Balkonowe Rosarium / 2.

Zablokowany
x-al-ia

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

Jak widzę, Lavender F.C., to ciągle niezawodna róża. Jeśli nie przeżyje moja Lavender Ice, to zrobię zamianę na L.F.C. Nie wyobrażam sobie mojej doniczkowej kolekcji bez róży w tym kolorze. :)
Odmiana tej miniaturowej budlejki to świetny wybór. Wreszcie widać ją w całości i można przekonać się jak uroczo, delikatnie i subtelnie komponuje się z różami. Ma też ładny, zgrabny pokrój. ;:167
Hortensja na rabatce wielkości ręcznika... można podsumować trzema słowami: małe jest piękne!

Różana szkółka... gdybym ja tam była..., to byłoby szaleństwo. ;:oj Widoki róż pewnie całkowicie pozbawiłyby mnie samokontroli i na pewno wyszłabym stamtąd z jakąś różyczką "na pocieszenie". ;:131
Olivia dla koleżanki - piękny prezent! Będzie to prawdziwa różana arystokratka w ogrodzie. :)
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

;:7 , Margo, jeżeli myślisz o naszej wspólnej mazowieckiej koleżance, to nie ona, musiałam jej kiedyś obiecać,
że żadnych róż. Jak zagląda to fajnie..., czekam na WhatsAppa... ;:108 .

Ewa, róże zimują na balkonie. Powiadasz, że nie masz, możesz to zmienić..., tylko, żeby nie było na mnie :D .

Annes, róże też wyglądały kiepsko, wszystkie z przekwitniętymi kwiatami (dlatego foty ogólne).
Nie wiem, czy Austin by płakał, ale on już wyciąga konsekwencje, robi trudności z licencją (info od pracowników szkółki), może się tak zdarzyć, że za parę lat będą dostępne tylko u niego, albo kopie pirackie...

Alegorio , przecież ja Olivie kupiłam "na pocieszenie". Koleżanka, kiedyś mi mówiła, że bardzo chce Olivię,
tylko ona nie ma miejsca, i teraz boję się jej przyznać... ;:202 .

;:100
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

jajagna pisze:...No bardzo ciekawe masz skojarzenia... :;230
To skojarzenie, oczywiście nie dotyczy Twojej osoby, tylko Twioch wzdychań do Herzogin ;:306
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
x-al-ia

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

Alexia pisze:Alegorio , przecież ja Olivie kupiłam "na pocieszenie". Koleżanka, kiedyś mi mówiła, że bardzo chce Olivię,
tylko ona nie ma miejsca, i teraz boję się jej przyznać... ;:202 .
Ja bym się nie bała. Dla takiej róży każdy znalazłby miejsce, tym bardziej, jeśli była ona w czyichś marzeniach. :wink:
Gabarytowo to jest taka róża "w sam raz". Niezbyt duża (70 cm :?: ), a jakże widoczna i piękna. :)
Mógłby Austin wykombinować różę z takim samym kwiatem, ale jeszcze mniejszą z przeznaczeniem do donic... ;:173
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

:wit
Alegorio, Olivia wg. hodowcy dorasta do 100 cm., jak jest w rzeczywistości, tego nie wiem.
A teraz fotki;
Jedyny kwiat Ventilo, ona w tym roku kiepsko rośnie,

Obrazek

Skrzynia od "frontu"



Obrazek

Tak ogólnie,



Obrazek

DICEVY, zaczyna ponowne kwitnienie,



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W duecie z LFC.
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

Alexia piękne u ciebie różyczki ,widoczek ogólny do zakochania ;:167 ;:167 zdrowe ,ładnie kwitnące krzewy i cudne niebieskie donice,pięknie ;:170
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11697
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

Alexia czym dokarmiasz róże np w lipcu? Ja niczym nie zasiliłam,a teraz dziwię się,że słabo kwitną ;:224
LFC u Ciebie cudo,mój mizernie wygląda...
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

;:7
Tolinko, dziękują za słowa uznania ;:108.
Lubię bardzo te moje donice, chciałabym więcej takich, ale boję się, że zawali się balkon, bo one są bardzo ciężkie i do tego cena...

Annes, dokarmiam je od początku wegetacji do końca sierpnia nawozem płynnym do róż z małą ilością azotu.
Dostają połowę dawki, ale 2x częściej. Po deszczach dostały pełną dawkę.
W donicy one nic nie znajdą, mają to co im zafunduje. L.F.C. dostała poweru dopiero po przesadzeniu do dużej donicy.
;:100
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
x-al-ia

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

Tolinka pisze:...widoczek ogólny do zakochania ;:167 ;:167
Tolinka :wink: ma absolutną rację. Nie mam już wątpliwości gdzie się zakochać... :;230

A teraz od początku...
Ventilo to wg mnie jedna z najpiękniejszych "róż donicowych"! Kwiat jest piękny! Przykro tylko, że nie pojawiło się ich więcej.
DICevy - uwielbiam tę różę, bo... jest taka delikatna, "nie krzyczy" kolorem, nie narzuca swojej urody, czaruje inaczej od innych. ;:97
Kompozycja na pergoli i w skrzyni w tonacji kojących pasteli idealnie pasuje do róż, które ją otaczają. Stonowane kolory kwiatów, tworzą niezwykłą harmonię. W tle budleja, ostróżka... W tej kwiatowej scenografii, nie ma przypadku! ;:167
x-ja-a

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

Aach, Lavender FC Obrazek Jak to dobrze, że już ją mam. Ale teraz ma przerwę i czekam aż rozwiną się nowe pąki. Teraz nawet czekam jeszcze bardziej po zobaczeniu takiej ślicznej u Ciebie. Rzeczywiście te donice są super. Widać, że ciężkie i to między innymi jest ich ogromną zaletą. Róże wyglądają w nich wspaniale Obrazek
A mam pytanie o Rosengrafin Marie Henriette: czy ona zawsze kwitnie takimi ciasnymi bukietami na czubku krzewu, czy z czasem przypomina sobie, że ma więcej miejsca poniżej?
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

Alexia ;:196 chyba coś znikło ze skrzyni :;230
Pięknie kwitnie DicEvy, to jest wyjątkowa róża. Moja kruszynka ma też małą miotełkę.
Ventilo, to kapryśnica moja również w tym sezonie ledwo daje radę. Jest bardzo niska ale kwitnie. :D
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

;:7
Alegorio, Ventilo jest śliczna, ale bardzo kapryśna. Sezon zaczęła 4-ma pędami, miała sporo kwiatów. W tej chwili ma 1 marny pędzik z kwiatkiem. Ona jakby włączyła wsteczny bieg... ;:306
DicEvi jest prawie doskonałą różą donicową, jedynym problemem są bukieciki kwiatków, których łodygi nie są w stanie utrzymać. Podpieram bambusami, ale muszę wymyślić coś ładniejszego.
;:180 za uznanie dla skrzyniowego bałaganu.

Jagna, Rosengräfin Marie-Henriette zawsze kwitnie ciasnymi bukiecikami na końcach pędów. Nie wiem czy ona zapomina czy ten typ tak ma.
L.F.C. to u Ciebie nówka?

Majka, co brakuje Ci "marchewki" ;:306
Ciekawe jak wyjdzie drugie podejście do DicEvi ;:24
No właśnie Ventilo to kapryśnica, ciekawe czy i kiedy się weźmie do roboty.
;:100
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

No właśnie widzę, że sprytnie to załatwiłaś ;:306 a, co tam teraz posadziłaś :D
Alexia Ventilo właśnie otwiera 2 kwiaty z 6 ;:oj podłożyłam mu pod te normalnej wielkości kwiaty spory kamień.
Bardzo wdzięcznie oparł swoje kwiaty i widzę, że jest zadowolony.
Od czasu kiedy dostał troszkę gówienka końskiego na prawdę podrósł, pędy ma zdrowe, można je c-ć ;:168
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”