Jakie drzewa rosną szybko ?

Drzewa ozdobne
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Dlaczego Krysiu nie będzie kwitła?

Popatrzcie tylko - jednym przmarza a innym w ogóle!!! I to w różnych rejonach Polski ,chociaż przypuszczam ,ze jednak w Łodzi najcieplej.
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

warsawyak pisze:Obiecana katalpa:

Obrazek

Posadzona w 2003 roku jako 40-cm maleństwo.
Ładne to drzewko Warsawyak, ale co mu dolega w liscie??
A czy kwiatów ma dużo ?Oczywiście dzięki za zdjęcie :P
Promyczek

Post »

A ja mam pytanie odnośnie klonu palmowego. Czy będzie dobrze rósł w piaszczystej, suchej glebie? :?: Jakie w ogóle drzewa szybko rosnące nadają się na tego typu podłoże? :?:
warsawyak
200p
200p
Posty: 299
Od: 4 wrz 2006, o 11:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

goni@k pisze:Ładne to drzewko Warsawyak, ale co mu dolega w liscie??
A czy kwiatów ma dużo ?
Zdjęcie zrobione jesienią, już po pierwszych przymrozkach zdaje się. Liście częściowo pożółkły, a kilka zwarzył mróz. Faktycznie - jesienią nie prezentuje się zbyt pięknie. Za to zimą znów jest bardzo ładna - dzięki fasolkowatym strąkom.

Kwiatów ma dużo - zresztą moja kwitnie od maleńkości. W ubiegłym roku wcześnie i nadzwyczaj obficie. Ale to dlatego, że latem było wyjątkowo ciepło.
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Promyczek pisze:A ja mam pytanie odnośnie klonu palmowego. Czy będzie dobrze rósł w piaszczystej, suchej glebie? :?: Jakie w ogóle drzewa szybko rosnące nadają się na tego typu podłoże? :?:
Klon palmowy lubi niestety wilgotną i przepuszczalną glebę. Rośnie też dosyć powoli.
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Kasiu 80 jeżeli jeszcze nie wybrałaś to zobacz ten katalog.
Może wpadnie Ci coś w oko http://www.pinus.net.pl/p.php?p=katalog
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Promyczek pisze:A ja mam pytanie odnośnie klonu palmowego. Czy będzie dobrze rósł w piaszczystej, suchej glebie? :?: Jakie w ogóle drzewa szybko rosnące nadają się na tego typu podłoże? :?:
Na taką glebę nadają się własnie klony, ale także: brzozy, karagana, jarząby.
Ponadto wysokie krzewy ( lub małe drzewka): perukowiec podolski, lilak, tamaryszek.
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Promyczku poczytaj link który załączyłam w poprzednim moim poście.
Jest w nim wiele ciekawych informacji :D
szczepano
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 7 lip 2007, o 19:12
Lokalizacja: MAłOPOLSKA

Post »

Witam, Planuje zakup Katalpy o wysokości 120-150cm odmiana Aurea, mieszkam w małopolsce i pytanie czy mam jakośc specjalinie okrywać na zimę całe drzewo czy tylko korzenie np. poprzez ściółkowanie korą? Niestety stanowisko jest dosyc wietrzne ponieważ jestem w trakcje budowania ogrodu więc nie mam za czym jej schować. Co do paulowni mam kilka sadzonek, które rosły do wysokośći 20cm jak na drozdżach a później przestały i tak od 2 miesięcy...czy brakuje im czegoś? Pozdrawiam,
justanika
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 6 maja 2007, o 10:26
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Dąb czerwony

Post »

Polecam dęba czerwonego. Posadziłam w tym roku około 8 maja, bo nie spodziewałam się przymrozków. Jednak były i na młodziutkim drzewku (około 80 cm wys.) sczerniały wszystkie liście. Szybko jednak wziął się do rośnięcia i jest już 30 cm większy niż parę miesięcy temu. Wokół panoszy się stado bylinek (goździki, dzwonki i lilie) i wszystkie zawzięcie kwitną-więc im nie szkodzi jak brzoza. Bo brzoza jest piękna, ale zazdrosna o towarzystwo. :lol:
aneczeleczka
50p
50p
Posty: 76
Od: 27 kwie 2007, o 21:23
Lokalizacja: woj. lubelskie

Jakie drzewa....

Post »

W gorodzie chcemy zawiesić sobie hamak, ale nie na palikach lecz na drzewach. Dlatego potrzeba nam 2 drzewa, które spełniłyby takie warunki:
1. rosłyby szybko
2. nie byłyby strasznie ogromne po urośnięciu jak np. kasztan czy dąb, ale jednak dostatecznie duże by dawać cień
3. byłyby ładne, np.tak jak klony przebarwiałyby liście na jesień

Czy znacie takie drzewa?
I czy klony właśnie spełniłyby 2 pierwsze warunki, albo przynajmniej 1?

Będę wdzięczna za pomoc :)
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

Myślałaś może o brzozach ?
Moim zdaniem są piękne ,na pewno szybko rosną nawet na słabej glebie .
Dają świetlisty,ażurowy cień i można je ciąć w razie potrzeby.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6526
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Aneczeleczko, a kiedy chcesz sobie powiesić ten hamak? Tzn. jak szybko mają urosnąć te drzewa? Koniec sierpnia wystarczy, czy raczej za 10 lat?

Żartuję sobie, ale zupełnie serio mówiąc, mam nadzieję, że masz świadomość, że "szybko rośnie" w przypadku drzew oznacza całe lata. Nawet jeśli kupisz sobie dorosłe drzewo, to ono będzie miało parę metrów wzrostu, ale tylko kilkanaście cm obwodu i do wieszania hamaka nadawać się nie będzie. Jeśli chcesz szybko, to pomyśl o konstrukcji z rurek albo drewna.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”