Dżdżownice w trawniku

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zwalczyć dżdżownice ?

Post »

Może bardziej sensowne,byłoby zastanowienie się,co zrobić,aby nie właziły tam,gdzie nie są
mile widziane?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5102
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Jak zwalczyć dżdżownice ?

Post »

Wychodzą na wierzch , bo po deszczu brak im powietrza, a ziemia jest za bardzo zbita . wystarczy spulchnić i napowietrzyć , a żadna dżdżownica nie będzie uciekała z ziemi i problem zakończony.
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak zwalczyć dżdżownice ?

Post »

daddik, powiedz Ty mi, którędy te dżdżownice wchodzą Ci na ten taras, czyżby on był na równi z trawnikiem, bo nie spotkałem się z czymś takim jak wchodzące dżdżownice po schodkach, jeśli taras byłby podniesiony o dwa trzy schodki nad ogród.
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zwalczyć dżdżownice ?

Post »

Wyłażą nawet na namiot,2,2m wys.oraz do zbiornika z wodą,też ok 2 m trzeba się wspinać,
aby zanurkować.
daddik
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 10 kwie 2011, o 11:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zwalczyć dżdżownice ?

Post »

Taras jest wyżej od trawnika o jakieś 30 cm....
Jolanta1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 5 lis 2012, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak zwalczyć dżdżownice ?

Post »

Dzień Dobry! Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów! Moja roczna córka zbiera i próbuje zjadać dżdżownice z mojego trawnika. Wylaża z ziemi całymi tabunami.Nie wiem jak temu zapobiec.Robią masę kopczyków, a córka ledwie tupta i większość czasu spędza na czworaka. Ogród przygotowałam z myślą o dziecku (teraz spodziewam się bliżniaków) a teraz nie mogę jej pozwolić na swobodną zabawę,bo boję się o nią.Wiem, że dziecko należy pilnować, ale rodzice maluchów wiedzą, że upilnować nie zawsze sie da. Proszę o pomoc co zrobić żeby wróciły pod ziemię? :wit
wisteria
200p
200p
Posty: 235
Od: 30 lip 2011, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Halinów k/Wa-wy

Re: Jak zwalczyć dżdżownice ?

Post »

Przy takiej mokrej pogodzie będą wychodziły, Moje wychodzą przez pęknięcia w betonie, widzę je też na chodniku z kostki brukowej i placu wysypanym destruktem asfaltowym. Myślę że dziecko szybko wyrośnie z tej fascynacji, moje razem ze mną zbierało i odrzucało na ziemię, w roślinki.
Są nawet w rynnach na 3,5 metrach wysokości w zalegających tam liściach.
No i idzie zima. Po zimie dziecko będzie miało inne zwyczaje (i możliwości) :D
meyerr
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 17 maja 2011, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Jak zwalczyć dżdżownice ?

Post »

Masakra! Czytam ten wątek nie mogąc pojąć ludzkiej głupoty i proszę wybaczyć ale inaczej nie da się tego określić, jeśli już ktoś chcę zwalczać nawet zwierzęta pożyteczne, sprzymierzeńców w ogrodnictwie to już naprawdę nie jest dobrze. Najlepiej wybijmy, zwalczmy, otrujmy wszystko co się rusza, robaki bo są obrzydliwe, ptaki bo przecież zanieczyszczają nasz ogród odchodami i inne zwierzęta bo mogą np. roznosić choroby! Ludzie zacznijcie traktować Wasze ogrody jako część przyrody a nie tylko jako sterylne kawałki ziemi, należącej tylko i wyłącznie do Was. Nie ma nic piękniejszego niż tętniący życiem "zdrowy" ogród.

Jolanta1, Panią to jeszcze potrafię zrozumieć, bo to troska o dziecko, ale myślę że nie ma się czym przejmować, to niestety taki wiek kiedy dziecko wszystko sprawdza właśnie biorąc do buzi, pozostaje tylko pilnować :wink:
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak zwalczyć dżdżownice ?

Post »

A ja po przeczytaniu tego wątku jestem zdruzgotany atakami OGRODNIKów na osoby nie posiadające tej wiedzy.
Jak mawia mój ojciec: "Nie ma głupich pytań .... są głupie odpowiedzi"

Po to pytamy aby się czegoś dowiedzieć (to najlepszy sposób na zdobywanie wiedzy). Jeśli ktoś ma problem z dzdzownicami to po prostu nalezy mu wyjaśnić dlaczego tak się dzieje i że próba tego zmiany to walka z naturą i nie powinno się tego robić na siłę. Wyjaśnić na spokojnie ... być może znajdzie się inne rozwiązanie.

A podobno ogród uspokaja :(
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
meyerr
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 17 maja 2011, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Jak zwalczyć dżdżownice ?

Post »

Przecież wszystko to właśnie zostało wyjaśniane na spokojnie na początku tego wątku ale niestety nie przyniosło żadnych rezultatów.
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak zwalczyć dżdżownice ?

Post »

Być może doszukałem się zbyt dużo agresji ze strony obrońców dżdzownic :) A tylko dzdzownice.

Proponuję aby się ich pozbyć kupić kurę. Lub pozyczyć od rolnika. Nie wiem czy nie zdewastuje trochę działki bo lubią kopać ... ale będzie to (chyba) humanitarne rozwiązanie :)
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
Adam-Opole
50p
50p
Posty: 73
Od: 21 sty 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Jak zwalczyć dżdżownice ?

Post »

Jeżeli ktoś chce zrobić mały eksperyment a ogród nie jest za wielki a raczej trawnik w ogrodzie to może porozmieszczać na obrębie trawnika (bo rozumiem że chcecie żeby dżdżownice wyniosły się z trawnika np. na rabaty) większe kamienie i "kłody" drewna. Dżdżownice kochają siedzieć pod czymś ciężkim, wtedy mają tam stałe ciepło oraz wilgotność więc jeżeli stworzycie im warunki z których nie będą chciały uciekać to pozbędziecie się w jakiejś części problemy dżdżownic w trawniku :)

Pozdrawiam Adam
I żeby wam wszystko rosło! Pozdrawiam Adam :)
NOTO
200p
200p
Posty: 463
Od: 2 sty 2013, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak zwalczyć dżdżownice ?

Post »

I od czasu do czasu przenosić je do kompostownika lub sprzedać wędkarzom :)
Pozdrawiam Tomek
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Tytuł wątku powinien być szczegółowy - uszanuj pracę odpowiadających expertów i włóż trochę wysiłku w treściwy tytuł tego o co pytasz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”