Migdałek trójklapowy (Prunus triloba) - cięcie,formowanie

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Migdałek

Post »

A mój 6-7 letni, jak co roku obsypany jest dwoma - trzema kwiatami :shock: :? Siekiera już nad nim wisi :!:
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Migdałek

Post »

nocny_drwal pisze:A mój 6-7 letni, jak co roku obsypany jest dwoma - trzema kwiatami :shock: :? Siekiera już nad nim wisi :!:
No pewnie nie pozostaje nic innego :wink:
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Migdałek

Post »

W tym roku przy remoncie generalnym ogrodu zmienił miejsce stałego pobytu :wink: Rośnie obok wiśni japońskich, czeremchy, jabłoni ozdobnej, śliw i głogu. Jak za rok nie zmieni podejścia do spraw związanych z kwitnieniem, to wystosuję pisemną petycję o usunięcie delikwenta na stałe ;:173
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Re: Migdałek

Post »

DRWALU to już zaczynaj go straszyć...NA PRAWDĘ POMAGA ;:138
Awatar użytkownika
aleksandra2323
500p
500p
Posty: 529
Od: 28 cze 2008, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Migdałek

Post »

A jak ciąć migdałka białego, który kwitnie dwa razy? W zeszłe lato tak długo dumałam nad tym dylematem, że wreszcie nie obcięłam go wcale :;230 . Ciekawe, czy był zadowolony, ale w tym roku już nie dam mu tej radości, trzeba go ciachnąć i już ;:5
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Re: Migdałek

Post »

Nie ma białego migdałka, jest za to wiśnia ozdobna, która jest nazywana białym migdałkiem potocznie, a sprzedawcy robią na tym kasę. Wiśnia ta ma białe, pełne kwiaty. Nawet ją mam w ogrodzie, ale nie pamiętam nazwy (zerknę w domu). W każdym razie ona właśnie teraz kwitnie.
Moje wątki
Pozdrawiam, Ewa.
Awatar użytkownika
aleksandra2323
500p
500p
Posty: 529
Od: 28 cze 2008, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Migdałek

Post »

A niech to. Kupiłam jako migdałek, który dorasta do metra i kwitnie na wiosnę, a potem w lecie. To ostatnie mogę potwierdzić. Jutro go dokładnie obejrzę, ale nie mam różowego do porównania. A, i jeszcze nie kwinie. Może to jeszcze inna roślina?
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Re: Migdałek

Post »

Sprawdziłam i nazywa się ta odmiana wiśnia gruczołkowata - prunus glandulosa Alba Plena, dorasta co najwyżej do 150 cm wysokości :-). Fajne drzewko swoją drogą, bardzo ozdobne.
Moje wątki
Pozdrawiam, Ewa.
Awatar użytkownika
aleksandra2323
500p
500p
Posty: 529
Od: 28 cze 2008, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Migdałek

Post »

Idę przekopywać net, wszak mam nowy nabytek :wink: , mimo, że ostatnio nic nie kupiłam :;230 .
U Ciebie też kwitnie dwa razy? Czy może tniesz po głównym kwitnieniu, więc go nie powtarza ?
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Migdałek

Post »

Widzę, że ten wątek jest aktywny więc napiszę tutaj. Mam problem z migdałkiem. Opisałam go w tym wątku http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=33&t=21909 ostatni post więc nie będę dublować. Nie wiem co mam z nim zrobic i czy go przyciąć w tej sytuacji i kiedy? Proszę o pomoc:)
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Re: Migdałek

Post »

Aleksandro, tnę po kwitnieniu bo chcę aby wiśnia (migdałek :twisted: ) zagęściła koronę. Chcę mieć mnóstwo pędów z pięknym białym pióropuszem za jakiś czas.
Camellio, migdałek zawiązuje pąki na zeszłorocznych gałązkach, czyli po przycięciu wypuszcza młode pędy, na których w roku następnym pojawiają się kwiaty.
Nie wiem jak był cięty i czy był Twój w zeszłym roku, ale nieładnie, że sprzedają źle prowadzone drzewka.
Moje wątki
Pozdrawiam, Ewa.
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Migdałek

Post »

kocica pisze:Camellio, migdałek zawiązuje pąki na zeszłorocznych gałązkach, czyli po przycięciu wypuszcza młode pędy, na których w roku następnym pojawiają się kwiaty.
Nie wiem jak był cięty i czy był Twój w zeszłym roku, ale nieładnie, że sprzedają źle prowadzone drzewka.
Kocico, problem w tym, że ja też nie wiem czy i jak był cięty... ale chyba raczej będę musiała go przyciąć. Nie wiem tylko, czy to już nie za późno - już dawno wypuścił listki. Tak bardzo chciałam miec migdałka - w sklepie wybrałam tego z wielu - ten był w najlepszym stanie:(
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Re: Migdałek

Post »

Camellio, z przycięciem jeszcze poczekaj. Jest wcześnie na takie zabiegi. Przytnij go minimum o połowę w maju. Wypuści młode gałązki i zawiąże na nich kwiatuszki na następny rok.
Tak wygląda korona naszego migdałka szczepionego. Kupiłam go z gołym korzeniem, posadziłam rok temu, przycięłam i jest obsypany pąkami. Jest kilka razy gęściejszy niż rok temu.
Obrazek
Moje wątki
Pozdrawiam, Ewa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”