Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Zdjęcia naszych ogrodów.
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7674
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Wandziu...krokusy już u Ciebie niczym w Dolinie Chchołowskiwj, u mnie też pojedyńcze ale na calym ogrodzie.Podobnie jak Ty sadząc inne rośliny rozchodzą się wszędzie.
Do mnie jutro trafi dostawa róż i dzisiaj szukałam dla nich miejsc, dalie które dostałam w tamtym tygodniu kilka już wsadziłam do donic i się ukorzeniają.
Czytam u Ciebie o szałwiach, ja mam dwa krzaczki ale nie szczególnie o nie dbam i chyba stad są mało okazałe, ale muszę teraz pomyśleć o towarzystwie dla róż.

pozdrawiam
Misza123
100p
100p
Posty: 126
Od: 11 gru 2022, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/lubelskie

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Cześć Wandziu,
W szkółce zamawiałam różne sadzonki. Jedne pojedyncze a inne po kilka sztuk. Między innymi kukliki, jarzmianki, penstemony, barbule, żeleźniaki, drakwie, 10 jeżówek, do lasku adiantum powabne, nad staw smotrawa okazała, gilenia, bodziszki rozanne, szałwie, czyściec itd. ;:138 Trochę się chciejstw nazbierało. Do mnie przyjadą w kwietniu. Widzę u ciebie kolejne różyczki. Będę śledziła ich losy :heja

Dorotka350 :D nie denerwuj się. Ja kupuję w szkółce "Al..." od paru lat. Na tyle różnych sadzonek co zamawiałam, do tej pory tylko raz miałam kiepską sadzonkę. Bez problemu uznali reklamację i zwrócili kasę na konto. Raz miałam nie ten kolor zamawianego kwiatka i też bez zwracania sadzonki, bo już rosła miesiąc, zwrócili kasę. W porównaniu z innymi szkółkami ta wydaje mi się porządna. Wiadomo o tej porze roku jeszcze nie zawsze wszystkie roślinki wykazują chęci z wychodzeniem i czasami trudno ocenić faktyczny ich stan. Jak będzie coś nie tak z sadzonkami to skladasz reklamację e-mail i załączasz fotkę co reklamujesz. Głowa do góry. Wszystko będzie ok. ;:215
Pozdrawiam Gośka
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16046
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Bobeczko, nie mam tej odmiany szałwii, o którą pytasz.
leszczynko, szałwia jest idealnym towarzystwem dla róż. Dla mnie tym bardziej cenna, że długo kwitnie. Trzeba ją tylko przyciąć po pierwszym kwitnieniu, żeby zechciała ponownie utworzyć kwiatki.
Misza, oj taka różnorodność bylinek wzmaga wyobraźnię. Zainteresował mnie żeleźniak, muszę jeszcze poczytać o tej roślinie.

Pociągnę jeszcze alfabet róż, bo już niedaleko do końca. Chcę się z tym wreszcie uporać, aby w kwietniu poświęcić uwagę tylko działce i temu, co się na niej dzieje.
Sophia Renaissance, różą wielkokwiatowa, tworzy zwarty, mocny krzew. Złotożółte kwiaty pachną owocami. Pędy mocne, sztywne. Powtarza kwitnienie. Naprawdę godna polecenia.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Souvenir dr Jamain dla mnie róża nieudana. Wiem, że w innych ogrodach potrafi być imponująca, ale w moim się nie rozrastała, miała kilka kwiatków i mnie irytowała, Ale kolor fantastyczny. Przesadziłam jesienią na działkę.
Obrazek

Stanwell Perpetual historyczna, ma delikatne nieduże kwiaty w kolorze rozbielonego różu. Pędy cienkie, rozczochrane, pokryte gęsto kolcami. Trudna do ujarzmienia. U mnie zakwita co roku najwcześniej ze wszystkich odmian.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Stephanie Baronin zu Guttenberg to jest prawdziwy klejnocik. Nieduża różyczka, zwarta, o pełnych kwiatach. Gdy zobaczyłam jej pierwsze kwiaty, natychmiast się zakochałam. Początkowo uprawiałam ją w donicy na tarasie, potem poszła do gruntu.
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16647
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Piękne wiosenne kwitnienia, Wandziu! ;:215
A plejada rożyczek urzekająca. ;:138 ;:138
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5487
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Stefcia jest cudną różyczką ;:215 Moje obydwa krzaczki mają chyba nie najlepsze stanowisko, albo nie mogą jeszcze dojść do siebie po przeprowadzce :roll: Krzaczki kiedyś były dosłownie oblepione kwiatami, a tutaj owszem, kwitną, ale nie tak obficie jak kiedyś. Być może trzeba będzie zmienić im miejsce, albo wymienić na nowszy model... ;:108
Cudne poletko krokusów Wandziu ;:167 Zauważyłam, że właśnie te najzwyklejsze, marketowe najlepiej się mnożą. Im wymyślniejsza odmiana, tym słabiej przyrasta, albo wcale.
Misza123
100p
100p
Posty: 126
Od: 11 gru 2022, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/lubelskie

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Wandziu, łany krokusów urzekające. Chyba widzę też botaniczne. Bardzo je lubię, bo najbardziej nadają się na trawę. Stefcia od dawna jest moim chciejstwem. Jak przychodziło do zakupów, to akurat jej nie było. Tam gdzie było dla niej miejsce rosną pashminy. Też je ;:167 . Są w moim typie i długo kwitną. Może jeszcze znajdę dla niej miejscówkę. :D
Pozdrawiam Gośka
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Witaj Wandziu. :wit

Spaceruję po Twoim ogrodzie i nie mogę napatrzeć się na te cudowności. Zachwycające łany krokusów, piękne róże i całość taka na och i ech ;:63 Bardzo lubię Twój ogród i jestem ciekawa drugiego, który tworzysz ;:108

Pozdrawiam i spaceruję dalej ;:196
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16046
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

plocczanka, dziękuję bardzo Lucynko za dobre słowo na wiosnę :)

Dorotko, wydaje mi się, że te zwykłe krokusiki to oprócz tego, że tworzą nowe cebulki w pobliżu starych, to chyba rozmnażają się jeszcze przez nasiona, bo skąd by ich tyle było na rabatach? Na jesieni muszę ich trochę powtykać także na trawniku. Dzisiaj byłam na spacerze w Wilanowie i tam wyglądało to bardzo ładnie.

Misza, mnie się wydaje, że Stefania właściwie jest podobna do Pashminy, przynajmniej na zdjęciach. Ja nie mam Pashminy, więc nie mogę porównać na żywo, ale takie odnoszę wrażenie. Stefania jest malutka, na pewno znajdziesz dla niej miejsce. Nie wiem, w której szkółce jest teraz dostępna.

Pashmina, byłam u Ciebie, widziałam nowe zdjęcia, bardzo bym chciała widywać Ciebie i Twój ogródek częściej. Nie tak dawno przeglądałam jeszcze raz Twój wątek, wszystko masz jak najbardziej w moim guście, niesiesz mi inspirację. :D
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7674
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Wandziu....jak sobie Twoja Stephania radziła w donicy na tarasi???
Dotarły do mnie już róże z gołym korzeniem i zamierzam dwie donice mieć na tarasie, u mnie duźo słońca na tarasie.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16046
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Krysiu, Stephania bardzo dobrze czuła się w donicy. Ja na tarasie nie mam patelni, bo znajduje się on częściowo pod dębem, ale słońce ładnie prześwieca przez liście. Róże lubią rosnąć w donicach, masz je pod ręką, dzięki temu nie zapomnisz o podlewaniu. Mogą tak stać do jesieni, ale na zimę radziłabym wysadzić do gruntu lub przynajmniej zadołować w ziemi razem z donicą. Nie ryzykowałabym zimowania na tarasie.
Moje nowe róże z gołym korzeniem wszystkie posadziłam wczoraj do gruntu, ale te kilkanaście kupione w kartonikach mam posadzone do donic i stoją teraz na tarasie. Zobaczę, co mi zakwitnie, a w sierpniu posadzę docelowo w ziemi.

Tea Clipper róża Davida Austina. Właściwie bez kolców. Trzeba mieć do niej cierpliwość. Początkowo mnie irytowała, dawała kilka kwiatków, które szybko opadały. Miałam zamiar się jej pozbyć. Jednak minęło trzy lata i nagle stała się piękna, jedna z ładniejszych. W ogóle jakby nie ta sama. Długie, sztywne pędy, kwiaty bogate wielkie, ale nie opadające. Trzymają się i długo cieszą oko. Tak to bywa z angielkami.
Obrazek

Obrazek
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7674
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Dzièkuję Tobie za rady dla róż w donicach, już bym posadziła ale okazało się, że donice w zapasach są za płytkie.
Jutro odwiedzę OBI i wsadzę aż trzy sztuki, na zimę będę chowała do Domu Ogrodnika gdzie tarasowce zimują.
Nie mam pod ręką marketu w którym można kupić róże w kartonikch, jesteś szczęściarą z tymi kartonikami.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6309
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Wandziu, wspaniale mi się czyta opisy i ogląda Twoje cudne róże. Świetny miałaś z tym pomysł. ;:215
Piękna prezentacja ;:167
Na żeleźniaka też mam jeszcze miejsce, ale go nie utrafiłam jeszcze. Tak samo jak liczę, że uda mi się kiedyś zaprosić ten ciemny krwiściąg lekarski.
Potwierdzam, szałwie są wspaniałe! ;:167
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11616
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Trochę tu, trochę tam - dwa ogrody (19)

Post »

Wandziu krokusy, jak zawsze pięknie u Ciebie wyglądają i wspaniale sfotografowane. ;:215 U siebie Ruby Giant porozsadzałam na wszystkie rabaty. :roll:
Zakupy ciekawe, a uratowane róże pewnie się odwdzięczą i ucieszą Cię kwiatami. Caradonnie zostaw jeden nasiennik i będziesz mieć kolejne rośliny. Powtarzają cechy matki, też sztywno trzymają pędy. U siebie właśnie przesadziłam kilkanaście siewek w nowe miejsca.
Dobrego tygodnia. ;:3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”