Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2634
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

Super że roślinki sie regenerują i jest nadzieja na owoce!! Szczypiorki i orliki mamy takie same?
Świetny pomysł dyni na płocie :D Niektórzy uprawaiaja pomidory na płocie w butelkach...sama się zastanawiam nad tym bo jeżeli mi przeżyją wszystkie sadzonki to nie mam gdzie ich wszystkich dać i płot byłby zbawienny :;230
Kolor tego Cesara jest cudny!!! Sowa cię szpieguje??? :D
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6309
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

Troszkę miałam do nadgonienia u Ciebie, ale już jestem na bieżąco :D
Zlew rewelacyjny. Też bym takiego sobie nie odpuściła w ogrodzie ;:215
Kamasję uwielbiam, mam tę wysoką, Ty chyba też masz tę wyższą odmianę. Godna polecenia i zachwytu.
Mam nadzieję, że już teraz będziesz miała dla nas tylko dobre wiadomości - już chyba będzie ciepło, więc regeneracja tego co u Ciebie podmarzło powinna przebiegać pomyślnie.
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
neferet
100p
100p
Posty: 196
Od: 18 paź 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

Iga ale jak to pomidory na płocie? W sensie, że płot jako podpora? Ja mam zdecydowanie za dużo sadzonek w tym roku i właśnie dumam co tu zrobić...
Czy wchodzimy, czy wychodzimy z ogrodu furtka jest początkiem drogi.
Pozdrawiam, Monika
Za furtką
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1290
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

:wit Witajcie :wit
Bardzo mi miło, że mnie odwiedzacie ;:167 choć tyle pracy wiosną jest w ogrodach. ;:3

Lucynko, ogórki siane przy latarce nieśmiało kiełkują - wczesna odmiana Starter. Dałam im trochę wody wczoraj, to jutro zobaczę postępy. Jak zdążę, to posieję kolejną odmianę późniejszą - Soplica. Obie pierwszy raz sieję, to zobaczę co one warte na mojej glebie.

U Ciebe pewnie nie masz miejsca na szczypiorkowy łan. Ja mogę rwać garściami, a i tak nie przejem, więc sobie kwitną i rozsiewają się samopas. Kwiaty w sałatce wyglądają obłędnie :D

Moniczko, polecam zwiększyć ilość szczypiorku. Dla mnie to bezobsługowa bylina, pięknie kwitnąca, jadalna i do tego zdrowa. Czyż można chcieć więcej od roślin w ogrodzie? :) Bardzo lubię takie rośliny. Róże też tak wybierałam - mają się nadawać na konfitury, nie chorować i pięknie wyglądać :D

Co do pomidorów na płocie, to Iga chyba miała na myśli uprawę w pojemnikach zawieszonych na płocie. Moje dynie kiełkują w gruncie i będą się "tylko" piąć po płocie.

Iguś, szczypiorki i orliki pewnie takie same, ale... W szczypiorku pojawiły mi się egzemplarze z białymi kwiatami, a po orlikach nigdy nie wiadomo, czego można się spodziewać :lol:

Dynie na płocie to czysty przypadek, a nie celowe działanie. Mam nadzieję, że płot to wytrzyma :lol:

A sowa to sobie spogląda z góry, kto ją szpieguje :D Od kilku dni odpoczywa gdzie indziej, ale nie wiem gdzie. Dziś rano też jej nie widziałam.

Beatko, miło Cię widzieć :wit (nareszcie) :wink:
Ze zlewu jestem dumna, a zakwasy jakie mieliśmy po jego targaniu - niezapomniane :lol:

Kamasję myślę przesadzić na wieś. Powinno być jej lepiej na bardziej piaszczystej glebie. Martwię się tylko, czy nie zeżrą jej gryzonie, pędraki, turkucie, czy inna przyroda. Szkoda by mi jej było, a nie chce się rozrastać na gliniastej glebie na RODos.

****************

Wczoraj miałam wolne i wzięłam sobie mamę dla towarzystwa, i pojechałam na wieś. Obredliłam ziemniaki traktorkiem i tak to spartoliłam, że poprawiałam ręcznie motyką. Posadziłam jeszcze 60 pomidorów. Popodlewałam niektóre warzywa. Tak się znów wyfitnesowałam, że szok :shock: Dzisiaj wszystko mnie boli - od pięt aż po kark. ;:124

Jutro znów pojadę na wieś, tym razem z Panem Mężem. Mam do posadzenia ok. 50 szt. winorośli i do opryskania bób przeciw mszycom. Zapowiadają większą ilość deszczy, więc podlewanie odpadnie. :D

Margerytki kwitną w tym roku ze znacznym wyprzedzeniem. Zawsze były na Dzień Matki :)
Obrazek

Kolejna róża próbuje kwitnąć, ale ostatni mały deszczyk coś jej nie posłużył.
Obrazek

Kolejne rośliny mnie zaskakują. Będę miała mnóstwo dzikich maków jednorocznych. Nie wiem, skąd się wzięły. Na łące ich nie było, a ja ich nie siałam. Fajnie wyglądają, więc niech sobie będą :)
Obrazek

Koniczyna czerwona była w mieszance na zielony nawóz 2 lata temu. W zeszłym roku nie widziałam ani jednej, a w tym roku jest jej trochę w sadzie. Czyżby jednak nasiona lub siewki zimowały w naszych warunkach?
Obrazek

Zaskoczyła mnie facelia, która zakwitła na łące, po drodze z garażu do ogrodu. Ja ją siałam, ale w sadzie! ;:306
Obrazek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12189
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

Czuję się jakbyś to nie swoje, a moje zmagania ogrodowe opisywała… Pielenie na kolanach, gimnastyka rozciągająca przy nasadzeniach – a zwłaszcza zakwasy na drugi dzień. :;230

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1290
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

Loki i to wszystko gratis, bez płacenia za karnet :;230
Awatar użytkownika
neferet
100p
100p
Posty: 196
Od: 18 paź 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

O wieszaniu pomidorów na płocie też nie słyszałam. Dzięki, Małgosiu. Ciągle się człowiek uczy.
Róże sadziłam myśląc w ten sam sposób, czyli użytkowo, ale na razie nie są zachwycone chyba. Mogę spytać jakie masz odmiany?
Taka gimnastyka to chyba nam wszystkim dobrze znana? :wink:
Chyba mnie skusiłaś na ten szczypiorek. To bardzo dobra myśl.
Nie wiem czy Ci to pisałam, ale czasem czuję się rozbałaganionym leniem, kiedy czytam twój wątek. Wszystko masz tak zaplanowane i takie ilości... A u mnie cząstka mała tego i ciągle chaos wokół. ;:202 Jak ty to robisz? :)
Miłej niedzieli i oby rzeczywiście więcej deszczu było.
Czy wchodzimy, czy wychodzimy z ogrodu furtka jest początkiem drogi.
Pozdrawiam, Monika
Za furtką
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1768
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

Małgosiu
Współczuję strat gdyż u mnie też jest to samo.
U mnie taki sam kwitnący szczypiorek.
Zwykłe czosnki rozsiały mi się w hurtowych ilościach po wszystkich grządkach i musiałam bawić się z ich wykopywaniem
bo zagłuszyły by mi róże.
Czerwoną koniczynę mam przed posesją w pojedynczych ilościach, gdyż znalazły się w mieszance wysianej w zeszłym
roku łąki kwietnej. Kolorek u niej fajny.
Orliki i irysy masz cudne.
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2342
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

Kwiaty szczypiorku od kilku lat tnę do kwiaciarń. Floryści bardzo go lubią. Czytam, że u Ciebie pojawił się w wersji białej? Super!
Sowa jest niesamowita! I tak dobrze zamaskowana, że musiałem się uważnie przyjrzeć, bo odróżnić ją od tła.
Szukam kończyny na kwiat cięty. Na razie z powodzeniem wykorzystuję kończynę polną. Ale wiem, że jest też kończyna o czerwonych kwiatach o sztywnych łodygach. Zastanawiam się czy Twoja taką jest? Bo ja znam tylko kończynę czerwoną ale tę pospolitą o różowych kwiatach ale słabych łodygach.
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1290
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

Moniko, jak ja to robię?
Mam traktorek. Mam też męża, który czasami mi pomaga, a raz w tygodniu, albo i 2 razy daję sobie solidny wycisk, jak na siłowni - pełne 8 godzin :D W polu odpoczywa głowa, a w pracy odpoczywa ciało :D
Odmiany róż wymieniałam na wcześniejszych stronach. Na pewno znajdziesz koło kwietnia zeszłego roku :)
Edit: jednak z pół roku wcześniej je wymieniałam: viewtopic.php?p=6396692#p6396692

Witaj Ewuniu :wit :wit :wit
Ta koniczyna jest przeurocza :) Miło by było, gdyby zechciała zagościć u mnie dłużej :)

Florianie, ta koniczyna stoi na baczność i nawet całkiem długą łodygę ma. Nie wiem tylko, czy wystarczająco mocną na Twoje potrzeby.

*******

Dzisiaj znów dałam sobie w kość. I nie muszę czekać do jutra, żeby wszystko mnie bolało :;230
Zepsuła nam się wiertnica, więc ok 35 dołków trzeba było szpadlem wykopać, jakieś 15 poszło wiertnicą. Winorośl zasadzona. Do tego posadzone papryki, posiane dynie i cukinie. Ufff….

Róża jednak rozkwitła, mimo deszczu.
VILLAGE de SAINT YRIEIX
Obrazek

Truskawki już dojrzewają, nawet Senga Sengana. Już tylko Florence mała, twarda i zielona.
Obrazek

Obrazek

Na chwasty nie patrzcie, bo przegrywam z nimi w tym roku. Nie nadążam.
To jest sałata, którą siałam w lutym. Po przepikowaniu wyszło jej 120 szt. Jak to zjemy, to chyba zzieleniejemy ;:306
Obrazek

Rumianki i chabry siałam razem z trawą :)
Obrazek

Obrazek

Melfree zawiązała pierwsze owoce. Spróbujemy :)
Obrazek

To nie wiem co to jest. Może było w mieszance razem z trawą.
Obrazek

A tu prawdziwy świerszcz :)
Obrazek

Biały szczypior nie jest taki bardzo biały i wg mnie jest mniej efektowny od fioletowego :)
Obrazek
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1290
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

A tymczasem na RODos...

Goździki brodate też zaskakują zmiennością
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gożdzik kropkowany
Obrazek

Moja babcia mówiła na nie "ślubianki". Ciekawe, że zostały tylko białe, a inne kolory zanikły.
Obrazek

Winorośle się regenerują. Niektóre dadzą jakieś niewielkie ilości owoców. Najwięcej latorośli z kwiatostanami ma Solaris - jestem pod wrażeniem ;:138
Obrazek
Obrazek
Większość latorośli startuje ze śpiących oczek i niestety wygląda tak:
Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11607
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

Małgosiu mogłabym pomóc jeść sałaty, gdybyś mieszkała bliżej. Swoją już kończę, bo mogę jeść trzy razy dziennie. :)
Z chwastami jeszcze nikt nie wygrał, a u Ciebie nie zagłuszają warzyw.
Od lat moje dynie rosną na siatkowym płocie. Nic się z nim nie dzieje, ale nie uprawiam olbrzymich.
Słyszę świerszcze, ale nigdy nie widziałam na żywo. Dzięki za zdjęcie. ;:180
Odpoczywaj trochę po intensywnym sadzeniu winorośli. ;:168
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5954
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Siedlisko między Trzebnicą, a Sułowem

Post »

Małgosiu, dlaczego niestety? Chodzi mi o ostatnie zdjęcie winorośli.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”