Hosta foto rok 2008

Hosty
Zablokowany
Elba
200p
200p
Posty: 345
Od: 28 sie 2008, o 17:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Bardzo proszę o komentarz do wybarwienia mojej Hosty Revolution.Mam ją od wiosny zeszłego roku. Dwa liscie maja słabe wybarwienie, ale własnie z takimi była kupiona. U mnie w tym roku wyszły jeszcze nowe liscie z bardziej centkowanym wzorem. Obrazek
Pozdrawiam , Elżbieta
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

A ja Wam pokaże hosty, które rosną w moim mieście na klombach.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

Revolution ma ogromną tendencję do zielenienia, powszechnienia - niestety. U mnie były trzy odrosty w tym jeden całkowicie zzieleniał, był większy, wiec go oddzieliłem. W następnym roku wylazł z niewielkimi smugami białego. Część szlachetna po oddzieleniu zachowała ową szlachetność.
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Hosta Revolution

Post »

H. Revolition nazwałbym raczej Hosta Slow Skittish (powolna kapryśnica).
Przez pierwsze (chyba) trzy- cztery lata u mnie prawie wcale nie rosła, a w tamtym roku wręcz uwsteczniła się. Z ziemi wyszły jedynie jakieś odrostki nie funkia. Poddałem ją drastycznemu podziałowi – tak naprawdę nie było co dzielić (malutkie kiełki), ale zrobiłem to licząc się z tym, że może całkiem zginąć.
Takie działanie widocznie było potrzebne – te trzy małe kiełki od wiosny trochę podrosły i hosta nie dość, że nie zginęła to pokazała trochę piękna, z którego słynie.
Wśród liści jednak są takie wybarwione prawidłowo i prawie całkiem zielone.
Teraz u mnie wygląda tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Elba
200p
200p
Posty: 345
Od: 28 sie 2008, o 17:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Pokazane Twoje Hosty Revolution sa na prawde bardzo ładne.Moja prawdziwa kaprysnica rośnie bardzo powoli i mam nadzieję , że może w przyszłym roku będzie ładniejsza.

Jeszcze nie dała żadnego przyrostu .
Pozdrawiam , Elżbieta
Awatar użytkownika
Tombeat
200p
200p
Posty: 306
Od: 9 cze 2008, o 12:19
Lokalizacja: Puszcza Bydgoska

Post »

Zgodnie z obietnicą kilka fotek myszy.Fotograf ze mnie żaden , ale sie staram :)


CAT & MOUSE :

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


FROSTED MOUSE EARS :

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


HOLY MOUSE EARS :

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Tombeat
200p
200p
Posty: 306
Od: 9 cze 2008, o 12:19
Lokalizacja: Puszcza Bydgoska

Post »

Dorzucę jeszcze kilka fotek moich nowych milusińskich.Coraz bardziej podoba mi się fotografowanie :) Tylko to schodzenie do poziomu gruntu czasem jest niewygodne.Ale co tam -warto................

TOTALLY TWISTED:


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


MANGO TANGO:


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


FRANCHESCA:


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



LINDA SUE:


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


PARADISE ISLAND:


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

Tomaszu, ten pierwszy to jak mój Spirtzer ...Totaly Twisted jest jednobarwna. Coś i te liście jakieś mozaikowe...
Awatar użytkownika
Tombeat
200p
200p
Posty: 306
Od: 9 cze 2008, o 12:19
Lokalizacja: Puszcza Bydgoska

Post »

Hosta kupiona jako Totally.Spritzer jest owszem bardzo podobny.Jednak wydaje mi się że to co mam to jednak Totally.Pełne skręcenie i wybarwienie to chyba kwestia wieku.Obym się nie mylił.Zasiałeś u mnie wątpliwości................
Awatar użytkownika
Tomasz II
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2796
Od: 18 mar 2008, o 08:38
Lokalizacja: Grajewo

Post »

Obejrzyj sobie opis, tam są dobre zdjęcia Andrzeja. Mnie wsie wydaje bardzo podobna:(
rm27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1928
Od: 30 paź 2008, o 11:52
Lokalizacja: Kraków

Post »

Witam "hostomaniaków". Na początek 2 fotki host z ogrodu zrobione komorką. Fire and Ice: Obrazek
i dwie niezidentyfikowane. Powtórzę to zdjęcie w dziale identyfikacja z prośbą o rozpoznanie.
Obrazek

Więcej zdjęć dodam poźniej po zeskanowaniu (robiłem aparatem tradycyjnym na klisze a nie cyfrowym).
Zapraszam też do oglądnięcia pierwszych zdjęć z mojego ogrodu zamieszczonych na forum.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?p=539612
rm27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1928
Od: 30 paź 2008, o 11:52
Lokalizacja: Kraków

Post »

Ponieważ temat host zasypia w zimie wraz z ich częścią nadziemną zamieszczam jeszcze kilka zdjęć moich funkii. Pierwsza kupiona jako aureomarginata, Great Expectation, na trzecim zdjęciu te dwie uzupełnione przez Albopictę i Wide Brim, na kolejnych Crispula i Antioch (wg rozpoznania Tomasza lub Wide Brim wg Paco). Przyznam, że na zdjęciu z wężem wygląd ten drugiej był mylący i chyba to rzeczywiście Paco ma rację). A czy ta pierwsza to fortunei aureomarginata czy jakaś inna? Była kupowana w kapersie 2 lata temu. Zdjęcie oddaje jej rzeczywistą barwę. (Na zdjęciu nr 3 jest ona także pierwsza od góry).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam. Romek.
Lata wcześniejsze
rm27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1928
Od: 30 paź 2008, o 11:52
Lokalizacja: Kraków

Post »

Uzupełniam opis tej pierwszej hosty. Liście ma dość grube, mięsiste z niebieskawym nalotem.
Pozdrawiam. Romek.
Lata wcześniejsze
Zablokowany

Wróć do „Hosty”