W.o... Psach 5cz. (2008.05-2008.10)

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Agnieszko głaski dla Szirka Cwaniaka ;:333
Awatar użytkownika
agaxkub
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3754
Od: 3 paź 2007, o 09:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

no jasne.... a tak na marginesie... żeby luksusów nie było zbyt mało cwaniak leżał do tego wszystkiego na moim telefonie :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1634
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Aga - świetna sesja. Powinnaś odstapić Sziranowi łóżko :lol:
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Ewo, Mora dziękuję za wszystkie rady i informacje :) Chyba po prostu przestanę się przejmować i po prostu bedzie jadł co chce :roll: Oprócz rzeczy, których mu nie wolno :)

Zmartwiłyście mnie teraz tym odrobaczaniem :( Po pieska byliśmy prawie 100 km od nas, więc kontakt z poprzenim właścicielem mamy tylko telefoniczny. Niestety ciągle nie możemy nikogo zastać w domu, ewentualnie starszą panią, która nie jest w stanie nic powiedzieć :roll: Nie mogę się więc dowiedzieć jakim środkiem psiak był odrobaczany. Co do szczepień to był szczepiony dopiero u nas. Był na jednej szczepionce i drugą ma za niecałe 2 tyg.

Aga zdjęcia i Szirek cudne :)
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Aga, widze że z Szirka taki sam cwaniak jak z mojego kudłacza...najpierw się rozgląda czy nikt nie patrzy, a jak patrzy to zaraz wzrok jelonka Bambi, łeb na łóżku no i jak tu odmówić :lol: choć na chwilkę tyłek zagrzeje i sam schodzi (chyba że zaśnie pod pierzynką hehe). Głaski dla Szirka :wink:

Ewo, kondycji Kliwii to tylko pozazdrościć, a Tobie pogratulować doskonałej opieki nad nią, bo to w końcu Twoja zasługa ze tak się "prababcia" super trzyma :wink: .

Przesyłam mizianka i czochranka dla wszystkich piesków dużych i małych :!:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Szirek niesamowity, niby taki aniołeczek, a tu....
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
EWA K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 490
Od: 17 sty 2008, o 23:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Łodzi
Kontakt:

Post »

treissi z tego, co piszesz, wnioskuję, że Twój piesio nie ma książeczki zdrowia z odpowiednimi wpisami szczepień, odrobaczeń, które powinien dokonać hodowca/wet.

u mnie szczenięta są odrobaczane co najmniej 2 - 3 razy!

Tak, czy siak odrobacz go na tydzień przed szczepieniem - teraz już podaj coś na wszelkie robale - jest duuużo różnych firm. Ja polecam DRONTAL - BAYER'a. Jest droższy, ale pewny. Masz małego pieska, więc nie będzie to jednak aż tak duży wydatek.
wanda509
50p
50p
Posty: 83
Od: 15 kwie 2008, o 16:34
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Witam wszystkich miłośników zwierząt czworonożnych i nie tylko :wink:
Mam w domu kilka zwierząt...ale na początku chciałabym przedstawić Wam moją pupilkę :)
Wabi się Sisi i ma półtora roku.
Pierwsze zdjęcia są robione jak była szczeniaczkiem
Obrazek
Obrazek
Czyż nie jest urocza

:?:
wanda509
50p
50p
Posty: 83
Od: 15 kwie 2008, o 16:34
Lokalizacja: lubelskie

Post »

A tak wygląda teraz...to jest jej ulubiona pozycja<<żebraka> :wink: Obrazek
Siada na pupie i skamle dotąd aż coś dostanie smacznego do jedzenia... :lol:
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1634
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Urocza Wando :lol: , witamy kolejnego futrzaka na forum.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6526
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

EWA K pisze:Na wzmocnienie włosa jest sprawdzony od wielu lat preparat firmy Verzyme, są preparaty z różnymi olejami ( Omega-3), musisz poszukać, popytać w lecznicach.
Niekoniecznie :)

Jak dla mnie (a właściwie dla Prota) najlepszym środkiem na piękną sierść jest siemię lniane. Całe, nie mielone, bo mielone bywa odtłuszczane, a nam chodzi właśnie o ten olej lniany w siemieniu. Najłatwiej dodaje się namoczone we wrzątku i lekko "rozklejone" nasionka do karmy, ja dodaję do ugotowanej kaszy z mięsem i jarzynami po zdjęciu gara z ognia. Ilość do uzgodnienia z wetem. Nie szkodzi, nie uczula, sierść jest gęsta, a ludzie , którzy Prota nie widzieli przez wakacje stawali jak wryci, bo porósł przez lato jak małpa :D

A mieszanka olejów omega specjalnie dla zwierząt domowych u weta kosztuje ok. 37,- zł za flaszkę i przy tej samej karmie, i niezmienianych innych warunkach, stąd uważam, że to właśnie wprowadzone oleje omega tak podziałały, już drugiego dnia spowodowały okrutne rozwolnienie z cuchnącymi qoopami. Odstawiłam i wszystko wróciło do normy. Nadal wsypuję siemię lniane do jedzonka i znowu jest ok :)


A dziś, po wczorajszym pierwszym śniegu, po nocnym przymrozku, znalazłam u Prota trzy kolosy i jednego małego kleszcza!!! Mimo smarowania środkiem p/kleszczowym!!! Wszystkie w kolorze hm, powiedzmy cielistym, wszystkie puste, czyli jeszcze nie napompowane, wszystkie na karku i łopatkach, koszmarne i obrzydliwe, wszystkie łatwo dały się zdjąć, bo nie zdążyły się wgryźć, wsadziłam je potem do słoika i solidnie zakręciłam pokrywkę. Stoją na parapecie, blee, zaraz wrzucę je do kominka. Kleszcze świetnie znoszą kąpiele w wodzie, więc wrzucanie ich do zlewu czy wc nie zdaje egzaminu.

Uważajcie na kleszcze, jak widać są aktywne i chyba bardzo głodne :twisted:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
wanda509
50p
50p
Posty: 83
Od: 15 kwie 2008, o 16:34
Lokalizacja: lubelskie

Post »

A to jest moja Tina ze swoimi dziećmi :) Obrazek
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Wando witaj wśród miłośników futrzaków :!:
Sisi jest śliczna, a jako szczeniaczek wprost rozbrajająca, nic tylko przytulać :wink:
Tina też urocza, i jakie dzieciaczki kluseczki :lol: masz może ich "osobiste" fotki :?:
Napisz coś więcej o swoich pupilkach :wink:

Nalewko, Kenzo też dziś przyniósł ze spaceru taką małą "pijawkę" :twisted: na szczęście zdążyłam go zdjąć z kundla zanim się wessał...ja rozgniatam zawsze paznokciem na podłodze, a potem do kibelka :lol: kiedyś zastosowałam wyjątkowo wymyślne tortury - najpierw potłukłam młoteczkiem, bestia nadal żyła :twisted: potem popsikałam perfumami - machała nóżkami do mnie :lol: więc podpaliłam 8) tego już chyba kleszcz nie przeżył, ale na wszelki wypadek został jeszcze spławiony w wc :roll:
To prawda że teraz kleszcze głodne, chcą na zimę się załapać w jakimś ciepłym futerku :twisted: swoją drogą środki przeciw kleszczom stosuję okrągły rok, chyba ze jest mroźna zima i dużo śniegu, wtedy nie stosuję co miesiąc a np co 1,5. Ale nigdy nie zapomnę jak przy mrozie -20 st mój jamnik przyniósł do domu wielką nassaną kobyłę :twisted: od tamtej pory nie stosuję przerw w zabezpieczaniu przed tym cholerstwem.
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Zablokowany

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”