Bawełnica

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
Magda68
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 5 kwie 2020, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bawełnica

Post »

No to fajnie najlepsze jest to że on tego masę sprzedaje aż dziwne to co wykopać to i do spalenia ?
jagusia111

Re: Bawełnica

Post »

No to powiem, że zaradny człowiek z niego i potrafi zrobić biznes z niczego ha ha. Niestety ja za Ciebie nie zdecyduję, Twoje drzewka, Twoja decyzja.
Magda68
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 5 kwie 2020, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bawełnica

Post »

Tu nie chodzi o decyzje tylko pytanie do fachowca czy jak wykopie i wyrzucę może to się przenieść jakimś cudem czy raczej padnie z drzewem
jagusia111

Re: Bawełnica

Post »

O to jest pytanie, na które nie umiem odpowiedzieć. Nigdy się nad tym nie zastanawiałam co robi mszyca tracąc żywiciela. Zapewne ta która jest zdolna do przemieszczania się szuka sobie nowego. Wniosek z tego, że chyba lepiej spalić. Ja bym jednak zrobiła foty, uzbroiła się w informacje, które Ci podałam i próbowała odzyskać kasę. A kiedy te drzewka były posadzone?
Magda68
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 5 kwie 2020, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bawełnica

Post »

Okolice Marca wsadzone w ziemię a w maju już się pojawiło zakażenie
jagusia111

Re: Bawełnica

Post »

To jak przetrwały te upały to znaczy, że się już złapały jakimiś korzonkami. Jak chcesz ratować to próbuj, ale zadbaj o podpory. No i w przypadku ligola licz się z prawie 100% prawdopodobieństwem przemienności. Ten typ tak ma. Bawełnica była już na tych drzewach z ubiegłego roku. tylko wylazła jak się zrobiło ciepło.
Magda68
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 5 kwie 2020, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bawełnica

Post »

Po wsadzeniu regularnie podlewane pryśnięte miedzianem
Przemienności ? co masz na myśli ?
Ja mam jabłonki dwie małe w ogrodzie i nigdy takiego cuda nie miałem więc raczej przyszły z tym.
Jak była to w korzeniu to pewnie tego nie będzie tak łatwo wypełnić ?
Martwi mnie to że wysłane były fotki do sprzedającego a on że to mączniak jabłoni :( dopiero poczytałem i uznałem że to co innego :(
jagusia111

Re: Bawełnica

Post »

Przemienność oznacza, że w jednym roku jest full owocu, a w drugim nic.

Bawełnicę generalnie zwalcza się jesienią jak zaczyna wychodzić z oprzędu i schodzić do korzeni oraz wiosną jak pokonuje odwrotną drogę, Jak jest oprzęd to tylko zwalczanie gazowe (pirimor). To jest ciężka sprawa. Bawełnica bardzo lubi zasiedlać czopy po ściętych gałęziach, a tych jest na tych drzewkach sporo i z tym może być problem bo nawet po zwalczeniu może wracać. A wiadomo, ze sprzedający się nie przyzna. W końcu zrobił złoty interes.
Magda68
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 5 kwie 2020, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bawełnica

Post »

Więc tak pan twierdzi że jego cały sad jest mega zdrowy nie ma takiego problemu.
Problem jest u mnie bo mam wszystkie inne jabłonki zdrowe a te dwie kupione chore dziwnym trafem.
Mój błąd że nie pryskam co tydzień choć pryskałem 5 krotnie ale akurat nie na tego robala.
Więc dupa zbita 700 zł z transportem poszło się .
Wg mnie jest tak w sadzie maja tego robala i są drzewa zainfekowane tylko że tam leją non stop preparatami i jest to wyciszone a dalej siedzi w drzewie co o tym sądzicie ?
A pan ma mnie teraz w poważaniu.
jagusia111

Re: Bawełnica

Post »

Dokładnie tak jest. A poza tym kupowałeś jeszcze prawie zimą, a wtedy tak tego nie widać. Szkoda, że nie zapytałeś na forum przed zakupem. Myślę, że każdy by odradził. No ale cóż pewnie każdemu z nas trafił się w życiu taki trefny zakup. Nie ma co rozpamiętywać.
Magda68
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 5 kwie 2020, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bawełnica

Post »

Lipa totalna nie wiem co teraz robić czy serio nie ma sensu tego pielęgnować dalej czy kupić ten primor albo ten drugi specyfik ? Jak gazowe ? Jak to działa ?

Pieniek musi być czemu ?

Plusem jest to że mogę mocno zlać to wszystko bo mam tylko dwa drzewa Kwiatków miały chyba po 200 sztuk ale odpadło sporo i zostało może 20 jabłek.

I waham się ale chyba trzeba jasno innym powiedzieć co i jak żeby nie kupowali a jak chcą z czym się to wiąże.
jagusia111

Re: Bawełnica

Post »

No lipa. Szczerze ja osobiście bym to wywaliła. Działanie gazowe polega na tym, że oprysk po naniesieniu na drzewo i zmieszaniu z powietrzem wydziela substancje, które tą mszycę duszą (zagazowują). Problem w tym, że on jest chyba tylko w dużych opakowaniach i tani nie jest. A sprawdzałeś czy na pniach nie ma raków, uszkodzeń kory, szampion w tym wieku lubi raczeć. Jak masz na tyle zacięcia to próbuj ratować, jak nie to wywal. Męska decyzja. W lewo, albo w prawo.

Pieniek musi być bo drzewko nie ma jeszcze mocnych korzeni, jest wysokie, więc byle mocniejszy wiatr go położy.
Magda68
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 5 kwie 2020, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bawełnica

Post »

Tak wyglądają jedne ma takie bąble małe ? drugi ma pęknięcie w pniu od samego początku a kora oceń :( dziękuję za porady


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”