Zakupy w marketach

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8003
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Krzewy z marketu

Post »

Ja sprawdzałam czy są pąki, bez widocznych oznak życia nigdy nie kupowałam. Sadziłam w doniczkę i trzymałam do ukorzenienia aż krzew 'ruszy'.Nie było niepowodzeń, natomiast koleżanka sadziła prosto w grunt i często kończyło się to zaschnięciem.Trzeba nieco cierpliwości.
Awatar użytkownika
dianek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 895
Od: 24 lip 2008, o 11:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Krzewy z marketu

Post »

aha - i sprawdzaj jeszcze czy roślinki mają w doniczkach zdrowy system korzeniowy czy nie poprzycinany przypadkiem :/
Pozdrawiam, Diana
Mój ogródek
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Krzewy z marketu

Post »

U mnie w tym roku wiele budlei przemarzło i prawdopodobnie większość wyrzucę. Celowo nie rozpocząłem jeszcze sprzedaży. Myślicie, że w takich marketach też tak zrobią? :wink: To są "maszynki" do szybkiego przyjęcia roślin, ładnego wyeksponowania i szybkiego sprzedania. To co się nie sprzeda, przesuszy, złapie grzyba, zostanie przecenione i ludzie o takie dogorywające szczątki roślin i tak się pozabijają... A potem jeżdżę i oceniam, czy taki "Przeceniony zagrzybiony supermarketowy" żywopłot z thui da się jeszcze odratować? :|
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
wolodi
100p
100p
Posty: 173
Od: 26 lis 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska/Swiętokrzyskie

Re: Krzewy z marketu

Post »

Kupowanie w markecie to tak jak kupno samochodu na szrocie
Awatar użytkownika
tila
100p
100p
Posty: 160
Od: 21 mar 2010, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie

Re: Krzewy z marketu

Post »

Własnie niedawno kupiłam przeceniony ciemiernik i okazało się ze z gratisem-ziemiórki. :roll:
Pozdrawiam Monika
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Krzewy z marketu

Post »

W jednym markecie ( nie wymienię nazwy) oglądałam rośliny ok. 10 marca. Były wystawione przez prawie miesiąc na hali ze względu na panującą u nas zimę. Były ładne muszę przyznać i w baaardzo atrakcyjnych cenach. Większość z nich pochodziła z Holandii. Część była w balotach. Pomyślcie teraz - jaka jest szansa na przetrwanie w ogrodzie tych roślin ?
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Re: Krzewy z marketu

Post »

W marketach odstraszają mnie... ceny :roll:
Nie chodzi o to, że są bardzo drogie, ale takie same rośliny mogę zazwyczaj kupić taniej w szkółce. W dodatku w szkółce nazwa odmiany jest gratis :;230
No, chyba, że jest przecena... :wink:
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Krzewy z marketu

Post »

Jak działają markety? Opiszę to na prostym przykładzie:
- W zeszłym roku sprzedawałem swoje rośliny na giełdzie w Kłodzku. Rośliny po 4- 5 zł. Siedzę sobie i słyszę komentarz kobiety skierowany do męża: "Patrz, jaka drożyzna! a w supermarkecie xxx są po 3,5!!!!" idziemy tam kupować!! Cóż, wybrałem się do tego marketu i rzeczywiście, iglaki, które ja miałem za 4- 5t zł, tam stały po 3,5. Natomiast trawy ozdobne, które ja miałem po 4zł, tam stały za 18 :shock: Teraz klient, który jest przekonany o mojej "drożyźnie" pójdzie kupować rośliny z marketu, zamiast u mnie, producenta :| Przepłaci i to słono, a wyjdzie przekonany, że zrobił interes życia... Tak działają supermarkety. :|
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
Awatar użytkownika
Bartosz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1030
Od: 1 mar 2008, o 12:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Krzewy z marketu

Post »

Przede wszystkim należy unikać sadzonek z Holandii. Są one wyhodowane w przyspieszonym tempie
i nie zahartowane w naszym klimacie. Kiedyś zakupiłem kilka bukszpanów z Holandii i wszystkie przemarzły podczas gdy inny kupowane w szkółkach nie doznały żadnych uszkodzeń. Iglaki najczęściej kolumnowe thuje i cyprysiki lawsona są chyba wyrywane z gruntu z dużymi ubytkami w korzeniach na co wskazuje wielkość bryły korzeniowej w stosunku do ich rozmiarów i przypuszczam,że wiele z nich się nie przyjmuje a nawet jeśli się przyjmą to pewnie wytwarzają słabszy system korzeniowy niż wówczas gdy posadzimy sadzonkę wyhodowaną w doniczce. Jednak można trafić na okazję i nabyć bardzo tanio porządne sadzonki. Np ja kilka dni temu zakupiłem w Auchanie 3 bardzo ładne sadzonki mahonii 40-50cm wysokie i szerokie po 10zł za sztukę.
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Krzewy z marketu

Post »

Bartku - u mnie mahonia 40 cm była po 8,00 zł :wink:
Niestety iglaki kolumnowe typu 'Brabant' 'Smaragd' mam droższe niż te w marketach z Holandii i tego nie przeskoczę :( Za to za jakość mogę ręczyć. Wszystkie moje rośliny zimowały poza tym na dworze ( wyjątek : róże pienne i klon palmowy oraz młode sadzonki - były w tunelu)
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
EwaM
500p
500p
Posty: 595
Od: 1 gru 2007, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Góry Sowie

Re: Krzewy z marketu

Post »

Bardzo rzadko kupuję w marketach, chyba, że to jakiś wynalazek za psie pieniądze. W zeszłym roku w marcu trafiłam na Rh ludlowii Wren; przechowałam w nieogrzewanym pomieszczeniu, posadziłam do gruntu, przeżył zimę pod przykryciem i wygląda na to, że zakwitnie :D
Obrazek
Tak było zeszłej wiosny
Nie będę kupować nowych roślin. Nie będę kupować nowych roślin. Nie będę kupować... akurat
10 minut
Awatar użytkownika
adamza07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1643
Od: 10 mar 2007, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Jezierzycy k.Wołowa

Re: Krzewy z marketu

Post »

Część materiału szkółkarskiego w marketach sprzedawana jest w cenach "na przynętę".Wystarczy zwabić klienta to przy okazji kupi towar znacznie droższy niż w każdym sklepie ogrodniczym.
Przed laty przyszła do sklepu pani aby dokupić dwa jałowce wirginijskie.
Kupiłam w () 250 jałowców ,bo u was są na pewno droższe.Proszę mi wybrać dwa ładne z tej kwatery.Ile płacę? 36 zł. Za jeden?Nie, za oba.
Pani zbladła.Posadziliśmy ją na ławce.Ona wciąż powtarzała"mąż minie zabije".Dlaczego? Zapłaciliśmy 38 zł za jeden!
Warto przed zakupami w marketach sprawdzić ceny roślin w najbliższym sklepie ogrodniczym.
"Człowiek żyje po to,aby kochać. Jeśli nie kocha - to nie żyje." Vinet
ogrody,kompozycje roślin
beatab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1525
Od: 13 kwie 2009, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Krzewy z marketu

Post »

Nie można krytykować tylko dla sztuki.....ja mieszkam w takiej dziurze, że o marketach tylko mogę pomarzyć :D :D a kupowałam już wiele rzeczy np. magnolię w kapersie w Tesko - za 11 zł- kwitła już w roku zakupu, hiacynty w Carfurze- na wagę a kwiaty ogromne ;:138 ;:138 , na allegro hortensje po 7 zł- odmiany o jakich marzyłam np.Endelss Summer- a co do roślin holenderskich to u nas Holender ma pole róż, które wysyła do Holandii a może do Tesko???? :;230 :;230 Ten już polski Holender rozmnożył dla mojej bratowej różę którą gwizdnęła mi kwitnącą z ogródka - za rok dostałam 5 szt. Zamiast krytykować lepiej podpowiadać gdzie kupić :wit :wit :wit :wit :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”