Jak skutecznie i szybko sprzątać dom?

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rivendel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2030
Od: 28 sie 2008, o 22:29
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Super! Zainwestuję w pudełka, koniec z rozstawkami :evil: U mnie taka przypadłość-wszędzie stoją pierdy, mają dla mnie wartośc sentymentalną...Niestety, dla moich szkodników-nie,wszędzie są poprzestawiane.
Pozdrawiam-AgnieszkaIntro, czekanie na wiosnę
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7615
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post »

safiori pisze:
Malkar pisze:Na brudne fugi w łazience bardzo skuteczny jest wybielacz ACE. Smaruję nim fugi, zostawiam na kilka minut, potem wystarczy przemyć gąbką z czystą wodą. Cały brud, pleśnie i co tam jeszcze narośnie spłynie. Do smarowania biorę starą, zużytą szczoteczkę do zębów, bo można ją zanurzyć w butli z ACE i dokładnie posmarować fugi.
Też nie lubię sprzątać ale nie ma mnie kto zastąpić.
Ja kupuję specjalny środek na grzyby i pleśnie - jest w rozpylaczu i pryskam. Nie odbarwia kolorów a biały wybiela i już nie trzeba szorować szczotką. :D

Safiori
Proszę, podaj nam nazwę tego środka
Dziękuję.
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
liska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10568
Od: 24 mar 2008, o 20:07
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

agape pisze:Czyżbyś była fanką Anthei Turner? ;) Ja patrzę jak zahipnotyzowana, bo mnie to uspokaja.
Moje sprawdzone:

Sprawdzone sposoby: nie zastawiać zlewu naczyniami, bo w mig zarośnie cały stos naczyń, tylko myć po użyciu (nigdy mi się to nie udaje)
-odkładać na miejsce po użyciu a nie gdzie popadnie (grozi że w 2-3 dni recydywy jest całkowity chaos)
-sprzątać od góry do dołu, na końcu podłogi
- od najdalszego kąta ku kuchni
- podzielić robotę na etapy/obszary- czyli nie rozgrzebywać wszystkiego na raz
- zaczynać od czynności najdłużej trwających - nastawić pranie a w tym czasie odkurzać, zmywać itd
- mieć jak najwięcej pudełek, koszyków na pierdoły aby się nie walało (jeśli kłopot- to chyc do kosza, a w wolnej chwili segregacja)
- nie wynosić i nie zostawiać rzeczy z jednego obszaru w innym (ręczniki nie w sypialni, książki nie w kuchni, patelnie nie w pracowni itd). Wtedy nawet jak jest bałagan, to w ramach obszarów łatwiej go opanować.

a na szczegółowe porady polecam forum wystarczajaco dobra pani domu ;) ;) ;)
agape nei gniewaj się ale u mnie jak jest pudełko na pierdoły... to przez wiele wiele lat jest nie otwierane.. tzn. otwiera sie, gdy coś dokładam :P
z uśmiechami Iza
u liski
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Pomysł z pojemniczkiem na pierdoły świetny :D
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Ależ ja się nie gniewam. Sama mam takie upychajki. Raz na jakiś czas, jak odmładzam mieszkanie to robię wtedy tylko tych kilku przegląd. Nauczyłam się tego z programu Anthei. Bywam niekiedy blisko Ikea, tam są fajne jednolite kartony, np białe do przechowywania rzeczy tanim kosztem.

Ja sobie chwalę, bo "wszystko na wierzchu" już przerabiałam. A tak porządna by wszystko na bieżąco segregować, to nie jestem. Moja rada wynika jedynie z pobłażania własnym wadom. ;)
Awatar użytkownika
liska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10568
Od: 24 mar 2008, o 20:07
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

agape ja podobnie... tylko "te" pudełka są baaaardzo rzadko otwierane :) (świadczy to chyba o tym, że rzeczy tam znajdujące się nie są mi potrzebne)

zobaczcie co znalazłam ciekawego :

http://www.youtube.com/watch?v=0sFr_Yn045c
z uśmiechami Iza
u liski
Awatar użytkownika
rivendel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2030
Od: 28 sie 2008, o 22:29
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Administrator pisze:
safiori pisze:
Malkar pisze:Na brudne fugi w łazience bardzo skuteczny jest wybielacz ACE. Smaruję nim fugi, zostawiam na kilka minut, potem wystarczy przemyć gąbką z czystą wodą. Cały brud, pleśnie i co tam jeszcze narośnie spłynie. Do smarowania biorę starą, zużytą szczoteczkę do zębów, bo można ją zanurzyć w butli z ACE i dokładnie posmarować fugi.
Też nie lubię sprzątać ale nie ma mnie kto zastąpić.
Ja kupuję specjalny środek na grzyby i pleśnie - jest w rozpylaczu i pryskam. Nie odbarwia kolorów a biały wybiela i już nie trzeba szorować szczotką. :D

Safiori
Proszę, podaj nam nazwę tego środka
Dziękuję.
Ja mam SAVO, kupiłam na Allegro wraz z pochłaniaczem wilgoci, koszt ok.30zł, świetna rzecz-polecam.
Pozdrawiam-AgnieszkaIntro, czekanie na wiosnę
kasia151519
50p
50p
Posty: 56
Od: 2 cze 2008, o 23:09
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post »

A ja czyszczę szczotką do zębów umoczoną w wodzie i proszku do pieczenia ;:25
Awatar użytkownika
safiori
200p
200p
Posty: 321
Od: 7 kwie 2008, o 09:51
Lokalizacja: Poznań

Post »

Administrator pisze:
safiori pisze:
Malkar pisze:Na brudne fugi w łazience bardzo skuteczny jest wybielacz ACE. Smaruję nim fugi, zostawiam na kilka minut, potem wystarczy przemyć gąbką z czystą wodą. Cały brud, pleśnie i co tam jeszcze narośnie spłynie. Do smarowania biorę starą, zużytą szczoteczkę do zębów, bo można ją zanurzyć w butli z ACE i dokładnie posmarować fugi.
Też nie lubię sprzątać ale nie ma mnie kto zastąpić.
Ja kupuję specjalny środek na grzyby i pleśnie - jest w rozpylaczu i pryskam. Nie odbarwia kolorów a biały wybiela i już nie trzeba szorować szczotką. :D

Safiori
Proszę, podaj nam nazwę tego środka
Dziękuję.
Dopiero teraz zajrzałam do tego watku, więc zaraz odpowiadam.

Nie znam nazwy tego środka. Kupuję w markecie typu Castorama Leroy Merlin . Środek przeciw pleśniom i grzybom buteleczka w cenie 12 zł do 14 zł zobaczę czy w domu mam jeszcze taką. Śmierdzi chlorem jak się wypryska ale jest rewelacyjne , ja nawet ściany w narożniku w pokoju tym wypryskałam i farby nie naruszyło :D
Awatar użytkownika
safiori
200p
200p
Posty: 321
Od: 7 kwie 2008, o 09:51
Lokalizacja: Poznań

Post »

Ten środek jest produkcji niemieckiej PUFAS środek przeciw pleśniom. cena niestety jest już większa w Praktikerze 18 zł . Właśnie przed chwilą byłam i sprawdziłam.
Awatar użytkownika
Renia 4
200p
200p
Posty: 243
Od: 5 paź 2008, o 17:49
Lokalizacja: obecnie opolskie

Post »

Witam
Co głowa to pomysł, Dzięki Liska za ten link . Ten "przyrząd" do skladania rzeczy po uprasowaniu w MANGO kosztował 99.90. A mozna samemu wykonac. Z maszyną parową współpraca na pewno szybka i wygodna, ale nie wszystkich na nią stać. To samo z kartonami, w końcu też trzeba mieć miejsce gdzieś je upchnąć. Staram się nie dopuścic, aby nazbierało się tyle rzeczy, czasem wole zarwać noc, lub odpuścić sobie jakiś film. Mój sposób, gdy przy sprzątaniu znajduje się trochę rzeczy nie na swoim miejscu: ciuchy -do kosza z brudną bielizną, a rzeczy drobne, jak oderwany guzik, pinezka, ołówek itp., które można wymieść z kątów , a w tym momencie niepotrzebne-wkładam do większej szuflady( u mnie akurat w przedpokoju ), moje córki nazywały (zanim poszły na swoje smieci) tę szufladę =Biuro rzeczy znalezionych. W pierwszej kolejności szukalo się w szufladzie, a jeśli tam nie było, no to nigdzie nie było. Do okien używam ściereczek z mikrofibry czy coś w tym rodzaju. Najpierw okna myję ciepłą wodą z dodatkiem "wiodącego" plynu do naczyn, a potem zwilżoną w czystej wodzie ściereczką przecieram szyby. Gwarantuję. że TE ścierki smug nie zostawiają.
Jak zabieram się za porządki, to mąż mówi- usiadlabyś i pogadała, kurz jutro znowu będzie, to go hurtem sprzątniesz, a mnie w zasadzie nie trzeba niczego kilka razy powtarzać. :lol:
Pozdrawiam wiosennie
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7572
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

wyciągam ten wątek, bo wiosna tuż,tuż! Jak pomyślę o czyszczeniu żaluzji w oknach, to mi się żołądek kurczy! Ma ktoś pomysł jak to szybko i sprawnie zrobić bez zaginania listewek i bez wysyłania pod adresem autora tego pomysłu (mojego M) obraźliwych epitetów?
Awatar użytkownika
BEATA55555
200p
200p
Posty: 393
Od: 22 wrz 2008, o 17:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Łatwo,skutecznie i bez wysiłku tym sposobem doczyścimy:
sztućce
srebro
złoto
elementy pozłacane i posrebrzane

Potrzebne nam będą:
plastikowa miska
folia aluminiowa
soda oczyszczona spożywcza
woda wrzątek

do plastikowej miski na dno wkładamy spory kawałek foli
na foli aluminiowej kładziemy przedmiot który poddamy czyszczeniu
zasypujemy go opakowaniem sody
zalewamy małą ilością wrzącej wody[aby tylko woda przykryła przedmiot]

jak przestanie bulgotać odczekać jeszcze chwilę i gotowe a najważniejsze że szybko i czyste błyszczące jak nowe!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”