Moritiusowe kaktusy i sukulenty, część 2

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
moritius
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2582
Od: 30 sie 2010, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Moritiusowe kaktusy i sukulenty, część 2

Post »

Dzięki wielkie.
Jeszcze pytanie - wam też nie wyświetla się miniatura ostatniego zdjęcia?
Awatar użytkownika
ROBERTOBORO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1927
Od: 13 lis 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stryków
Kontakt:

Re: Moritiusowe kaktusy i sukulenty, część 2

Post »

u mnie się nie wyświetla
Awatar użytkownika
mCm86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1596
Od: 26 mar 2012, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Moritiusowe kaktusy i sukulenty, część 2

Post »

Jeśli ostatnie zdjęcie to zbiorówka, to mnie się miniatura wyświetla :) Z powiększeniem też nie ma problemów.
Najbardziej podoba mi się Rebutia marsoneri :) Mam ją u siebie ale niestety bez kwiatów, ani nawet bez pąków... U Ciebie śliczna :)
Moja kolekcja cz. I cz. II
Pozdrawiam
Mateusz (dawniej Abaddon)
Awatar użytkownika
moritius
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2582
Od: 30 sie 2010, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Moritiusowe kaktusy i sukulenty, część 2

Post »

Nie, ostatnie zdjęcie jest pod tekstem
Tym się miałem nie chwalić, ale nie mogłem się powstrzymać :wink:
U mnie w tym miejscu wyświetla się tekst "obrazek"

Co do R. marsoneri, w tym roku chyba tradycyjnie będzie miała nasiona (samopylne draństwo :lol:), a ja jak zwykle nie będę miał z nimi co zrobić - nauczycielce biologii nie dam w tym roku po raz kolejny (a zresztą, szkołę już skończyłem, teraz matury :D)
Awatar użytkownika
ROBERTOBORO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1927
Od: 13 lis 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stryków
Kontakt:

Re: Moritiusowe kaktusy i sukulenty, część 2

Post »

Mnie się wydaje że R. marsonerii nie jest samopylna. Mam dwie i jak ich nie zapylałem to nasion na nich nie było więc nie wiem. Może się mylę :D
Awatar użytkownika
moritius
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2582
Od: 30 sie 2010, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Moritiusowe kaktusy i sukulenty, część 2

Post »

Jeśli nie jest samipylna, to w takim razie co to za rebucja? :wink:
U mnie ona i ta oznaczona aff. deminuta dają nasiona przakttcznie co kwitnienie. A na pewno się nie krzyżują, bo nie ma ich kto zapylać, chyba że przędziorki :lol:.
Awatar użytkownika
przemek_pc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1231
Od: 15 mar 2013, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Moritiusowe kaktusy i sukulenty, część 2

Post »

moritius pisze:Co do R. marsoneri, w tym roku chyba tradycyjnie będzie miała nasiona (samopylne draństwo :lol:), a ja jak zwykle nie będę miał z nimi co zrobić - nauczycielce biologii nie dam w tym roku po raz kolejny (a zresztą, szkołę już skończyłem, teraz matury :D)
ROBERTOBORO pisze:Mnie się wydaje że R. marsonerii nie jest samopylna. Mam dwie i jak ich nie zapylałem to nasion na nich nie było więc nie wiem. Może się mylę :D
Nie chciałbym się wymądrzać :wink: , ale zgodnie z klasycznym podziałem rodzaju Rebutia (Buining'a i Donald'a) Rebutia marsoneri należy do podrodzaju (sekcji) Rebutia, ale już do podsekcji Mediorebutiae - a rośliny z tej podsekcji nie są samopylne.

Więc jeśli Aleksandrze Twoja rebucja jest samopylna, to nie jest to Rebutia marsoneri.

Poza tym jak mi się wydaje kwiat w fazie pąka u marsonerki powinien być prawie brązowy - a u Ciebie są żółte (może to jakaś krzyżówka?).
Pozdrawiam,
Przemek

Mój wątek: cz.1 cz.2
Awatar użytkownika
moritius
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2582
Od: 30 sie 2010, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Moritiusowe kaktusy i sukulenty, część 2

Post »

Pod taką nazwą kupiłem ją od Artura (Artur89). Skoro jednak jest tak jak piszesz (a to draństwo :lol: na 100% jest samopylne), to oznaczam ją jako aff. marsoneri.
Dzięki Przemku za wyjaśnienia :wink:.
Awatar użytkownika
ROBERTOBORO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1927
Od: 13 lis 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stryków
Kontakt:

Re: Moritiusowe kaktusy i sukulenty, część 2

Post »

A już myślałem że się ''wymądrzysz" na moją niekorzyść :D
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Moritiusowe kaktusy i sukulenty, część 2

Post »

Jeszcze pytanie - wam też nie wyświetla się miniatura ostatniego zdjęcia?
- bardzo ładnie się wyświetla miniaturka i powiększenie wraz z kolorowo kwitnącymi roślinkami ;:333 !
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
moritius
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2582
Od: 30 sie 2010, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Moritiusowe kaktusy i sukulenty, część 2

Post »

Mieczysławie, to nie jest ostatnie zdjęcie. Później jest jeszcze jedno (mi zamiast miniatury wyświetla się napis "obrazek", a na telefonie kwadrat z pytajnikiem).

Jutro biorę się za sianie tego, co znajduje się pod tym naprawdę ostatnim zdjęciem - ale kto to widział, żeby moczyć nasiona w wodzie o temp. 30*C przez całą dobę? Ciężko jak diabli utrzymać taką stałą temperaturę wody :? .
Awatar użytkownika
moritius
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2582
Od: 30 sie 2010, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Moritiusowe kaktusy i sukulenty, część 2

Post »

Oho, dość daleko uciekłem - nic dziwnego, w końcu w czasie matur nie było za bardzo czego dodawać.
Zrobiłem przegląd roślinek i zauważyłem pewną dziwną rzecz - jedna z WR26 zachwuje się, jakby straciła korzeń, wypuściła mnóstwo zawiązków młodych korzni. Zastanawiam się, czy to czasem nie wina przędziorków, które weszły mi w rośliny.
Chyba nie uda mi się wyhodować żadnej aurejki (oprócz tych wysianych ze dwa lata temu) - straciłem obie SE2. Dodatkowo zjadły mi TB68.1 i WR202, ponadto prawie wszystkie siewki, z wyjątkiem KK1545 (chyba, muszę listę sprawdzić, bo marker na nazwówce wyblakł i ledwo widać) ;:223 .
Po wyjęciu tej WR26 okazało się, że jest nietknięta przez przędziory, ale ma martwy korzeń. Ciekawe, co mu się stało.

Dobra, dosyć ględzenia, jutro dodam fotki - opuncja kwitnie, więc najwyższy czas :D. Tej L. rebutioides WR26 też, bo ciekawie to wygląda. Aha, no i wczoraj szczepiłem siewki chamaelobiwki z własnego siewu, wygląda na to, że się chyba przyjęły - choć to okaże się w najbliższych dniach. I pewnie w końcu wątek handlowy otworzę, czas najwyższy :wink:.
Awatar użytkownika
moritius
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2582
Od: 30 sie 2010, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Moritiusowe kaktusy i sukulenty, część 2

Post »

Ok, więc nie rzucam słów na wiatr :wink:. Wątek handlowy już otwarty (pozbywam się paru mammilarek, jakby kogoś interesowało). A teraz pora na zdjęcia :wink:

Niedobitek - Rebutia minuscula
Obrazek

Opuntia microdasys v. albispina - przez pogodę kwiat nie rozwija się w całości. Kolejny. Nazwał bym to jakoś, ale tylko nieobyczajne słowa przychodzą mi do głowy :lol:.
Obrazek

Będą nasiona na zbyciu - nie będę wszystkiego siał, bo bym przecież tym hektary obsiał :lol:
Obrazek
Obrazek

Chamaelobivia 'Violet' - 'Rainbow' stoi jak zaklęta, a nic, czym mógłbym zapylić kwiat, nie zdąży zakwitnąć
Obrazek

I obiecana fotka WR26 - ładny będzie miała system korzeniowy :wink:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”