Roundup - jak działa,kiedy rozkłada się w ziemi,skutki jego działania itp

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
bogus-dbc
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 7 maja 2013, o 17:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie,Polska

Re: malina a roundup

Post »

Trochę czyli tak około mniejsza połowa, można powiedzieć że 1/3 liści na krzaku zżółkła. Wychodzi na to że mają jakieś szanse na przetrwanie. Dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4243
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Malina a roundup

Post »

Nie przetrwają, to wypuszczą nowe. Najgorzej, jeżeli zżółkły środkowe listki w "serduszku", te najmłodsze.
Tyle z patrzenia na ładnego,
co ze słuchania mądrego.
(Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Oslo w 2015 roku wykazały, że mózg uwalnia dopaminę do naszego organizmu, kiedy patrzymy na coś przyjemnego)
Norberto
100p
100p
Posty: 108
Od: 23 mar 2012, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Roundup i warzywniak

Post »

Witajcie.
W tym roku likwidowałem stary trawnik za pomocą Roundup'u. Z uwagi na pewne okoliczności oprysk musiałem zrobić dwukrotnie. W tej chwili ziemia jest przekopana i z zasadzonym nowym trawnikiem. Pozostawiłem kawałek pusty, gdyż zamierzam w przyszłym roku na wiosnę przeznaczyć go pod warzywniak. Czy istnieje jakieś ryzyko pozostania herbicydu w glebie?

Pozdrawiam.
Norbert.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Roundup i warzywniak

Post »

Niestety nie mam dla Ciebie dobrych wiadomości,zalega w glebie ponad rok i jest b. szkodliwy, poszukaj w sieci jest tego od groma!
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Roundup i warzywniak

Post »

Ale po co zaraz szukać u obcych jak u siebie pod bokiem jest :lol:

http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... f=8&t=5732
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Norberto
100p
100p
Posty: 108
Od: 23 mar 2012, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: Roundup i warzywniak

Post »

Przestudiowałem już.
Zapytam jeszcze czy ten herbicyd "rozłazi się"? W tej chwili mam warzywniak oddalony o około 2m od miejsca oprysku. W zasięgu?
Awatar użytkownika
KaMax
100p
100p
Posty: 199
Od: 23 lut 2014, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Jak działa ROUNDUP

Post »

Jeśli pozwolicie (i macie jeszcze cierpliwość odpowiadać ;) ) powiedzcie mi jedną rzecz.
Zagospodarowuję w tym roku rejony działki, które do tej pory były "pod władaniem" owocowych, starych krzewów, które wykarczowałam. Między krzewami rosną wieloletnie chwaściory. Ja o nich zapomniałam, jak były krzewy bardzo mi nie przeszkadzały. Przypomniałam sobie o nich dopiero teraz, kiedy radośnie sie rozrosły na pustym miejscu po krzakach.
Problem w tym, że przez moje zapomnienie posadziłam sobie inne roslinki, krzewy, pięciorniki.
I mam zagwostkę. Jak zamordować chwaściory roundupem nie zab9ijając mlodych roślinek?

I jeszzce jedno. Taki plac sobie zrobiłam na grila. tam to kurdybanków i innych takich jest od...nie powiem brzydko.
Ja mam je pryskać tyn "randapem", czy rozcieńczyć i podlać wodą w konewce? To nie przyjara ziem na jakiś rok?

dzięki z góry za info
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak działa ROUNDUP

Post »

:roll: roundap należy rozcieńczać co glifosad podbierany jest przez żywe zielone tkanki aż do korzenia a jak polejesz samym to spalisz tylko górę a dół odbije :lol: poza tym jak duże , wysokie chwasty do nie lepiej wyrywać ?
A jak się nie chce to pozostaje wycięcie wysokich i jak zaczyna odbijać to pędzelkowanie/ pędzlem po odrostach

Ps. Poczytaj czym jest roundap i nie lej jego konewkami. Powiem, że ma m.in mutagenne właściwości uboczne/ to tak po krótce, tematów o nim mnóstwo na tym forum również.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4243
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Jak działa ROUNDUP

Post »

Stosujemy herbicyd, gdy chwast ma kilkanaście cm wysokości. Nie lejemy! Opryskujemy, a szczególnie wydajne jest opryskiwanie drobnokropliste(mgiełką). Patrz etykieta: http://www.bip.minrol.gov.pl/FileRepozy ... m_id=39192
Tyle z patrzenia na ładnego,
co ze słuchania mądrego.
(Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Oslo w 2015 roku wykazały, że mózg uwalnia dopaminę do naszego organizmu, kiedy patrzymy na coś przyjemnego)
Awatar użytkownika
KaMax
100p
100p
Posty: 199
Od: 23 lut 2014, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Jak działa ROUNDUP

Post »

maryann pisze:Stosujemy herbicyd, gdy chwast ma kilkanaście cm wysokości. Nie lejemy! Opryskujemy, a szczególnie wydajne jest opryskiwanie drobnokropliste(mgiełką). Patrz etykieta: http://www.bip.minrol.gov.pl/FileRepozy ... m_id=39192
dziękuję za pdf-a
nie, mam chwaściory wieloletnie jedne wątłe ale półmetrowe i roznoszące się , drugie o grubych szerokich liściach i jeszcze jakieś trzecie wredne. To nie są pospolite chwaściki z warzyswnika, te bym potraktowała motyczką zaraz po deszczu.
Te grube i szerokie (liście) potraktuje pędzelkiem, a te drobniejsze spryskiwaczem, bo mrówki mnie zjedzą prędzej, zanim popędzelkuję każdy listek.

Pozdrawiam K
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4243
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Jak działa ROUNDUP

Post »

Już teraz urosły pół metra??
Tyle z patrzenia na ładnego,
co ze słuchania mądrego.
(Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Oslo w 2015 roku wykazały, że mózg uwalnia dopaminę do naszego organizmu, kiedy patrzymy na coś przyjemnego)
Awatar użytkownika
KaMax
100p
100p
Posty: 199
Od: 23 lut 2014, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Jak działa ROUNDUP

Post »

maryann pisze:Już teraz urosły pół metra??
Nieee, dorastają do pół metra, teraz mają jakieś 15 cm może ciu więcej
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4243
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Jak działa ROUNDUP

Post »

No, to masz kilka dni na oprysk w idealnej fazie. Poczytaj, jest fajny opis w Fernando.
Po tym środku zostanie perz, chwastnica i inne trawki.
Roundup zabije wszystko, ale ma sporo wrogów(choć raczej zarzuty są o charakterze moralnym niż racjonalnym).
Tyle z patrzenia na ładnego,
co ze słuchania mądrego.
(Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Oslo w 2015 roku wykazały, że mózg uwalnia dopaminę do naszego organizmu, kiedy patrzymy na coś przyjemnego)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”