Pomidory z Włoch -uprawa,doświadczenia,porady.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lobuzka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 8 mar 2010, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Pomidory z Włoch -uprawa,doświadczenia,porady.

Post »

Ojjj... dałeś po oczach ;:63 , piękne olbrzymy :)
Potrafisz z krzaka wyciągnąć na maxa, czym Ty je karmisz? ;:173 (miłość i ciężka praca to na pewno)
Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jest tylko woda. Albert Einstein
Pozdrawiam Aneta.
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Pomidory z Włoch -uprawa,doświadczenia,porady.

Post »

Mam w tym roku 4 krzaki Rosamundy F2, 2 są bardzo podobne do F1, 1 bardzo słabo wiąże a jeden ma fioletowe przebarwienia koło szypułki. Dołączam foto tego ostatniego
Obrazek
To cecha któregoś z przodków czy jakieś niedobory?
Dorota
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2003
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Pomidory z Włoch -uprawa,doświadczenia,porady.

Post »

Oj muszę chyba nasion tych waszych poszukać na przyszły sezon. Moje dopiero kwitną :(
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory z Włoch -uprawa,doświadczenia,porady.

Post »

Aneto te dwie sprawy które wymieniłaś to bardzo ważna rzecz a poza tym na jesieni kurzeniec,bardzo wczesną wiosną kreda a w sezonie Kristalony i Calcinit.
Dorota Rosamunda idealnie w F2 powtarza oryginał.U mnie zawsze wiąże owoce na bardzo wysokim poziomie,najwyraźniej nie pomagasz w zapylaniu. Na zdjęciu z całą pewnością nie jest to Rosamunda.
Alyaa jeśli chcesz mieć smaczne i plenne odmiany to musisz zabrać się za poszukiwania. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Sylwester88
200p
200p
Posty: 443
Od: 14 sty 2022, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łuków

Re: Pomidory z Włoch -uprawa,doświadczenia,porady.

Post »

Scatalone 2 mam pierwszy raz dwa grona przestrzelił dwa kolejne mają po dwa owoce i kolejne 3 kwitną, uprawa w tunelu i żadna inna odmiana takiego problemu nie miała z wiązaniem jak on.
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2003
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Pomidory z Włoch -uprawa,doświadczenia,porady.

Post »

Faworyt - ma sporo fajnych odmian, akurat włoskie testuję w większości. Nie mogę przesadzić, bo w tym roku ok 50-60 odmian rośnie i ciężko było się ograniczyć ;d Tu gdzie mieszkam, muszę pomidory w gruncie później sadzić, więc i zbiory późniejsze :(
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory z Włoch -uprawa,doświadczenia,porady.

Post »

Jak jesień będzie sprzyjająca to i dobre plony zbierzesz. :D 50-60 odmian powiadasz-sporo. ;:224 To co ja mam powiedzieć i jak menu wybrać przy ponad 150 w dwóch tunelach i w większości nowości po 2 rośliny z odmiany. ;:202 :;230 ;:306 ;:304

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bardzo jestem zadowolony z pokroju roślin i głównie plenności tej odmiany,pozostał jeszcze smak i będzie pewniak na kolejny sezon. ;:108
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2003
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Pomidory z Włoch -uprawa,doświadczenia,porady.

Post »

U mnie tylko donice i grunt, bo w zeszłym miałam bpl w foliaku ;/ Koło foliaka na tzw. "patelni" rosną te z Włoch. San Marzano s. Redorta kochają to meijsce, zobaczymy jak będzie z plonem. Nie mogę się już doczekać. W zeszłym roku mi sporo pożarły pomidorów sarny, ale w tym roku już będzie ok.

PS. Muszę poszukać, gdzie te Twoje odmiany kupić nasionka. I tak mam w koszyku pomidorów z Franchi za 80zł hahaha i nie wiem które będę chcieć ;(
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Pomidory z Włoch -uprawa,doświadczenia,porady.

Post »

Faworyt pisze:Rosamunda idealnie w F2 powtarza oryginał.U mnie zawsze wiąże owoce na bardzo wysokim poziomie,najwyraźniej nie pomagasz w zapylaniu. Na zdjęciu z całą pewnością nie jest to Rosamunda.
Jestem pewna, że z nasionami się nie pomyliłam i wierzę że Faworyt na czym jak na czym ale na Rosamundach się zna, więc wniosek może być jeden -to co kupiłam jako sadzonkę Rosamundy (na All...o) nie całkiem Rosamundą było. Nie mam niestety zdjęć ubiegłorocznych krzaków, chociaż z tego co pamiętam owoce wyglądały dość podobnie.
Może to co kupiłam było F2 a to co teraz mam jest F3? Tak czy siak będę dalej je uprawiać bo są bardzo smaczne.
A co do wiązania to faktycznie nie pomagam w zapylaniu - bez tego z 50 krzaków mam tyle owoców, że rozdaję (co niektórym nawet gotowe przetwory). Dziwne jest jednak to, że problem z wiązaniem jest tylko na jednym z 4 krzaków.
Niebawem jadę do Włoch to może tam wygrzebię nasionka z czegoś ciekawego.
Dorota
piobuk1
200p
200p
Posty: 449
Od: 20 lut 2012, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Pomidory z Włoch -uprawa,doświadczenia,porady.

Post »

A czy te włoskie odmiany dadzą redę też w gruncie? Z przyjemnością bym spróbował paru w następnym sezonie ale u mnie uprawa tylko pod gołym niebem.
Pozdrawiam Piotr
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2003
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Pomidory z Włoch -uprawa,doświadczenia,porady.

Post »

U mnie rosną w gruncie.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory z Włoch -uprawa,doświadczenia,porady.

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ciekawa testowa nowość,rośliny wegetatywne mają w tej chwili ok.160 cm.Od 3 do 6 owoców w gronach.Smak dopiero do poznania.


Następna sprawdzana w tym roku czerwonoowocowa odmiana - sakiewkowa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolejna nowa u mnie z którą było sporo problemów podczas wschodów,ale warto było się nią bardziej zaopiekować.Później sadzona,szybko nadrobiła zaległości ze wzrostem i owocami.


Obrazek

Obrazek

A ta także nowinka pomimo że jeszcze nie poznałem smaku zapewne będzie w przyszłym roku.Wiąże grona dobrze i kształt owoców ciekawy. ;:108


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
kurakao
200p
200p
Posty: 286
Od: 13 maja 2015, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Pomidory z Włoch -uprawa,doświadczenia,porady.

Post »

Witku u Ciebie wszystkie pomidory pięknie wyglądają.
Szczególnie rosamunda tylko ta cena nasiona trochę drogo bo koło 4zł za sztukę.
Ile mniej więcej tego kurzaka dajesz na tunel?

Co do włoskich odmian to u mnie podstawą jest Red Pear, jego wadą jest słabe wiazanie podczas upałów.
Za to w gruncie wiążą pięknie żeby nie zapeszyć, bo w tym roku pierwszy raz się odważyłem posadzić pod chmurką.
Postaram się wrzucić zdjęcia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”