Kaktusowe szaleństwo - _LeNa_

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
_LeNa_
500p
500p
Posty: 805
Od: 24 maja 2012, o 19:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kaktusowe szaleństwo - _LeNa_

Post »

Kochani czas pchnąć mój wątek z deczka do przodu.. Za wszystkie wizyty serdecznie Wam dziękuję. Cieszę się ogromnie, że jesteście ze mną :heja

Karolino rzeczywiście ciekawa. Poczytaj, poczytaj.. Nie sądziłam, że te malutkie kwiatuszki mogą być tak urokliwe :)

Lucynko nic z tych rzeczy, zero upiększania. Chciałoby się rzec, że wygląda zupełnie tak, jak ją Pan Bóg stworzył ;:108 Poniżej, specjalnie dla Ciebie, jeszcze jedna fotka tej roślinki z "efektem brokatowych listków" :wink:

Przemku dokładnie tak, kwiatki o tej porze roku nawet samopoczucie potrafią człowiekowi poprawić :D

Małgosiu cieszę się, że kwiatki i Tobie przypadły do gustu. Powiedz Kochana, co też stało się z Twoją aptenią? Przelałaś? A ta variegatka od jakiegoś czasu też za mną chodzi. Na wiosnę trzeba będzie rozpocząć poszukiwania.. ;:204

Dagmaro bardzo Ci dziękuję za informacje ;:180 Nie mam z tą roślinką większego doświadczenia, ale uczynię tak jak sugerujesz. No, a variegatę mam nadzieję, że zdobędę. Już dla samych listków warto ją mieć ;:333

Piotrze dziękuję za miłe słowa, zapraszam częściej ;:65

Agnieszko witam w mych skromnych progach ;:7 Rzeczywiście.. Doznania wzrokowe zapewnione :lol:

Paulinko cieszę się, że i Ciebie widzę. Ładne zdjęcie masz w awatarku ;:215

Marzenko miło mi i Ciebie widzieć. Rozgość się. Parę zdjęć udało mi się wrzucić, ogarniesz je migiem.. ;:224 A za pochwały, bardzo dziękuję :tan

Kamilu dałeś po oczach. Tego potwora widziałam ostatnio w Twoim wątku sprzedażowym. Roślina jak marzenie ;:63 Mówisz, że dopiero po 20 latach pokazał kwiatki? Czy to jego pierwsze kwitnienie? Mój grubosz już dwa razy zaszczycił mnie kwieciem, mam nadzieję, że i w tym roku pokaże na co go stać 8-)

Madziu, a któż by nie chciał takiego potwora.. Robi wrażenie :shock:

Grażynko dziękuję. Starałam się jak mogłam. Zdjęcia z lampą, to oczywiście nie to samo, co zdjęcia bez, ale nie ma co narzekać. Z kilkudziesięciu fotek wybrałam najznośniejsze :lol:


Dobra.. Teraz pora na kilka zdjęć. Znów w tonacji różowej. Mam nadzieję, że nie macie jeszcze dość.. ;:306

Aptenia cordifolia - z dedykacją dla Lucynki.

Obrazek

Wiem, wiem.. Nie każdy przepada za beretami, ale akurat dziś taki oto osobnik wpadł mi w ręce. Kwiatki też w rozmiarze mini, ale myślę, że jakoś zdzierżycie. Szkoda, że trafiłam na nie dopiero około godziny 19 - tej :shock:

Hmm.. Czy te kaktusy tak późno kwitną? Ma ktoś jakieś doświadczenia w tej materii?

A przed Wami.. Melocactus matanzanus.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam i zapraszam - Magda
Kaktusowe szaleństwo..
Moje nadwyżki.. Wiankowo..
Awatar użytkownika
annaoj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2912
Od: 3 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Kaktusowe szaleństwo - _LeNa_

Post »

Madziu - spory, ładniusi osobnik. ;:oj I cefalium i kwiatki! ;:224
Ja mogłabym i trafić koło północy, nie pogniewałabym się, gdzie takowe można spotkać? :lol:
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20158
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kaktusowe szaleństwo - _LeNa_

Post »

Nie jest to moja bajka ale co ładne to pochwalić wypada. Bo przecież urodny jest Melocactus matanzanus bardzo! ;:333
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kaktusowe szaleństwo - _LeNa_

Post »

Fajny melocactus :D te kwiatuszki są urocze ;:167
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Kaktusowe szaleństwo - _LeNa_

Post »

Piękny melak w koronie,szkoda ,że melaki dostają te koronę jak są już starsze, no i wybredne są w hodowli ;:108
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
Awatar użytkownika
_LeNa_
500p
500p
Posty: 805
Od: 24 maja 2012, o 19:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kaktusowe szaleństwo - _LeNa_

Post »

Joasiu rzeczywiście spory, choć na pewno są tu osoby, które mają większe okazy. Ten akurat mieszka sobie w doniczce o średnicy 14,5 cm :wink: Dostałam go pewnie ze dwa lata temu, kompletnie nie wiedziałam jakie warunki trzeba mu zapewnić, ale od czego jest to forum.. ;:183 Dokształciłam się w temacie.. I dziś możecie oglądać te niepozorne kwiatuszki :D Szkoda tylko, że na wianek się nie załapałam :roll:

Henryku wiem, gustujesz w innych roślinkach i trzeba powiedzieć.. Bardzo mnie to cieszy. Twoje ostatnie prezentacje powalają z nóg i rozum odbierają ;:306 Niby człowiek czyta wiadomości ze zrozumieniem, ale po obejrzeniu haworsjowych zdjęć i tak nic nie rozumie.. ;:219 W imieniu melaka bardzo dziękuję :)

Natalko cieszę się, że i Tobie kwiatuszki się podobają :D Powiem Ci, że nawet szperałam w tej szczecince żeby lepiej im się przyjrzeć :;230 Niestety "czapeczka" stawiała opór więc poprzestałam na zdjęciach.. :wink: Zresztą, kto by chciał żeby mu w głowie grzebano.. ;:170

Leszku ten mój osobnik (chyba) nie grymasi, a nawet powiem, chętnie kwiatki pokazuje :) No, ale zobaczymy co w tym roku zaprezentuje, oby nic mi nie umknęło ;:204
Pozdrawiam i zapraszam - Magda
Kaktusowe szaleństwo..
Moje nadwyżki.. Wiankowo..
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Kaktusowe szaleństwo - _LeNa_

Post »

Magda moja Aptenia chyba zaschła chociaż ...nie wiem ...o co jej chodziło ,może chciała mieszkać na działce :D ...chociaż tam już zrobiła się brzydka.
Była na działce i może za dużo deszczu ? czy słońca?... we wrześniu przytargałam ją do domu miała b. sucho to ją podlałam ,ale listki zaczęły opadać, zrobiła się łysa , zaczęły zamierać gałązka po gałązce i już nic nie pomogło.
Najładniejsza była jak stała w kuchni na wschodnim parapecie.
Awatar użytkownika
_LeNa_
500p
500p
Posty: 805
Od: 24 maja 2012, o 19:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kaktusowe szaleństwo - _LeNa_

Post »

Małgosiu to rzeczywiście dziwne ;:24 A powiedz jeszcze, trzymałaś ją na zewnątrz? Bo niektórzy twierdzą , że można ją hodować dosłownie jak pelargonię.. Ma żyć i już :wink: Zresztą tak sobie myślę, że może variegatka jest delikatniejsza niż ta zwykła?

A właśnie.. Wschodnie okno.. Myślę, że to jest dobre stanowisko - moja właśnie na takim parapecie rezyduje. Choć moja Mama też trzyma ją na wschodnim, ale (niestety) nieco przysłoniętym przez dom sąsiada.. ;:222 Oczywiście to roślince już nie za bardzo pasuje i nie rośnie tak ładnie jak u mnie ;:131
Pozdrawiam i zapraszam - Magda
Kaktusowe szaleństwo..
Moje nadwyżki.. Wiankowo..
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Kaktusowe szaleństwo - _LeNa_

Post »

O kwiatuszki melaczka, fajniutkie. Mój kurde kwitnie tak, że kwiatów nie widać, dopiero że kwitnienie było informują wyskakujące z cefalium jagódki ;)
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
Awatar użytkownika
_LeNa_
500p
500p
Posty: 805
Od: 24 maja 2012, o 19:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kaktusowe szaleństwo - _LeNa_

Post »

Marku no to zazdroszczę (tak pozytywnie), bo ja jagódek jeszcze na oczy nie widziałam, a musi to być ciekawy widok :D Tak jak pisałam, na kwiatki (w liczbie sztuk - trzy) trafiłam zupełnie przypadkiem, a pozostałe cztery punkciki zagrzebane w cefalium po prostu przegapiłam ;:204
Pozdrawiam i zapraszam - Magda
Kaktusowe szaleństwo..
Moje nadwyżki.. Wiankowo..
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Kaktusowe szaleństwo - _LeNa_

Post »

Nie ma się co martwić, melaczki bywają samopylne, więc pewnie i niedługo czerwone jagódki wyskoczą z tego cefalium, tylko za ile to nie mam pojęcia przez moje niewidoczne kwiatuszki ;)
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
Awatar użytkownika
_LeNa_
500p
500p
Posty: 805
Od: 24 maja 2012, o 19:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kaktusowe szaleństwo - _LeNa_

Post »

Marku bardzo ciekawa informacja :D Aż pobiegłam zerknąć czy z mojego melaka jagody nie wyskakują ;:306 Najwidoczniej to jeszcze nie czas, bo mój podopieczny stoi jak zaklęty. Niemniej jednak będę cierpliwie czekać :wink:
Pozdrawiam i zapraszam - Magda
Kaktusowe szaleństwo..
Moje nadwyżki.. Wiankowo..
Fraszka_1
1000p
1000p
Posty: 3948
Od: 16 cze 2013, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kaktusowe szaleństwo - _LeNa_

Post »

No, chyba nikt się nie godzi na grzebanie w głowie :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”