Róże Maddy77

Zablokowany
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Róże Maddy77

Post »

A wiesz, ze dzisiaj zauwazylam paka na Maritimie :shock: normalnie szok, wzielo ja na kwitnienie :;230
Awatar użytkownika
Agnieszka73
100p
100p
Posty: 185
Od: 8 cze 2012, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kotlina Klodzka

Re: Róże Maddy77

Post »

Dziewczyny mój nawóz jest do naszego ogrodniczego sprowadzany z Czech , ale pewnie u Was w sklepach jest nasz polski :wink: , a jak nie ma, a któraś by chciała , to moge kupić i przesłać .
Madziu , ja go sypałam pod róże , w czasie sadzenia, ale myślę, ze na wiosne troszkę wymieszam z ziemią wokół róż .
Awatar użytkownika
Maddy77
500p
500p
Posty: 641
Od: 2 maja 2012, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Róże Maddy77

Post »

Dzisiaj słonko dopisało i można było troszkę poszaleć z przesadzeniami, chociaż do końca nie jestem zadowolona i jutro, jak pogoda dopisze, będą poprawki ;:224

Jula to superowo :tan Moja idzie w przyrosty ;:224

Agnieszko ja też stosuje nawóz granulowany kiedy sadzę różyczki, tylko mój to taki chyba zwykły. Oto jak wygląda
Obrazek

Taki mój mały zakątek, jeszcze nie do końca wiem co bym w nim chciała, ale metodą prób i błędów mam nadzieję, że dojdę do kompromisów :;230
Zdjęcia robione były komórką i niestety nie do końca jestem zadowolona ;:223 Oczywiście zapomniałam zrobić zdjęcia z tujami i jak już część zostało usuniętych to zajarzyłam :;230
Przed
Obrazek

Po
Obrazek

Lilak na pewno pójdzie w narożnik, gdzie obecnie jest malutka budleja i zamienią się miejscami ;:224
Dokupiłam dziś Rotkappchen :heja Brakowało mi tam czerwieni.
Jutro po korektach opiszę co tam rośnie :wink:
Awatar użytkownika
Agnieszka73
100p
100p
Posty: 185
Od: 8 cze 2012, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kotlina Klodzka

Re: Róże Maddy77

Post »

:wit
Madziu Twoje różyczki wspomaga krówka, moje konik :wink: Mój M. twierdzi , że krowi " lepszejszy " :?
Rotkappchen ;:167 ;:167 ;:167 śliczna różyczka :tan
Zakątek fajnie się zapowiada ;:108
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Róże Maddy77

Post »

Złoto ogrodnicze najważniejsze.
Ale dużo zależy też od samej róży.
Zakątek będzie ładny a zamiana na lilaka też wydaje mi się korzystniejsza.
Tylko czy nie wyrośnie za duży i nie przysłoni róż ? ;:24
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże Maddy77

Post »

Maddy, ładnie się zapowiada ten zakątek ;:173 Przesadzasz już róże? ja dzisiaj zaczęłam...Nie poszło jednak zgodnie z planem..cała bryła się posypała ;:124
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
gajowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3220
Od: 11 maja 2011, o 07:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie/Ponidzie

Re: Róże Maddy77

Post »

Zakątek będzie uroczy, już to widzę :D
Ja też planuję powoli zabierać się do przesadzania, ale nurtuje mnie sprawa, czy gałązki juz wystarczająco zdrewniały...za mało się na tym znam... :(
A druga moja wątpliwość - Magdo, czy Ty podsypywałaś różom nawóz jesienny? Bo ja nie, zakładając, że skoro były sadzone jesienią lub wiosną i miały podsypany obornik (też granulowany), to tego nie potrzebują. A teraz już sama nie wiem... :roll:
pozdrawiam - Ewa
Moje wątki
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże Maddy77

Post »

Magda ja też w swoim ogrodzie używam taki obornik.
Napracowałaś się, żeby wykopać thuje ;:168
Rabatka już wygląda dobrze, a wiosną ... ;:224, a co tam jeszcze rośnie .... ;:oj
Rotkappchen jest śliczna różą, widziałam jaki z niej krzaczek wyrośnie u Alutki102.
Ewciu, łodyga jest zdrewniała kiedy usłyszysz charakterystyczne kliknięcie przy cięciu sekatorem. ;:108
Awatar użytkownika
Maddy77
500p
500p
Posty: 641
Od: 2 maja 2012, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Róże Maddy77

Post »

Witajcie kochani :wit
U nas panuje jesienna zawierucha brrrrr. Na szczęście wczoraj zdążyłam dokończyć swój nowy zakątek, chociaż czy ja do końca jestem zadowolona ;:224

Aguś myślałam, że skoro dziewczyny zachwalały koński to jest lepszy ;:224

Grażynko mam nadzieję, że lilak nie będzie zbyt ekspansywny, to jest południowa strona i raczej za dużo cienia nie powinno być ;:224 Oby tak było.

Kasiu Justi i Majka przesadzały, więc postanowiłam i ja ;:224 Miałam szczęście i bryła się nie osypała tym razem :tan Latem przesadzałam First Lady i jej bryła się osypała i trochę jej zajęło dojście do siebie, ale się pozbierała i teraz pięknie kwitnie :heja
Obrazek Obrazek
Wydaje mi się, że teraz jest chłodniej i deszcz pada, więc różyczkom łatwiej się zaaklimatyzować ;:224 Też jestem laikiem w tych sprawach i wiosną się okaże czy dobrze zrobiłam :wink:

Ewciu jak sadziłam róże to dawałam obornik granulowany, a na jesień sypnęłam nawozem jesiennym by zdrewniały im łodygi. Latem za to nie sypałam żadnego nawozu, bo przeczytałam że do nowoposadzonych się go nie daje. Też nie wiem czy do końca dobrze zrobiłam ;:223

Maju tuje wykopał mi M ;:167 Sama bym nie dała rady i po raz enty trafiliśmy na kabel ;:188 na szczęście go nie uszkodziliśmy, fiiiu. Ciekawe ile jeszcze tajemniczych kabli prowadzi przez naszą działkę :;230
Już zdaję relację co rośnie w "moim zakątku".

Ostateczny wygląd zakątku
Obrazek
Opis od dołu zdjęcia. Mam nadzieję, że zrozumiały ;:224
czerwona linia - tulipany(Super Parrot, Exotic Parrot, Crispion Sweet i Black Parrot), irys Beauty oraz szafirki Armeniacum
Następnie jest rząd różyczek, od płotu: Mariatheresia, Rotkäppchen, Pastella, (Heidi Klum-do zakupu) i Ledreborg Castle
Za Pastellą rośnie Kalmar Castle, a za nią First Lady.
Z lewej strony od Kalmar Castle, zaznaczona fioletowym kółkiem, rośnie buddleja davidii 'black knight'(fioletowa), a na prawo, żółte kółko planuję tam China Girl.
W lewym górnym rogu rośnie biały lilak, a w górnym prawym hibiskus China Chiffon. Pomiędzy nimi rośnie c. Westerplatte i Waltztime Climbing.
W niebieskim okręgu rośnie standardowa magnolia.
Ciekawe ile z tego zrozumieliście :;230

Tak wyglądały dziurki na tulipany i cebulki.
Obrazek Obrazek

Teraz trochę na kwitnąco, Elfe i Eden i ich ostatni kwiatek w ty sezonie
Obrazek Obrazek

Queen of Sweden pięknie się rozrosła i kwitnie bez przerwy, szkoda tylko że jej kwiatki tak krótko się trzymają
Obrazek Obrazek

Moja kochana Schackenborg Castle ;:226 Aktualnie została sama, ale na wiosnę planuję dokupić jej kilka koleżanek, a mianowicie marzy mi się cała rabatka właśnie z niej a przed nią Ledreborg Castle ;:224
Obrazek Obrazek

A w przyszłym roku będę się byczyć na tym leżaczku :;230 Właśnie pomalowany przez M ;:196
Obrazek

No to zaszalałam z tym wpisem :wink:
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże Maddy77

Post »

Rabatka jak na małe krzaczki to pojemna, zrozumiałam wszystko :D
Ile tam tego jest ;:oj , a jak to porośnie, to będziesz albo ciąć albo przesadzać.
Leżaczek, super mebelek na to poducha i wypoczynek wspaniały.
Dobrze, że zamówiłam Coral Palace, bo bym ;:145 Twój pomysł na zrobienie rabatki z Coral Palace i Ledreborg Castle
jest fantastyczny. :heja :heja
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Róże Maddy77

Post »

Ja bym już teraz przesadziła krzewy, bo wszystkie urosną wysokie a lilak będzie górował nad wszystkim.
Jeśli on zostanie to inne krzewy już się nie pomieszczą z różami.
No a że róże kochają słonko, to gdzie będzie padał cień z lilaka ?
Też uważam, że trochę za gęsto tych nasadzeń.
Lepiej przesadzić teraz niż potem męczyć się z wykopywaniem głęboko już ukorzenionych krzewów.
Leżaczek boski. ;:215
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Maddy77
500p
500p
Posty: 641
Od: 2 maja 2012, o 18:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Róże Maddy77

Post »

Maju zobaczymy co przetrwa zimę, a o resztę będę się martwić potem :;230
Coral Palace warto mieć ;:215

Grażynko cień z bzu będzie padać na płot, dlatego zdecydowałam się go tam posadzić, bo wiem jak słońce pada podczas dnia :wink:

Fajnie, że się podoba leżaczek ;:224 M się śmiał że to łoże a nie leżaczek :;230
Awatar użytkownika
Agnieszka73
100p
100p
Posty: 185
Od: 8 cze 2012, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kotlina Klodzka

Re: Róże Maddy77

Post »

Madziu , ja nie wiem czy krowi lepszy , tak twierdzi mój M. ;:224
Oj tam kable, my przekopując swój ogród znajdujemy same śmieci . Ostatnio szykując miejsce na róże wykopywałam z ziemi stare buty , i ogromniaste ilości różnego rodzaju plastików :evil:
Loże świetne ;:333 , będziesz mogła z niego podziwiać swoje królewny ;:138
Schackenborg Castle ;:167
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”