauser.
Awatar użytkownika
beata68
1000p
1000p
Posty: 1745
Od: 13 lut 2011, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Gosia i róże

Post »

Gosiu, ale Ci różyczki szaleją. U mnie też pięknie rosną, te przysłane od Ciebie dosłownie, jak szalone. Zakupy z Tobą to czysta przyjemność.
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Gosia i róże

Post »

Dziękuje Beatka - zaszalejemy jesienią, co do róż u mnie to rzeczywiście mamy tu jakiś mikroklimat dość łagodny.
W nocy zaczął padać deszcz, poszłam na spacer rano i co zauważyłam:
pierwsze pąki kwiatowe na róży hugonis

Obrazek

Obrazek

Obrazek

czyli warto zainwestować w róże gęstokolczaste, dzikie i ich pochodne by mieć wcześniej róże w ogrodzie.
Awatar użytkownika
danutab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5172
Od: 25 gru 2008, o 23:02
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Gosia i róże

Post »

Gosiu a ja wczoraj zauważyłam pierwszy pąk kwiatowy na róży Papa Meilland, ale ona zimowała w donicy w domku na działce. Pamiętasz jak pisałam o Jenny Duval że przez sezon nie urosła nawet 1cm. Jesienią wykopałam ją z gruntu i wsadziłam ponownie do donicy gdzie była posadzona jak ją kupiłam i też nie rosłą. Zaczyna wypuszczać oczka więc może wreszcie doczekam się jej przyrostu a może nawet kwiatka i oby to była ona. Załamałabym się gdyby okazało się że to nie Jenny Duval.
Pozdrawiam Danuta aktualne
Moje linki
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”