Swojski bałagan

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
ogla
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 kwie 2010, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Swojski bałagan

Post »

Obrazek

Tak Jolu - Omoshiro, a teraz już kończy swój pierwszy rzut
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42145
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Swojski bałagan

Post »

Jaki śliczny ten powojnik, muszę się zainteresować nim, bo ostatnio powojniki mi wychodzą :D
Olgo taka jestem ciekawa moich szczepionych drzewek, czy któreś z nich to jabłonie od Ciebie i czy doczekam owocowania :uszy
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Swojski bałagan

Post »

te kartony to niezły pomysł do skopiowania ;:333 nie nadążam z pieleniem a do tego wymieszane na jesień z ziemią użyźniają ją .
Powojnik śliczny i chyba wielkokwiatowy?
Awatar użytkownika
patkaza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2622
Od: 22 cze 2010, o 23:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Swojski bałagan

Post »

Pięknie zakwitł powojnik!
To może i ja podkradnę pomysł z wykładaniem dróżek w warzywniku...? Świetny!
Opowieść o moim miejscu...cdnn
"Opowieści są jak ludzie z upływem czasu stają się coraz lepsze"pozdrawiam Aga
Awatar użytkownika
ogla
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 kwie 2010, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Swojski bałagan

Post »

Dziewczyny, kartony to faktycznie wygoda, ale pomysł nie mój tylko kopiowany z forum :)

Wczorajsze

Obrazek

kto by pomyślał, że wszystko sadzone w zeszłym roku :)
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42145
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Swojski bałagan

Post »

Olgo tak kartony chodzą na FO od dawna, a pomysł angielskich ogrodników ;:215 kartony, gazety tylko oni to kładą mokre w otworach sadzą i ściółkuję korą. Ja kładłam ale kartony z czasem się dziurawią i pewnie trzeba dać parę warstw i efekt był połowiczny :? Rośliny potrafią nawet w jeden sezon zaróść całą grządkę ;:215
Awatar użytkownika
ogla
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 kwie 2010, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Swojski bałagan

Post »

Małe rewolucje się u mnie działy, stąd brak czasu na FO. Nieważne, ważne że teraz zamiast 500km do ogrodu mam 80 :)
W tym roku największą frajdę sprawiły lilie z nasion od Mirzana

Obrazek

I roślinki z patyczków od Marysi

Obrazek

budleja wymiata towarzystwo :)
Obrazek

Z Marysiowych patyczków wyrosło i nieźle przyrasta "coś"; podejrzewam to coś o bycie hortensją ogrodową; albo wejgelią; ale może to coś zupełnie innego?
Obrazek

Wiem, że siatka jest paskudna, ale jak wszystko tak szybko będzie rosło jak budleja od Marysi, to za rok siata powędruje na plecy rabaty i tylko psy ją będą widziały :)
Obrazek

A na balkonie rośnie powoli magnoliowy las...
Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42145
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Swojski bałagan

Post »

Olgo jak miło że jesteś ;:196 a zdjęciami zrobiłaś mi ogromną przyjemność. Masz tą łapkę zieloną ;:138
Ta ostatnia to wajgela, bo na pewno wysyłałam. A lilie z nasion od razu kwitły?
Awatar użytkownika
u Antosi
50p
50p
Posty: 77
Od: 8 maja 2014, o 20:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z lubelskiego

Re: Swojski bałagan

Post »

Witaj! Działeczka ciekawie zagospodarowana, wiele roślin. Najbardziej podoba mi się powojnik, żurawka też śliczna, a pomysł z kartonami wyczytałam dopiero u Ciebie. Rabatka koło domu ładnie rozrośnięta. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ogla
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 kwie 2010, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Swojski bałagan

Post »

Marysiu masz u mnie specjalne względy, mogę na FO wpaść na sekundę, ale do Ciebie muszę zajrzeć :) Wszystko co mam z patyczków od Ciebie szaleje. To ostatnie bardziej podejrzewałam o bycie hortensją ogrodową, ale nie mam pojęcia czy mi ją wysyłałaś czy nie. Wydaje mi się, że to jest jakaś wejgelia:
Obrazek

Lilie siałam w styczniu/lutym 2013; na wiosnę wysadziłam do ogrodu, a w tym roku zakwitły po raz pierwszy. Według tego co pisał Mirzan właściwe kwitnienie będzie w przyszłym roku i następnych. To obecne było przedsmakiem:)

Kasiu miło Cię gościć - zapraszam częściej. Mam nadzieję że uda mi się teraz więcej zrobić w ogrodzie i więcej zdjęć wstawiać. Za chwilę zajrzę do Twojego wątku.

Jesień to moja ulubiona pora roku: wrzosy, chryzantemy, grzyby, złote liście i te cudne zapachy... W ogrodzie w końcu coś drgnęło i oczyszcza się miejsce pod drugą część rabaty płotowej. Bardzo dobrze, bo jak widać patyczki już nie są patyczkami a pełnowymiarowymi sadzonkami i szkoda, żeby dusiły się na rozsadniku pod iglakiem. Tak więc niebawem druga odsłona orki na ugorze :)

Dawno Księciunia nie było w wątku, na szczęście miewa się nieźle jak na swój wiek i dolegliwości. Niestety kąpiel go nie ominęła Obrazek
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Swojski bałagan

Post »

Czyżby Księciunio z tych psów co nie lubią kąpieli?
Olga magnolie wysiewałaś z własnych nasion? Moja w tym roku nie miała nasionek ale bywały lata że zawiązywała ich sporo, nigdy nie myślałam o sianiu, jestem ciekawa jak zakwitną.
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Swojski bałagan

Post »

Te lilie wyhodowane z nasion piękne aż nie chcę się wierzyć że z nasion :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
Awatar użytkownika
ogla
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 kwie 2010, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Swojski bałagan

Post »

Witaj Jolu - nasiona magnolii dostałam od Cioci, a to jak z nimi postępować wyczytałam oczywiście na FO :) Swojej magnolii do tej pory nie miałam, co więcej nie mam pojęcia gdzie posadzę którąś z tych siewek, bo ogród za mały na takie drzewa. Tak więc siewki będą do oddania, oby tylko tę pierwszą zimę przetrzymały. Właśnie jeszcze nie wiem co z nimi zrobić, skłaniam się ku schowaniu z donicą do nieogrzewanego garażu... Co do kwiatów na nich to jeszcze trochę poczekamy, bo jak wszystko z siewu zakwitną później.
Psisko lubi taplać się w błocie, rzece i bajorze, ale kąpiel higieniczną znosi niechętnie, choć grzecznie :)

Bartoszu dzięki za komplement w imieniu moich lilii :) Tu jest cały wątek o sianiu: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=364
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”