W moim ogródeczku ... Halina ;-) 2011 r /cz.7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
HalinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9423
Od: 12 paź 2008, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: W moim ogródeczku ... Halina ;-) 2011 r /cz.7

Post »

NO ACTA ! Jak działa ACTA. PL DUB http://www.youtube.com/watch?v=h1fJYlQ9 ... r_embedded#

Majeczko - edulkot ;:167 masz rację.

Mam nadzieję, że rozsądek zwycięży !!!

Małgosiu - malgocha1960 ;:167 byłam u Ciebie, no oczywiście swoje trzy grosze dorzuciłam na ten temat.
Też byłam w ogrodniczym, chciałam kupić nasionka: kupidynku, lnu wielkokwiatowego czerwonego, ale wróciłam z niczym. Mam przyjść za tydzień.

Izuniu - Tamaryszek ;:167 już nie mogłam wytrzymać i musiałam kupić nasionka, ale pewnie i tak jeszcze coś dokupię.

Gosiu - Margo2 ;:167 napisz proszę, kiedy wysiewasz astry wprost do gruntu ?
Czyli, nasionka wysokich astrów pozostawiasz na zimę, a wiosna rozsypujesz nasionka z krzaczków, a zeschłe badylki wyrzucasz :?:
Napisz proszę, czy z tych nasionek też wyrastają takie same astry i czy nie chorują ?
W wątku Gosi - malgocha1960, wyczytałam, że nie należy wysiewać zebranych nasionek z astrów, bo można sobie narobić kłopotu.
Gosia - Marzenka79 pisała, że nasiona astrów mogą być zawirusowane i można sobie narobić kłopotu. Patogeny chorobotwórcze będą się utrzymywały w glebie przez kilka lat w miejscu, gdzie wysieje się te astry.
Pisała też, że po wysianiu takich nasion już astry nie będą pełne, tylko pojedyncze.

Bożenko - Bożena Śmigielska ;:167 nooo, kontroluje się, hihihi ... ale oprzeć się nie mogę :;230

Rysiu - rico62 ;:167 dziękuję, zaproszenie przyjęłam i już jesteś wśród moich znajomych.
Cieplutko pozdrawiam, Halina ;:194
W moim ogródeczku :wink: HalinaK-linki :D
Awatar użytkownika
HalinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9423
Od: 12 paź 2008, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: W moim ogródeczku ... Halina ;-) 2011 r /cz.7

Post »

JacekP pisze:Halinko, czy nie chodziło Ci o hortensję dębolistną? O kalinie dębolistnej nigdy nie słyszałem (i wujek Google też nie :wink: )
Mam hortensję dębolistną pierwszy sezon i też jestem ciekaw, jak sobie poradzi zimą.
Jacku ;:167 poszperałam w końcu w @ i w moim folderze iii ...

Mam kalinę sztywnolistną (Viburnum rhytidophyllum).

Obrazek

A tu można poczytać na jej temat http://www.florlang.pl/kalinas.html iii http://pl.wikipedia.org/wiki/Kalina_sztywnolistna

I mam hortensję dębolistną (Hydrangea quercifolia).

Obrazek

Tu na jej temat http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=33&t=21045 iii http://www.swiatkwiatow.pl/poradnik-ogr ... -id12.html

To małe krzaczki iii ja ciągle mylę kalinę z hortensją :oops: chociaż liście zupełnie inne.
Cieplutko pozdrawiam, Halina ;:194
W moim ogródeczku :wink: HalinaK-linki :D
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: W moim ogródeczku ... Halina ;-) 2011 r /cz.7

Post »

Halinko,mam pierwszy rok hortensję dębolistna i ciekawi mnie jak przetrzyma,a tą kalinę muszę mieć,ona rośnie dosyć wysoka,ale jest piękna.Próbowałam kiedyś z patyków ja ukorzenić,ale się nie dało.
Jestem ciekawa innych opinii na temat wysiewu astrów,bo z drugiej strony skąd mają nasiona w sklepach ogrodniczych jak nie z tych,co kwitną?
Awatar użytkownika
HalinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9423
Od: 12 paź 2008, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: W moim ogródeczku ... Halina ;-) 2011 r /cz.7

Post »

Małgosiu - malgocha1960 ;:167 ja, mam hortensję dębolistną chyba już z czwarty rok i co roku przemarza i odbija od nowa, chociaż otulona na zimę.
Mam nadzieję, że w końcu się zahartuje.
To jej zdjęcie jest z listopada 2011 r. i od 4 lat cały czas taka "wysoka".
Liście ma cudne, dlatego nawet, jak tak dalej z nią będzie, to zawsze będzie miała swoje miejsce w moim ogrodzie.

Podobnie, jak z hortensją dębolistną mam z hibiskusem krzaczastym, ale potrafi się pozbierać po zimie i zakwitnąć, chociaż cały czas malutki krzaczek.

Gosiu, też jestem bardzo ciekawa, co Gosiu - Margo2 nam na ten temat powie, a może jeszcze inni maja doświadczenie z wysiewem astrów.
Cieplutko pozdrawiam, Halina ;:194
W moim ogródeczku :wink: HalinaK-linki :D
x-d-a
---
Posty: 7092
Od: 3 sty 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W moim ogródeczku ... Halina ;-) 2011 r /cz.7

Post »

Halinko, ja też mam hortensję dębolistną już kilka lat :P Moja nawet nie przemarza, ponieważ rośnie w zacisznym miejscu; co roku krzaczorek jest coraz ładniejszy i większy, ale...bardzo kiepsko kwitnie. Ma dwa, albo trzy kwiaty i to mnie trochę irytuje :evil:
Czy Twoja kwitnie obficie?
Awatar użytkownika
HalinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9423
Od: 12 paź 2008, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: W moim ogródeczku ... Halina ;-) 2011 r /cz.7

Post »

Daluniu ;:167 moja jeszcze nie kwitła :(
Rośnie w zacisznym i półcienistym miejscu.
Okrywam ją na zimę gałązkami iglaków, a wiosną, jak zbieram okrycie, to igiełki strzepuję i zostawiam, czyli powinna mieć lekko kwaśne podłoże, takie jak potrzebuje.
Ziemię ma gliniastą, hmmm ...a potrzebuje żyznej, próchniczne, ale za to wilgotną prawie zawsze.
Coś mi się zdaje, że może mieć za mokro w nóżki, bo ja przesadzam z tym podlewaniem. Nooo, i jeszcze nigdy jej nie nawoziłam.
Ponoć ta kalina kwitnie na pędach jednorocznych, więc mam nadzieję, że w końcu zakwitnie.
Cieplutko pozdrawiam, Halina ;:194
W moim ogródeczku :wink: HalinaK-linki :D
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: W moim ogródeczku ... Halina ;-) 2011 r /cz.7

Post »

Halinko, widzę wszystko jasne w sprawie kalin i hortensji. Jestem ciekaw, dlaczego je mylisz :?: :) Bardzo różnią sie od siebie pokrojem i wysokością.
Awatar użytkownika
HalinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9423
Od: 12 paź 2008, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: W moim ogródeczku ... Halina ;-) 2011 r /cz.7

Post »

Jacku ;:167 sama się zastanawiam dlaczego :lol:
Jak zaczynałam "przygodę ogródkową", to ciągle myliłam lilie z liliowcami, wydawały mi się takie podobne, a jakże różne mają liście :;230
Cieplutko pozdrawiam, Halina ;:194
W moim ogródeczku :wink: HalinaK-linki :D
Awatar użytkownika
rico62
500p
500p
Posty: 675
Od: 19 lip 2010, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Re: W moim ogródeczku ... Halina ;-) 2011 r /cz.7

Post »

Witam Halinke ;:167 Dziekuje ;:180 idą mrozy teraz zapowiadali w tv w nocy -20 za kilka dni :( Pozdrawiam
Awatar użytkownika
damapi
500p
500p
Posty: 805
Od: 15 gru 2008, o 09:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: W moim ogródeczku ... Halina ;-) 2011 r /cz.7

Post »

Halinko ;:167 nie ma się czego wstydzić, co tam takie pomyłki - ja w pierwszym roku swojej przygody z kaliną poucinałam wszystkie pąki kwiatowe, bo myślałam, że to uschnięte z ubiegłego sezonu zostały :;230 :;230 - takie brązowe, niepozorne :D
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: W moim ogródeczku ... Halina ;-) 2011 r /cz.7

Post »

Dobre Danusiu :;230
Awatar użytkownika
HalinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9423
Od: 12 paź 2008, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: W moim ogródeczku ... Halina ;-) 2011 r /cz.7

Post »

Danusiu - damapi ;:167 ja pewnie zrobiłabym tak samo, jak Ty jeżeli wyglądają na uschnięte :;230
Jesienią nie odcinam zeschniętych łodyg bylinom, bo pewnie bym gałązki niektórym krzakom niepotrzebnie ścięła :lol:

Małgosiu - malgocha1960 ;:167 no to czekamy na mądre głowy, co by nam powiedziały, jak to z tym wysiewem astrów jest :heja

Na dobranoc SPACER PO OGRODZIE ;:19 Urszula Sipińska - MAM TYLKO CIEBIE
Cieplutko pozdrawiam, Halina ;:194
W moim ogródeczku :wink: HalinaK-linki :D
Awatar użytkownika
Ma-Do
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1754
Od: 22 lut 2010, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: W moim ogródeczku ... Halina ;-) 2011 r /cz.7

Post »

Halinko ;:167 ,przyszłam Cię odwiedzić,bo dawno mnie tu nie było. :wit
Hibiskus letni,ciekawa roślinka - ma bardzo ozdobne nie tylko kwiatki,ale także i pączki.
Kalina też bardzo mi się podoba,ale według mnie,to jest raczej kalina japońska ,one się tak ładnie przebarwiają.
Kalina sztywnolistna jest inna -ma błyszczące ,sztywne listki,które cały rok są zielone i wcale nie przebarwiają się jesienią.
Masz może zdjęcie kwiatów tej kaliny?
Pozdrawiam , Małgosia
Moje wątki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”