Mój mix doniczkowców :)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Renata1962
1000p
1000p
Posty: 2587
Od: 24 lut 2011, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój mix domowych doniczkowców :)

Post »

Agnieszko skrzydłokwiat z tymi cudownymi liści rewelwcja takiego jeszcze nie spotkałam ;:215
Awatar użytkownika
gapapl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1099
Od: 1 maja 2014, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Mój mix domowych doniczkowców :)

Post »

Renatko ja tylko spotkałam go wcześniej na FO .
Miałam okazję by stać się posiadaczką tego okazu.Bardzo się zdziwiłam kiedy go ujżałam.
Liście ma inne.Nie gładkie tylko hmm karbowane :wink:
Bardzo lubię Skrzydłokwiaty i zastanawiam się nad kupnem miniaturki.
Widziałam w kwiaciarni takie pyci.Nie wiem jaką osiągną wielkość,bo tradycyjnie kwiaciarka nie potrafiła mi odpowiedzieć na moje pytanie.
Może ktoś z Was wie :?:
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój mix domowych doniczkowców :)

Post »

Niby do 30 cm :D
Awatar użytkownika
gapapl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1099
Od: 1 maja 2014, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Mój mix domowych doniczkowców :)

Post »

To ja mam w takim razie miniaturkę.
Jeden z nich ma ok 22 cm.Dziwne,bo kupowałam je w tym samym czasie w jednej sieci sklepów.
W sumie to nie ma dla mnie różnicy,ale jak ta miniaturka z kwiaciarni ma mieć rozmiar taki jak ta którą mam to ja podziękuję.
Awatar użytkownika
gapapl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1099
Od: 1 maja 2014, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Mój mix domowych doniczkowców :)

Post »

Pati miałaś rację,że pachnie.Ma bardzo delikatny zapach,ale piękny :wink:
ObrazekPrzy moczeniu Storczyków miła niespodzianka :)Obrazek
cza_rna7
200p
200p
Posty: 285
Od: 19 maja 2015, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mój mix domowych doniczkowców :)

Post »

Witaj Agnieszko :wit.

Udało mi się przejrzeć cały wątek i muszę Ci powiedzieć, że bardzo fajną masz kolekcję roślinek, zwłaszcza Sanseverie i Crassule piękne, a najbardziej spodobała mi się ta a'la Hobbit ;:215. I gratuluję Adenium z nasionek. Takie śliczne, grubiutkie urosły 8-).

Storczyki przepiękne. Fajnie, że jeden się wypuszcza ;:138. Który to jest? A masz jeszcze tego mini zaraz z pierwszej strony chyba? A najpiękniejszy to ten urodzinowy od męża. Tylu rozgałęzień jeszcze nie widziałam i ten piękny różowy kolorek ;:333.

Wszystkie liściaste piękne i zadbane. Jak się miewa Benjaminek? Nie pogubił za dużo listków po zakupie? Strasznie mi się spodobały te czarno-czerwone doniczki od skrzydłokwiatów :D. A ten Gemini po prostu cudo. Nigdy takiego nie widziałam. I fajnie, że pachnie.

Jak się miewają malinki, pomidorki i papryczki? Czy nietoperzyk coś wypuścił? A ten pędzony hiacynt zakwitł? Ja też kupiłam (w sumie też bardziej dla wazonika ;:191), ale mi cebula zgniła... ;:174.

I jeszcze muszę Ci napisać, że masz śliczną córeczkę ;:196. Tylko, że na zdjęciu to bardziej koteczek pozował... ;:306.

Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
gapapl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1099
Od: 1 maja 2014, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Mój mix domowych doniczkowców :)

Post »

cza_rna7 milo mi Cie gościć w moim wątku i dziękuję za miłe słowa ;:196

Moje Adenium ostatnio bardzo wolniutko rośnie...Storczyk z pierwszej strony niestety nie kwiknie od zeszłego roku :|
Natomiast ten,który wypuszcza pęd nie był pokazywany.Przywiozłam go od siostry z ostatnim kwiatuszkiem i nawet nie zdążyłam zrobić fotki.Kolor jak dobrze pamiętam ciemny róż :wink:
Benjaminek ma się dobrze,nie gubił listków po zakupie ani nawet gdy kilka razy zmieniałam mu miejsce.

Doniczki,które Ci się podobają to samonawadniające.Ja z nich szczególnie zadowolona nie jestem.Gdy zostaje woda to zaraz pojawiają mi się skoczogonki :(
cza_rna7
200p
200p
Posty: 285
Od: 19 maja 2015, o 10:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mój mix domowych doniczkowców :)

Post »

Uparciuch, kiedyś pewnie zakwitnie... :lol:. A takie Adenium to kwitnie po jakim czasie od wykiełkowania?

Doniczki mi się wizualnie podobają 8-). Ale ogólnie szkoda, że nie spełniają swojej funkcji, bo domyślam się, że tanie nie były... Może by coś dodać do wody, co nie szkodzi roślinkom, ale nie lubią tego te paskudne robale? Co prawda nie wiem co by to mogło być, nie mam takiej wiedzy, ale może coś w necie by się znalazło? Może np. wywar z czosnku? Strzelam w ciemno zupełnie, nie mam pojęcia, czy to działa na te paskudy. Albo jakieś owadobójcze pałeczki nawozowe? I przy podlewaniu by się ten środek przedostawał na dół do wody i działał na skoczogonki?

I zapomniałam Ci napisać poprzednio, że masz super M, że sam, z własnej, nieprzymuszonej woli kupuje Ci doniczki ;:215.
Awatar użytkownika
gapapl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1099
Od: 1 maja 2014, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Mój mix domowych doniczkowców :)

Post »

Skoczogonki nie są szkodliwe,ale ja ich nie lubię mieć.Teraz podlewam je od góry,albo od dołu.Daję się im napić i resztę wylewam by woda nie zalegała.
Fakt nie zmuszałam go do zakupu i nie narzekałam,że je potrzebuje.Pamiętam tylko,że napomknęłam coś o nich.Raz,że kupił roślinkę to i doniczki :) Kolejny prezent już pod choinką piękny zestaw trzech osłonek. :D
Ostatniego Storczyka co od niego dostałam już powoli gubi kwiaty.Wyjątkowo długo się nie cieszyłam.Jeszcze jest na czym wzrok zawiesić,ale widzę,że systematycznie więdną :(
Już niebawem oczy będą cieszyły nowymi kwiatuchami to się oczywiście pochwalę :)
Bizu
100p
100p
Posty: 168
Od: 28 cze 2014, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój mix domowych doniczkowców :)

Post »

Gapa, ja ciachnęłam piękną, wielkolistną ceropegię bo mi do ziemi dyndała z parapetu. Po cięciu padła na amen. Dziwne, nie? Obecnie liście pod lubą można oglądać, to co zostało nie wygląda w ogóle jak c. woodii. Ale robi jako zadarniające "coś" pod jukami :wink: więc co tam - niech leży.
Ta Twoja śliczna.
nieulozona-tak
500p
500p
Posty: 829
Od: 3 gru 2014, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Mój mix domowych doniczkowców :)

Post »

Gratuluję nowego pędzika storczyka :) Niech Ci ładnie i zdrowo rośnie.
U mnie też przy białasku jest nowy długi pęd a na pozostałych trzech pędach przedłużenia :) I niedługo doczekam się kwiatków cambrii :)
A ten Twój ostatni nabytek storczykowy to jak będzie później przedłużał pędy to dopiero będzie widoczek :)
Kasia :)
zapraszam
Te co powodują uśmiech
Awatar użytkownika
gapapl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1099
Od: 1 maja 2014, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Mój mix domowych doniczkowców :)

Post »

Kasiu lepiej by Twoje życzenie się nie spełniło :wink:
Ten Storczyk przysłania mi całe okno :shock:
Niestety dziś zauważyłam niepokojącą zmianę przy trzonie.Mam nadzieję,że roślina nie była zalana jak ją mąż kupował.
Takiego kiedyś ja kupiłam.Wszystko było pięknie do dnia kiedy to liście się urwały od trzonka.Nawet nie było widać,że był zgniły.Dopiero jak odpadło to widziałam :(
Awatar użytkownika
gapapl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1099
Od: 1 maja 2014, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Mój mix domowych doniczkowców :)

Post »

Mały przegląd :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Na ostatnich zdjęciach Aeschynanthus marmurkowy oraz Żyworódka od sylwik ;:196
C.minima pięknie się zagęszcza oraz Epipremnum złociste,które dostałam od Kasi pociachałam i wszystko ładnie się przyjęło.Dodatkowo dodałam szczepkę od Sylwii.Efekt mnie zadawala tym bardziej,że nowe listki pięknie rosną :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”