Difenbachia - odmładzanie/rozmnażanie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
X-4-1
---
Posty: 147
Od: 15 sie 2009, o 12:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Najlepiej jest zostawić roślinę w spokoju. Ale jeśli chcesz mieć "równomierną" obracaj np. co tydzień o 45 stopni. Jeśli obrócisz ją o 180 st. roślina może przyhamować z wzrostem.
x-M-8
---
Posty: 4225
Od: 4 gru 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ja ją obracam o 180 stopni i jest równa,prawie idealna.Wcześniej rosła w jedną stronę i nie obraża się na mnie :D .Kwiat bardzo osłabia difcię.U mojej ulubienicy obciąłem kolbę jak ją zauważyłem po jakimś czasie z jednej łodygi zrobiło się dwie :oops: .
Jedną diffenbachię trzymałem do przekwitnięcia żeby ją zobaczyć.Nic specjalnego ale cieszy,że kwitnie.
Wracając do obracania to ja swoją obracam jak za dużo liści jest na jednej stronie.U mnie wypuszcza liście cały rok,może dlatego,że jest inny klimat.. :roll:
Awatar użytkownika
polly
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 1 maja 2009, o 12:37
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Dzięki Miro, tak też zrobię a propo obracania,
a kwiat już obcięłam, bo faktycznie wydaje mi się że jest osłabiona Diffcia od tego!

Pozdrówka.
Pozdrawiam,
Iza
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

4_3_2_1 pisze: jeśli chcesz mieć "równomierną" obracaj np. co tydzień o 45 stopni. Jeśli obrócisz ją o 180 st. roślina może przyhamować z wzrostem.
Zgodzę się z tym. Obracanie od razu o 180 stopni nie będzie z pewnością wpływało korzystnie na roślinę, zmuszasz ja wtedy do nagłej zmiany i odwracania liści w stronę światła. Z czasem obracanie o 180 stopni odbije się z pewnością na roślinie. :wink:
Awatar użytkownika
mkarpinski
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 19 lip 2015, o 13:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Białe kruche kamyki w doniczce (Diffenbachia)

Post »

Hej,

Od niedawna mam w domu cztery ładne diffenbachie i zauważyłem, że 2 dni po podlewaniu w doniczce w ziemi pojawiły się białe kruche kamyki (wcześniej ich nie było).
Czy wiecie co to może być?

Zdjęcia niezydentifykowanych obiektów:

http://postimg.org/image/tzpp3erhb/
http://postimg.org/image/mp6ofqqdt/

Z góry dzięki za pomoc,
M
Awatar użytkownika
Manuela
100p
100p
Posty: 163
Od: 6 mar 2015, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Białe kruche kamyki w doniczce (Diffenbachia)

Post »

A to nie nawóz? Bo jeśli piszesz, że masz je od niedawna to masz je ze sklepu pewnie?
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 5&start=98" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 7#p5448877" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
mkarpinski
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 19 lip 2015, o 13:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Białe kruche kamyki w doniczce (Diffenbachia)

Post »

Tak, mam je od ogrodnika. Też wstępnie myślałem, że to nawóz ale kamyki są tylko w dwóch na 4 rośliny.
Zapytam sprzedawcy i zamieszczę odpowiedź.
Awatar użytkownika
adamza07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1643
Od: 10 mar 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Jezierzycy k.Wołowa

Re: Białe kruche kamyki w doniczce (Diffenbachia)

Post »

Perlit stosowany jest jako materiał spulchniający, napowietrzający i magazynujący wodę . Podłoże wymieszane z perlitem wolniej ulega wysuszeniu, a korzenie otrzymują więcej tlenu i mają łatwiejszy dostęp do wody.
"Człowiek żyje po to,aby kochać. Jeśli nie kocha - to nie żyje." Vinet
ogrody,kompozycje roślin
Awatar użytkownika
mkarpinski
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 19 lip 2015, o 13:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Białe kruche kamyki w doniczce (Diffenbachia)

Post »

Zgadza się to jest perlit. Spanikowałem trochę:) Kurde jeszcze zielony jestem w niektórych kwestiach.
Dzięki za pomoc.
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Difenbachia - pielęgnacja i problemy w uprawie

Post »

Zawsze rozmnażałam difenbachie tnąc łodygę na kawałki i układając je poziomo w doniczce. Z oczek wyrastały nowe rośliny. Ale mam jedną ładną ponad półtorametrową, ma ciemnozielono obrzeżone wielkie liście. Ponieważ bardzo od dołu wyłysiała i w zeszłym roku pod moją nieobecność (działeczka!) pęd jej się wygiął, postanowiłam uratować pióropusz. Nie miałam pewności czy po odcięciu przeżyje, więc nacięłam lekko zieloną korę , obwiązałam poniżej folią, nasypałam ziemi do wysiewu, bo taka wydała mi się dobra, zawiązałam u góry tę folię i ...będę czekać na ukorzenienie. Pewnie poczekam jakiś czas :D


Obrazek
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
Awatar użytkownika
Paulinaaa
1000p
1000p
Posty: 1134
Od: 9 sty 2013, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Difenbachia - pielęgnacja i problemy w uprawie

Post »

Emilia, a czemu nie utniesz góry i nie włożysz do wody? - Próbowałaś tego sposobu?
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18764
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Difenbachia - pielęgnacja i problemy w uprawie

Post »

Podczas ukorzeniania najlepiej zapewnić wysoką temperaturę, ale najlepiej po prostu odciąć wierzchołek.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Difenbachia - pielęgnacja i problemy w uprawie

Post »

Tak , próbowałam, ale boję się z tą tak zrobić , bo ma ogromne liście i dużo ich. Za jakieś 2-3 m-ce, jeśli nie wypuści korzeni, będę musiała ją obciąć i próbować w wodzie i oczywiście będę miała długaśną łodygę na nowe sadzonki. ;:108
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”