Moje endorfiny w kolorach tęczy

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1951
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Moje endorfiny w kolorach tęczy

Post »

Aniu, jestem,jestem,nawet tu zaglądam czasem, ale brak czasu na wpisy. Biegam po warzywniczych wątkach boć to już wiosna za pasem i pora wysiewów się zbliża. Wszystkie potrzebne mi nasiona już zgromadziłam. Nasienne sklepy mogą już na siedem spustów pozamykać ;:306.

Przez mój ogród chyba już przewinęła się wiosna, bo zostawiła taki oto ślad:
Obrazek
Naleweczka z pigwy ładnie się zapowiada.

Obrazek
Warzywnik obsiany żytem. Do kwietnia będzie w sam raz pod łopatę.

Miiriam, witaj nowy gościu w moim wątku. Potrzeby zdrowotne zatrzymały Cię tutaj? Spieszę zatem z odpowiedzią. Nalewkę będę robić w tym tygodniu, rośliny już ścięte, 4 dni odleżały w lodówce. Mam 0,5l spirytusu 95%, rozcieńczę wodą do 50%. Wąsa jest tyle ile widać na zdjęciu powyżej minus 5 zaszczepek. Zaleca się 40 -50 członów na 1,5 litra alkoholu 40-50%. Całość posiekam i zaleję alkoholem. Po 10 dniach nalewka jest gotowa. W czasie macerowania potrząsnąć naczyniem każdego dnia dla lepszego wyługowania substancji czynnych.

Maść. Na patelni rozgrzać świeży wieprzowy smalec (ja biorę tłuszcz gęsi) w ilości 25 dag, wsypać garść drobniutko posiekanego wąsa (mieszanka z całej rośliny), powinno zaskwierczyć, zamieszać. Chwilę odczekać, zdjąć z ognia, odstawić do jutra. Nazajutrz podgrzać, przecedzić, wycisnąć, przelać do malutkich słoiczków. Trzymać w lodówce.

Gdyby jakieś niejasności się nasunęły to koniecznie pytaj.
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Moje endorfiny w kolorach tęczy

Post »

No to już szykujesz warzywnik, niebawem tam smacznie sie zrobi. ;:138
A jak smakowicie pączki już wyglądają. ;:167
Awatar użytkownika
zara
500p
500p
Posty: 512
Od: 6 maja 2015, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Re: Moje endorfiny w kolorach tęczy

Post »

Witaj badzia :wit

Melduje się kochana po dłuuuuuuugiej nieobecności ;:173
Nadrabiam powoli zaległości z FO i działam wiosennie w ogrodzie. U Ciebie widzę dziej się wg pory roku ;:333 ... sianie sianie i podglądanie wiosny w ogrodzie. Pięknie się dzieje kochana a pigwowa nalewka będzie na pewno - mega pąki ;:oj

Przesyłam Ci ;:3 i na powitanie ;:196
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1951
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Moje endorfiny w kolorach tęczy

Post »

Witam Cię Aniu świątecznie i wiosennie. Dzisiaj pochwalę się zawartością parapetu, a jutro pokażę poczynania wiosny w moim ogrodzie.
Obrazek

Pomidory Obrazek

Obrazek
W doniczkach są papryczki.

Pomidory wschodzą od 25 marca, brak jeszcze czterech odmian, ale śmiało powiem,że wschodzą równo. Nasionka lokowałam prosto do ziemi.
Awatar użytkownika
andzia458
500p
500p
Posty: 702
Od: 19 sty 2014, o 18:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Łuków

Re: Moje endorfiny w kolorach tęczy

Post »

Wando- imponująca ilość rozsad ;:180 Oby Ci zdrowo rosły a później obficie owocowały ;:196
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=91408" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje siedlisko na Lubelszczyźnie :)
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Moje endorfiny w kolorach tęczy

Post »

Parapety zawalone cudnymi wschodami ;:196
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1951
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Moje endorfiny w kolorach tęczy

Post »

Aniu, Kasiu, dziękuję za zauważenie tych maleństw. Dzisiaj w wielodoniczce jest już całkiem zielono, nie ujawniły się jeszcze 3 odmiany.

Zrobiłam rabatkom kilka zdjęć i nie mogę ich wstawić, może jutro się uda.
Awatar użytkownika
zara
500p
500p
Posty: 512
Od: 6 maja 2015, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Re: Moje endorfiny w kolorach tęczy

Post »

Wandziu z parapetów możesz być dumna - Twoja hodowla rokuje na dorodne przedszkole. ;:333
Ja w tym roku odsiałam głównie zioła: majeranek, oregano i tymianek.
Pięknie też wschodzi szczypiorek czosnkowy a brokuł i kalarepa śpią ;:19 . Po za tym mam super wschody lewkonii i tunbergii oraz canny pięknie rosnące choć marketowe. ;:173
Dodatkowo powtykane w butelkach stoją patyczki różane od forumowych dobrych kobitek oraz hortensje. Może co z tego będzie - upss musi być ;:198
Miło jest cieszyć oczy tymi zielonymi dziecinkami.
U mnie dziś pogoda tylko do leżenia zatem i ja przejawiam pozycje poziomą - nadciągają burze - pierwsze wiosenne grzmoty już słyszałam.
podobno taka wiosenna burza na dobre zrusza ziemię i budzi wszystkie zaspane jeszcze ogrodowe rośliny zatem niech wali i rozbudza, bo co niektóre gagadki jeszcze u mnie śpią ;:306
Pozdrawia i całuję Ci e Wandziu poświątecznie ;:196
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1951
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Moje endorfiny w kolorach tęczy

Post »

Aniu, jestem dumna z sadzonek, bo są naprawdę śliczne. Wschody 100% jeśli chodzi o te odmiany, które wzeszły. Posiane 3 szt. danej odmiany - wzeszło 3, posiane 2 szt. wzeszło dwie, czyli 100% w tych odmianach. Ale 3 odmiany zastrajkowały i bez względu na ilość wysianych nasion nic nie wzeszło. Ponieważ wysiałam po jednym nasionku więcej każdej odmiany to teraz mam 56 sadzonek w nadmiarze. ;:202 I tak oto nie ja je przechytrzyłam leczone mnie ;:131

Dzisiaj jest dzień liścia więc posiałam kalarepę fioletową i dwie odmiany sałaty, a z ozdobnych koleusa rokoko. Przykryłam zasiew żeby deszcz nie wbił tego w ziemię, bo zapowiadają burzę. O działaniu pierwszych wiosennych grzmotów pamiętam z dzieciństwa od mamusi. Pamiętam jeszcze jedną zasadę: nie sadzić fasoli w dniu, kiedy na niebie są dwa światła, czyli słońce i księżyc. Sadzona w tych dniach fasola podobno wschodzi "ślepa", tj. bez stożka wzrostu.

U mnie ogród też jeszcze dość śpiący, boję się zdjąć okrywy całkowicie. Po troszeczku odsłaniam tam gdzie konieczność, ale okrycie w pobliżu czeka i wcale nie zdobi.

;:3 i zdrówko dla Ciebie.
aniap56
200p
200p
Posty: 413
Od: 6 cze 2014, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Puławy x Lublin

Re: Moje endorfiny w kolorach tęczy

Post »

:wit
Dawno u Ciebie nie byłam, ale ten czas tak pędzi.
Najpierw 2 tygodnie miałam córkę z 9 miesięczną wnusia, a potem przygotowania świąteczne zajęły mój cały czas.
Parapety z sadzonkami super ;:138 . U mnie też już ;:306 się troszkę zagęściło ;:306 ,a zwłaszcza po dzisiejszym pikowaniu papryki chilii.
Planowałam iść na działkę i szykować miejsce na chryzantemy ;:113 ale burza z gradem i nici z planów. Za to na niebie pierwsza wiosenna tęcza . Wąsy rosną ;:333 . Pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
zara
500p
500p
Posty: 512
Od: 6 maja 2015, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Re: Moje endorfiny w kolorach tęczy

Post »

Wandziu sukces siania goni sukces i tak w koło, oj będzie w tym sezonie pomidorowo u Ciebie i pysznie ;:152
Tylko gratulować takich rezultatów i życzyć dalszych sukcesów w wysiewach ogrodowych.
Bardzo lubię słuchać takich wszelakich porad, zasad i jak to nazywają przesądów.
O tym ze słoneczkiem i księżycem przy sadzeniu fasoli nie słyszałam, a ciekawe i godne zapamiętania ;:333
Też mam jeszcze straszydła okrywowe jak je nazywam na krzewach i nawet magnolię latam nakrywam jak mróz zapowiadają i tak na okrągło ale cóż taka to nasza zielona miłość ;:167
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1951
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Moje endorfiny w kolorach tęczy

Post »

Aniu aniap56, czas spędzony z córcią i wnunią to ładowanie akumulatora emocjonalnego i psychicznego przy jednoczesnym rozładowywaniu akumulatora fizycznego. Bilans wychodzi dodatni :D

Chryzantemy częściowo odkryte, ale nowe nasadzenia, jesienne, nadal przykryte. Im szkodzi nie zima lecz wiosenne przymrozki, te młode przyrosty są na nie bardzo wrażliwe. Niektóre odmiany póżno się ujawniają, nawet pod koniec maja dopiero i trzeba cierpliwie czekać. A zagonek szykuj, szykuj :D

Ania Zara,będzie pomidorowo i pysznie jak pogoda dopisze wzorem ubiegłego sezonu. W naszych ogrodach to ona rządzi, my tylko pomagamy ile damy radę. Marzę o tym,żeby powtórzył się poprzedni sezon. Ach, cóż to był za sezon ... ;:215

Po niedzieli będę szykować doniczki dla dyniowatych i fasolki szparagowej.
Awatar użytkownika
labka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4410
Od: 4 wrz 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Moje endorfiny w kolorach tęczy

Post »

Och Badziuś..ale masz piekniste... ja w kiepskeij formie.. dopiero będę siała.. i znów stres czy dadzą radę... :(
miło podziwiać u Ciebie takie śliniusie sadzoneczki... Wsiadaj w autobusa i chodź.. pomożesz mi posiać moje... ;:224 :;230
;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”