Kwiat nietoperz (Tacca chantrieri) - pielęgnacja, problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
urshoola
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 2 maja 2009, o 20:08

Post »

woda przegotowana trochę nie ma sensu bo podczas gotowania ulatują z niej cenne dla roślin minerały....

moja zakupiona bulwa wygląda tak ;) już ją wsadziłam więc nie mam fotki przed wsadzeniem w ziemię. Wydaje mi się że wygląda na świeżą sadzonkę i może coś z niej będzie ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Taccanivea
1000p
1000p
Posty: 1786
Od: 24 cze 2009, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

moje nasionka wykiełkowały po 2 tygodniach- Tacca nivea, natomiast czarna tacca siedzi w ziemi już od miesiąca i nic... może ma zbyt zimno? Jest pod folią i ma wilgotne podłoże, ale pogoda jest taka a nie inna:(
Awatar użytkownika
Taccanivea
1000p
1000p
Posty: 1786
Od: 24 cze 2009, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Niestety moja tacca zachowuje się tak jak albicja: liście robią się papierowe i zaczynają opadać... Martwi mnie to strasznie:(
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Tacca jest rośliną bardzo wymagającą. W naszych domach czy mieszkaniach trudno jest stworzyć jej odpowiednie warunki, szczególnie w sezonie grzewczym. Ona wymaga dużej wilgotności powietrza.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Nie mając warunków szklarniowych i wilgotności powietrza ok 90% mało prawdopodobne byś go utrzymała w domu. :wink:
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

A w praktyce musisz zapewnić opór ciepła i jak najwięcej wilgoci, a przy tym światło i roślina będzie rosła jak szalona - mało wykonalne w domu ale można spróbować. :wink:
Awatar użytkownika
Taccanivea
1000p
1000p
Posty: 1786
Od: 24 cze 2009, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Siewki mojej Takki padają jak muchy:( Nie wiem czemu... mają dużo światła, ciepło i wilgotno... Już więcej nie będę próbowała z nasionami... Na pewno kupię sobie dużą:) W Bełżycach mieli tylko czarne? A może jest szansa, że i białą tam dostanę????
Pozdrawiam, Maryla
Pracuję nad kolekcją hoi, ficusów, storczyków i syngonium:)
Spis treści
magosia410
50p
50p
Posty: 66
Od: 19 cze 2009, o 21:47
Lokalizacja: Bełżyce

Post »

zapraszam,na pewno są
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Moim skromnym zdaniem to jest to roślina nie kwalifikująca się do hodowli domowej, nie jesteśmy w stanie w domu zapewnić jej prawidłowych warunków jakie powinna mieć więc kupowanie zarówno nasion (z których rzadko cokolwiek kiełkuje) a tym bardziej okazów wyhodowanych w warunkach szklarniowych wręcz botanicznych mija się z celem ale to Wasz wybór. :wink:
Awatar użytkownika
Wanda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1703
Od: 29 mar 2008, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Sulejówek

Post »

Zapoznaj się najpierw z jej wymaganiami, szczególnie w sezonie grzewczym. Niezmiernie trudno zapewnić jej odpowiednie warunki w naszych domach, a ona lubi wysoką wilgotność.
Awatar użytkownika
Taccanivea
1000p
1000p
Posty: 1786
Od: 24 cze 2009, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Faktycznie, wymagania ma tacca duże:) Ja chcę sobie kupić dorosłą roślinę i spróbuję:) nawet jeśli się nie uda ... Jestem na nią zwyczajnie chora.. Ciekawa jestem czy jest na forum ktoś u kogo tacca przetrwała sezon grzewczy? :D
Pozdrawiam, Maryla
Pracuję nad kolekcją hoi, ficusów, storczyków i syngonium:)
Spis treści
Ariadna
500p
500p
Posty: 807
Od: 17 lut 2009, o 21:50
Kontakt:

Post »

Moja przetrwała ale było ciężko ,okno było uchylone przez całą zimę na 1 cm,kaloryfer przykręcony prawie do minimum 2x zraszanie dziennie rano i wieczorem i czasami popołudniu ,stała na tacy z keramzytem zalanym wodą ,no i w pokoju stoi nawilżacz powietrza ,przez całą zime uschły jej 3 liscie na wiosnę odbiła i teraz kwitnie i wypuszcza odrosty z ziemi.
ebe
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 27 cze 2009, o 13:26
Lokalizacja: Świdnica

Post »

Ja mam piec i to jest chyba korzystniejsze jak kaloryfery poza tym na oknach jest mikrowentylacja,a i tak mam storczyki ,które opryskuję często i Anturium,które lubi być opryskiwane i kwitnie Mi po 7-8 kwiatów naraz i tak cały rok,ale Anturium zakupiłam w Niemczech a tam dbają o kwiaty bardzo nawet w Supermarketach.Pozdrawiam
ebe
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”