Ślimaki - to nasz wielki problem

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Erazm pisze:Już zaczynam ślimaki po trochu zwalczać. Zaczynają się pokazywać na działce zwłaszcza w trawie. A jak u Was?
Podczas wygrabiania igliwia i pozimowych śmieci wygrabiło się też nieco ślimaków ! Już są ! One chyba szykują się (powoli :D :D :D :D ) do czynienia spustoszeń w ogrodzie ! Tylko czekają , aż coś pysznego wyrośnie . :(
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3609
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Chyba otoczę kompostownik jakimś wałem ochronnym z wapna albo superfosfatu. Gdy jesienią przerzucałam kompost, trafiały się jajeczka ślimaków. Niszczyłam je, ale kompost jest doskonałą kryjówką dla ślimaków, tym bardziej, że go od czasu do czasu nawilżam. Teraz też tam chyba znoszą jaja?
Waleria
Awatar użytkownika
felo
100p
100p
Posty: 100
Od: 1 gru 2005, o 08:51
Lokalizacja: woj.podkarpackie

Post »

W tym roku używam opasek z blachy miedzianej wysokich na 10 cm , którymi obtaczam rośliny. W wyniku zetknięcia sie śluzu ślimaka z miedzią powstają związki chemiczne [nie zostało to dokładnie przebadane]które działają zniechęcająco na ślimaki do dalszej wspinaczki .Przed ułożeniem opasek wokół roślin ,należy je wkopać w ziemie na ok. 2cm.
Marcinek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 21 maja 2007, o 22:05

Post »

Witam wszystkich prowadzacych wojne ze slimakami. Podaje sprawdzony sposob na te szkodniki - nie trzeba ich miazdzyc, wystarczy pozbierac do wiadra wypełnionego wodnym roztworem soli. Za niedlugi czas gotowa zupa slimakowa :-) Dodatkowo mozna wysypac na chodniku lub sciezce otaczajacej grzadki wałek z soli kuchennej. Slimaki takich zasiekow na pewno nie przejda i zostaja spalone. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Mała sesja zdjęciowa :wink:

Obrazek Obrazek

Oto ślimaka profil lewy... i profil prawy .
A co do ślimaków nagich i pomrowów( brrrr !) to rozsypałam na rabatkę kwiatową "Ślimakol ". Niestety już zaczęły ostro odżywiać się moimi roślinkami, a tego im nie daruję ;:14
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
trzmiel
100p
100p
Posty: 123
Od: 9 gru 2005, o 21:12
Lokalizacja: Warszawa /a w zasadzie samochód/
Kontakt:

Ślimaki

Post »

Witam. Ja używam Nemaslug-działa długo i nie tylko niszczy ślimaki ale także je odstrasza naokoło 4-5 tygodni. Jest przyjazny środowisku i nie zagraża ani ludziom ani innym zwierzetom /ślimakol działa krótko i tylko gdy jest sucho po deszczu koniec efektywności/
Pozdrawiam Maciek
Maciek
szymrad
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 21 maja 2007, o 09:35

Ślimaki - czarne

Post »

Witam wszystkich bardzo proszę napiszcie jak się dobrać do czarnych ślimaków mam ich mnóstwo w ogrodzie Pozdrawiam. :P
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21816
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Poczytaj tutaj : http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=53&start=60
Ponadto zachęcam do korzystania z wyszukiwarki - jeśli interesuje Cię jakiś temat - wpisz w nia fraze lub wyraz i wyświetli Ci się cała masa wątków na interesujący Cię temat.
Nie jest to jednak koniecznością - jeśli lubisz czekać na odpowiedzi i podpowiedzi innych forumowiczów - to masz!!! :D :D :D :D :wink:
Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego pobytu na forum.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
maakita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2378
Od: 17 maja 2007, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Post »

Moja walka ze slimakami to klęska. W przypadku plagi na radzę zrezygnować z kompostowania i zakupić bardzo dużo ślimakolu, to może troszkę pomóc (tak doraźnie aby do domu nie właziły)
pozdrawiam Magda

Na wsi u maakity
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Fakt,że działa krótko... :( Spróbuję preparatu, który polecasz :D
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
blansz1
100p
100p
Posty: 116
Od: 21 lip 2006, o 16:12
Lokalizacja: Bodbeskidzie

Post »

Witam ja kupiłem Ślimax opakowanie 1kg kosztuje około 25zł jest to w postaci granulatu i z czasem się rozpada, ale jest wydajny około 2-3 ziarenka koło rośliny.Ja osobiście stosuję to koło namiotów z ogórkiem . W zeszłym roko zjadły mi połowę sadzonek a teraz mijają rośliny (ogórki,sałatę czy kwiaty) i po nich .U mnie to działa i jeszcze jedno najlepiej posypać wokól miejsca gdzie ma ich nie być POWODZENIA . Jest chyba z Bajera też granulat , który się nie rozpuszcza ale go nie stosowałem .
Awatar użytkownika
felo
100p
100p
Posty: 100
Od: 1 gru 2005, o 08:51
Lokalizacja: woj.podkarpackie

Post »

Ja również w tym roku wypróbuje preparatu Nemaslug! ;:113
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Post »

A mi się w tym roku coś takiego przytrafiło: kupiłam sobie wczesną wiosną aż trzy :wink: doniczuszki z wrzosami. Postawiłam je na gołej ziemi w miejscu gdzie miały być posadzone w bliżej nie określonej przyszłości. Jakoś mi się ta bliżej nie określona oddalała i oddalała w czasie. Minęły na oko ze dwa (a może to były trzy :lol: ) tygodnie i w końcu się zabrałam za przesadzenie. I ku mojemu ogromnemu obrzydzeniu odkryłam, że pod każdą z doniczek jest rój zlepionych, nagich ;:152 ślimaków. ;:44
No i tak się zastanawiam skąd one się wzięły. Czy przywlokłam jaja na dnie doniczek? Czy jakieś dorosłe przypełzły i rozmnożyły się już po postawieniu doniczek? Czy może fantastyczne plastikowe doniczuszki są tak kuszące dla ;:44 ślimaczków, że zlazły się wszystkie z okolicy i tam postanowiły sobie urządzić punkt wypadowy na resztę ogródka?
Ma ktoś jakiś pomysł? Bo jeśli prawdą miałaby być wersja trzecia, to może skuteczne byłyby plastikowe doniczuszki (z wrzosami :?: ) jako pułapki :D .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”