Moje storczyki-Perła

ODPOWIEDZ
perla
500p
500p
Posty: 560
Od: 18 lis 2007, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Marcinkowo

Post »

Pięknie rosną, powypuszczały już nowe listki:)
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Witaj Perlo ! Jeszcze nie miałyśmy chyba okazji spotkać się w jednym wątku. Bardzo ciekawi mnie temat uprawy storczyków od maluszków. Może pokażesz nam na zdjęciu jak wyglądają twoi podopieczni ? To nic, że malutkie i nie mają kwiatów. Takie też są cudne.
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

No właśnie napisz o tym coś więcej. Skąd je masz? Widziałam aukcję na allegro ale po namyśle nie kupiłam. Jestem za dużym cieniasem w tej dziedzinie. :roll:
perla
500p
500p
Posty: 560
Od: 18 lis 2007, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Marcinkowo

Post »

Witaj Lana :) cieszę się że zawitałaś do mnie...
Zerknij na pierwszą stronkę tematu, tam w moich zdjęciach są 2 maluszki właśnie z hodowli in vitro. Traktuję je tak samo jak resztę i ładnie rosną.
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Perełko no piękne te twoje maluszki, a czasowo to ile już te sadzoneczki sobie liczą ?
Ciekawa jestem, gdzie je kupiłaś i czy były oznaczone ?
perla
500p
500p
Posty: 560
Od: 18 lis 2007, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Marcinkowo

Post »

dewuka pisze:No właśnie napisz o tym coś więcej. Skąd je masz? Widziałam aukcję na allegro ale po namyśle nie kupiłam. Jestem za dużym cieniasem w tej dziedzinie. :roll:
A więc nie kupowałam ich z Allegro ale mając na Uczelni zajęcia z Biotechnologii roślin zakładaliśmy taką hodowlę z tym że w mojej grupie były to skrętniki. Ale korzystając z okazji poprosiłam laborantkę i dała mi maleństwa z innej grupy, która właśnie zajmowała sie storczykami:)
Tak więc od tamtej pory posiadam 3 maluszki. Na zdjęciach są dwa większe, posiadam jeszcze jednego, którego najdłuższy listek ma w tej chwili 2cm długości.
Pozdrawiam Aga
perla
500p
500p
Posty: 560
Od: 18 lis 2007, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Marcinkowo

Post »

Lana pisze:Perełko no piękne te twoje maluszki, a czasowo to ile już te sadzoneczki sobie liczą ?
Ciekawa jestem, gdzie je kupiłaś i czy były oznaczone ?
U mnie maleństwa są od września
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Właśnie na Allegro raczej są tylko nieoznaczone. Mnie interesują oznaczone, ale nie znalazłam jeszcze zródła, z którego możnaby było je nabyć.
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Jak na takie od września to są nawet nawet. Bardzo witalne, niech rosną wysoko !
Jovanka
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2422
Od: 29 cze 2006, o 00:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam :P

Lano :P te storczyki Perły ,to juz prawie staruszki :P -owszem pochodza z uprawy
in vitro,ale juz zapomniały dawno jak wyglada agar.
To nie są maluchy ale sadzonki ,które maja świetlaną przyszłość przed sobą.

Metoda in vitro jest już powszechna , pochodzą z niej w wiekszości wszelkie hybrydy sortu handlowego.

Te na aukcjach all... to drobiazg we flaszkach ,ale bywają i wieksze już posadzone
w podłoże.
Skieruje Was na dobry materiał - kolega opracował w szczegółach poglądówkę.
W wolnej chwili mozna poczytać , obejrzeć- wnioski same przychodzą.
Warto poznać co *z tym fantem robić * w zależności od fazy rozwoju siewek.

in vitro sadzonki

A tak..... przy okazji powiem.
Ucieszyłam się ;:95 gdy Perła odkryła troszkę fakt, ze biotechnika nie jest Jej obca :P - ważna sprawa dla mnie.To są dziedziny,którymi sie interesujemy /storczykarze/ a prawdę mówiąc w kraju jest o tym tak cicho ,jakby nie istniała ta dziedzina w ogóle.
;:24 Myślę,ze będzie można liczyć na Twoją pomoc w... potrzebie?

pozdrawiam J ;:97 OVANKA
perla
500p
500p
Posty: 560
Od: 18 lis 2007, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Marcinkowo

Post »

Jovanko, powiem tak: moja wiedza z biotechnologii ogranicza się tylko do tego co było potrzebne aby zaliczyć ćwiczenia z tego właśnie przedmiotu. Studiuję ogrodnictwo i to był jeden z przedmiotów który mogliśmy sobie wybrać jako dodatkowy:) Ale oczywiście w miarę możliwości zawsze pomogę choć Specem w dziedzinie storczyków jesteś właśnie Ty- Jovanko
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

Poczytałam sobie o tych maluchach na stronie, którą podpowiedziała Jovanka i powiem tylko - ja tej. :shock:
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

dziękuję Jovanko za podpowiedź, z całą pewnością ten artykuł zaciekawi wiele osób. Dotarłam do niego dzisiaj z rana, ale nie z tej strony. Uznałam, że jest bardzo cenny, z wieloma uwagami, których nawet w książkach nie znajdę. Nie mogłam wydrukować go ze strony, więc skierowałam prośbę bezpośrednio do autora. Teraz dzięki niemu ( tu jeszcze raz dziękuję ) mam już całość pięknie wydrukowaną.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”