Agawa zimą

Zablokowany
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

kobietka1982 pisze:Moj szfagier - osttanio opowiadał,ze z przed budynku na okres zimy wnosili go w 10 chłopa :shock: Taki olbrzym, al eokrecili go wazeliną woliową- bo starsznie kuł!!!!! Słyszałm te,że jednak mimo ich olbrzym,ich wielkosci- trzeba je chowac na zime- żadne osłony nieochronia. Piwnice- pokoje zadko urzywane- itp. pomieszczenia duze. A mam pytanko- co z ich podlewaniem- jakis dokładny przepis co i jak i jakie nawozy- mo mi liscie dolne strasznie porzyłkły. Jak się podlewa od teraz--- :wink: czekam na pommoc!!!! :D buziaki
jezuz marja tegoo sie nieda czydac, ot bykuf sie kreci w głowie, czy na prwfte nie morzna czegos zrobi i pisac bes bledufff, K-arolka za bledy dostala upomnienie ,a przecież Ty ją bijasz " na głowę" !

Kobietko , zajrzyj na pw.
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
k-arolka
1000p
1000p
Posty: 1279
Od: 1 sie 2007, o 21:54
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post »

I to cie bawi, ze dostałam upomnienie?:> 8) :lol: :) teraz tez moge miec bledy. bo palucha mam zawinietego w plastzre, a chyab dojdzie bandaż... niewygodnie sie pisze:(
Awatar użytkownika
k-arolka
1000p
1000p
Posty: 1279
Od: 1 sie 2007, o 21:54
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post »

mis ie marzy agawa... ale nie posadze jej w mieszkaniu:D
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8064
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Post »

Iguniu, napisz proszę o historii swojej mega agawy - ille ma lat, itp. Może faktycznie udało by się przechować ją w mini szklarni z okien ? Moja agawa jest po babci, ma ze 30 lat, ale jest nieduża ( chorowała, musiałam dużo zewn. liści usunąć ) Każdemu zdarzają się błędy, ale to nie konkurs ortograficzny --na szczęście. ;:10 Pozdrawiam.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
igunia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 1 mar 2009, o 00:02
Lokalizacja: Suszec

Agawa

Post »

Moja agawa ma około 10 lat wyhodowałam ją od małej sadzonki ale sprawia trudności w wnoszeniu do pomieszczenia poza tym zajmuje mnóstwo miejsca dolne liście i tak się usuwa więc nie przejmuj się nimi ,moja właśnie ma teraz mnóstwo odrostów które muszę powyrywać nie zamierzam rozszerzać hodowli już ta jedna daje mi popalić . :P
Awatar użytkownika
lucy09
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3562
Od: 14 sie 2008, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Post »

Iga, zajrzyj na pw.
igunia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 1 mar 2009, o 00:02
Lokalizacja: Suszec

Agawa

Post »

Przepraszam ale co to jest to pw. niedawno zapisałam się na forum i nie we wszystkim się orientuje . ;:12
Nicegarden
200p
200p
Posty: 289
Od: 5 sie 2009, o 23:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: U.K

Re: Agawa zimą

Post »

Jaki gatunek agawy polecacie ?Pytam bo przymierzam się do kupna i nie mogę się zdecydować.Chciałam trzymać w donicy ,tylko po to by zabezpieczenie przed wilgocią w zimie było łatwiejsze.Wiem że agawy nie rosną zbyt szybko ,więc się zastanawiam jaki właśnie gatunek zakupić.Będę wdzięczna za rady.
Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

? Sokrates
Awatar użytkownika
EWA K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 490
Od: 17 sty 2008, o 23:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Łodzi
Kontakt:

Re: Agawa zimą

Post »

Wejdź TUTAJ, mam trochę różnych agaw. To bardzo ciekawe rośliny, aż dziwne, że są u nas tak mało znane.
Nicegarden
200p
200p
Posty: 289
Od: 5 sie 2009, o 23:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: U.K

Re: Agawa zimą

Post »

Dziękuję bardzo :D już wiem ,zacznę od A. americana :D
Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

? Sokrates
Awatar użytkownika
EWA K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 490
Od: 17 sty 2008, o 23:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Łodzi
Kontakt:

Re: Agawa zimą

Post »

Wiem że agawy nie rosną zbyt szybko ,więc się zastanawiam jaki właśnie gatunek zakupić.Będę wdzięczna za rady.
...już wiem, zacznę od A. americana
oj ! to na pewno nie będzie malutka! To jedna z największych roślin. Forma o niebieskich liściach potrafi bardzo szybko rosnąć do olbrzymich rozmiarów, natomiast formy biało/ żółto obrzeżone rosną nieco wolniej.
Spośród agaw amerykańskich wolno rośnie niesamowicie atrakcyjna
A. americana 'mediopicta alba'
Zobacz tutaj, jakie piękne mogą być agawy:
http://www.cactus-art.biz/schede/AGAVE/ ... _agave.htm

...i tutaj:
http://www.shadyoaks.com/GeneratedItems ... Agave.html

Myślę, że z karłowych odmian bardzo ciekawa jest A.Victoria Reginae, choć trudniejsza w uprawie. Nie można jej zalać!

Z podpisu wynika, że nie mieszkasz w Polsce. Może więc miałabyś łatwiejszy ostęp do innych ciekawych odmian :?:
Nicegarden
200p
200p
Posty: 289
Od: 5 sie 2009, o 23:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: U.K

Re: Agawa zimą

Post »

Prześliczne :!: :!: :!:
12 minutek od mojego domu przy plaży rosną takie cudeńka...stad moje oczarowanie :D ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

nie wiem co to za gatunki ale są olbrzymie.
Mam dość dużo miejsca i chciałabym agawę która by szybko rosła ,u mnie ziemia jest bardzo gliniasta.
Przyznam że nie znam gatunków agaw,ale ta amerykańska jest super :D
Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

? Sokrates
Awatar użytkownika
EWA K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 490
Od: 17 sty 2008, o 23:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Łodzi
Kontakt:

Re: Agawa zimą

Post »

ojej! I Ty pytasz się o agawy- przecież one u Ciebie rosną jak chwasty ;:138
Ziemia gliniasta byle nie zamokra jest bardzo dobra. Na pewno dobra, skoro w Twojej okolicy rosną te potwory. Zauważyłam, że na skarpie- gdzie na pewno nie będą miały za mokro.
To są A.Americana, o których pisałam. Niebieskie i obrzeżone. Ta roślina o purpurowych liściach -to Tęgosz Mocny, też piękna, bardzo ostatnio modna ,,roślinka", która nie zimuje w polskim klimacie.
Bardzo chętnie ja i zapewne wiele osob, pooglądamy Twoje zdjęcia...a może pzy okazji jeszcze coś podpowiem 8-)
Zablokowany

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”