Storczykowy Laik :)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
amatorka015
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1861
Od: 12 kwie 2011, o 17:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zapolice (woj.zachodnio-pomorskie)

Re: Storczykowy Laik :)

Post »

Doroto Dziękuje ;:196
Monke Jego zdaniem trace tylko pieniądze :| Dziękuję, moim ulubiencem również jest ten biały z fioletowymi kropeczkami, ponieważ był to mój pierwszy zakup i rozpoczęcie nowego hobby dlatego mam nadzieje że moje pierwsze jego kwitnienie będzie jeszcze piękniejsze niż te sklepowe ;:167
Ewelina Również dziękuję za miłe słowa ;:196 U mnie mama pełni role ''sponsora'',jako jedyna rozumi i wspiera moje zainteresowania ;:167 Nie to nie jest sphagnum moim zdaniem to jak by pleśn albo jakiś grzyb :| mam nadzieje ze jak go jutro przesadze do świeżego podłoża to wypuści korzonki ;:173 Niestety nie ma u mnie LM, ja kupuje w moim sklepie ogrodniczym i nie miałam z nim problemu :wink:
Pozdrawiam Was bardzo serdecznie ;:168
ZAPRASZAM.. JUSTYNA
Dorobek Amatorki
Awatar użytkownika
monke
50p
50p
Posty: 74
Od: 9 paź 2012, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczykowy Laik :)

Post »

Myślę, że tatusiowie czasem tak mają, że muszą ponarzekać... W końcu twój tata głową rodziny jest i musi opanować jakoś to całe towarzystwo :D ale to chyba bardziej droczenie się jest :wink: najważniejsze, że mama Cię rozumie ;:333 tata jeszcze trochę i straci rachubę - nie zauważy, że nowy phal. się w domu pojawił... mój mąż mimo niewielkiej ilości storczyków już przestał je liczyć :D
Storczyki są jak chipsy, ciężko skończyć na jednym ;)
Mój wątek: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=60351" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
amatorka015
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1861
Od: 12 kwie 2011, o 17:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zapolice (woj.zachodnio-pomorskie)

Re: Storczykowy Laik :)

Post »

Mój tato lubi nawet kwiaty ale nie w takiej ilości i w jednym miejscu :;230 Zawsze jak przychodzi do mojego pokoju to mówi ''tego przecież nie miałaś-pokazując na nowego falka " Więc zawsze się zorientuje, nie da się nic przed nim ukryć :?

Kilka nowych zdjęć

Bliźniak mojej siostry & pseudobulwa na dendrobium już coraz większa
Obrazek Obrazek
2 z 6 kwitnących
Obrazek Obrazek
Mój bliźniak & pączki na buraczku chyba staneły w miejscu ;:218
Obrazek Obrazek
białasek wypuszcza coś z oczka raczej to pędzik dobrze że nie obciełam pędu
Obrazek
ZAPRASZAM.. JUSTYNA
Dorobek Amatorki
Awatar użytkownika
amatorka015
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1861
Od: 12 kwie 2011, o 17:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zapolice (woj.zachodnio-pomorskie)

Re: Storczykowy Laik :)

Post »

Wczoraj przesadzałam mojego pstrokatego falka i jak przeczuwałam korzeni miał bardzo mało :|
Wyciełam co nie potrzebne, zostawiłam tylko te najtwardsze, a dzisiaj zauważyłam jak coś próbuje się przebić, mam nadzieje że to nowy korzeń- muszę go uratować :oops:

Obrazek
ZAPRASZAM.. JUSTYNA
Dorobek Amatorki
Awatar użytkownika
3velyna
500p
500p
Posty: 855
Od: 21 mar 2012, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PYSKOWICE /Śląsk

Re: Storczykowy Laik :)

Post »

Oj dasz radę - nie jest z nim tak źle :)
Pozdrawiam! Ewelina
Uczę się być >dobrą< fal-mamą :) Dopiero zaczynasz? Chętnie POMOGĘ !
Zapraszam do obejrzenia moich storczyków ? mini w szklarence ?
Awatar użytkownika
amatorka015
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1861
Od: 12 kwie 2011, o 17:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zapolice (woj.zachodnio-pomorskie)

Re: Storczykowy Laik :)

Post »

Mam nadzieje że on da radę ;:196
ZAPRASZAM.. JUSTYNA
Dorobek Amatorki
Awatar użytkownika
amatorka015
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1861
Od: 12 kwie 2011, o 17:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zapolice (woj.zachodnio-pomorskie)

Re: Storczykowy Laik :)

Post »

Dzisiaj chciałabym się pochwalić storczykami mojej babci, jest dla mnie autorytetem w tej dziedzinie, pomimo że nic o nich nie wie,podlewa je bardzo często że aż przez doniczke widać glony to wypuszczają pędy, liście i bardzo obficie kwitną..Ja non-stop o nich czytam, zaglądam do nich 5razy dziennie to jakoś nie widać efektów :| Chyba moja babcia po prostu ma ''ręke'' do kwiatów ;:333

Obrazek Obrazek
Dwa nowe pędy buraczkowego, kupiła go w sierpniu
Obrazek Obrazek
po prostu jej zazdroszczę ;:218
ZAPRASZAM.. JUSTYNA
Dorobek Amatorki
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczykowy Laik :)

Post »

Piękne okazy,jeżeli dobrze na szybko policzyłem to masz ich aż jedenaście,co jeden to ładniej wybarwiony a wszystkie zaprezentowane na ładnych fotkach.Falki Babci równie pięknie kolorowe i trzeba Jej przyznać,że ma rękę do falków przy tak obfitym podlewaniu?
Pozdrawiam Cię wraz z Babcią :wit
Awatar użytkownika
amatorka015
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1861
Od: 12 kwie 2011, o 17:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zapolice (woj.zachodnio-pomorskie)

Re: Storczykowy Laik :)

Post »

Witam Cię :wit Tak naprawdę moja kolekcja liczy 13 phalaenopsisów(z tego jeden jest mojej siostry, mam nadzieje że mi go nie zabierze jak zakwitnie ;:224 ) i jedno dendrobium :wink: Aż dziwne że nic im nie dolega skoro są tak podlewane, muszą być wytrzymałe ;:131
Dziękuję za pozdrowienia dla mnie i mojej babci ;:196
ZAPRASZAM.. JUSTYNA
Dorobek Amatorki
Awatar użytkownika
amatorka015
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1861
Od: 12 kwie 2011, o 17:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zapolice (woj.zachodnio-pomorskie)

Re: Storczykowy Laik :)

Post »

Kilka fotek z mojego parapetu :)

Obrazek Obrazek
Biały kupiony na dzień mamy, kwitł do czerwca teraz znów bedzie kwitł, jeszcze wczoraj się łudziłam że to nowy pęd ale dzisiaj już wszystko jasne ;:131
Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek
Kolekcja moich kwitnących
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
ZAPRASZAM.. JUSTYNA
Dorobek Amatorki
Awatar użytkownika
amatorka015
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1861
Od: 12 kwie 2011, o 17:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zapolice (woj.zachodnio-pomorskie)

Re: Storczykowy Laik :)

Post »

Coś ostatnio do mnie nie zaglądacie a u mnie sporo się dzieje :oops:
Pędzik wypuszczony z oczka na białym falku już coraz większy & biały z fioletowymi kropeczkami również wypuszcza z oczka pędzik :heja
Obrazek Obrazek
Buraczkowy który ma zgniły trzon -został zalany przez mojego tate ma 4 pączki ale oprócz tego zauważyłam coś jeszcze to zaznaczone czerwonym kółeczkiem nie wyglada mi na pączek, może to keiki :roll:
Obrazek Obrazek
Drobnokwiatowy od 13.sierpnia cieszy mnie kwiatami i wygląda na to że jeszcze długo tak będzie :wink: & cytrynowy który siedział w keramzycie niestety ma się gorzej trzon wygląda tak, posadziłam go teraz do kory może mu się poprawi ;:131
Obrazek Obrazek
I wszystkie kwitnące ;:167
Obrazek
ZAPRASZAM.. JUSTYNA
Dorobek Amatorki
Awatar użytkownika
monke
50p
50p
Posty: 74
Od: 9 paź 2012, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczykowy Laik :)

Post »

Pięknie kwitnący parapet :)) gratuluję nowych pędzików! szczególnie podoba mi się ten biały w fioletowe kropki i lekko falistymi płatkami - to nowy nabytek? odnośnie babci, to ostatnio sprezentowałam swojej babci na imieniny storczyka i okazało się, że już jednego ma! po obejrzeniu biedaka okazało się, że po pas zanurzony jest w wodzie (stoi w osłonce), babcia dostała go w prezencie w sierpniu, kwitł jej kilka miesięcy i ma już nowy pęd z rozgałęzieniami!!! stoi na telewizorze w dość ciemnym miejscu, babcia podlewa go odstaną kranówą, nie używa nawozów i notorycznie go przelewa, a on żyje i wypuszcza pędy :shock: chociaż muszę przyznać, że korzenie ma w kiepskim stanie...często czytam na forum, że te zapomniane i zaniedbane storczyki kwitną i mają się świetnie, a kwiaty na które chuchamy i dmuchamy, dogadzając im wszelkimi możliwymi sposobami niekoniecznie nam się za to odwdzięczają...
Storczyki są jak chipsy, ciężko skończyć na jednym ;)
Mój wątek: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=61&t=60351" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
amatorka015
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1861
Od: 12 kwie 2011, o 17:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zapolice (woj.zachodnio-pomorskie)

Re: Storczykowy Laik :)

Post »

Dziękuję Ci bardzo, ten falek o którym piszesz to kupiłam go w wakacje, kupiony jako XXL bo ma strasznie długie liście :wink: Dobrze mówisz, zapomniane lepiej kwitną niż te o które się dba..O nowym pędzie kwiatowym na falku babci dowiedziała się ode mnie bo nawet nie zwracała uwagi, ja swoje oglądam 5X w ciągu dnia jak nie więcej :;230 Nie umiem przejsc obok i nie zajrzeć, jak tylko wstaje rano z łóżka od razu idę do okna :wink:
ZAPRASZAM.. JUSTYNA
Dorobek Amatorki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”