Moja działka - ... a mnie jest szkoda lata - Irena37 cz. 4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Irena37
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3391
Od: 15 sty 2008, o 18:27
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja działka - ... a mnie jest szkoda lata - Irena37 cz. 4

Post »

Elizo bardzo lubię pierwiosnki, mam ich dość dużo, ponieważ wcześnie wiosną kwitną i ogród robi się kolorowy. :D

Ewuniu prawda jaki to prosty sposób na chociaż częściowe obsadzenie ogrodu pięknymi kwiatami, które znacznie dłużej cieszą nasze oczy. :D

Zeniu dziękuję ;:196, dokupiłam jeszcze dwie azalijki o innym kolorze ale nie wiem czy tak obficie będą kwitły. Pomysł z doniczkowymi prezentami na pewno tu na forum się przyjmie i nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla kieszeni. :D

Jacku dziękuję :D, zawilec kwitnie do tej pory tylko w czasie deszczu płatki się zamknęły. Pierwiosnki też kwitną ale pojedyńczymi kwiatami. Podoba mi się taka jesień ale jednocześnie z obawą myślę o nadchodzącej zimie, pąki na różnych roślinach powiększyły się, czy nie przemarzną. :(

Wiosenne widoczki

Obrazek

Obrazek
ibizaa
1000p
1000p
Posty: 1778
Od: 9 lut 2011, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olkusz
Kontakt:

Re: Moja działka - ... a mnie jest szkoda lata - Irena37 cz. 4

Post »

ja probowalam tego lata wysiewac pierwiosnk ale mi nie wzeszły, będę musiala wiosna kupic gotowe sadzonki na targu, moze w ten sposob u mnie zagoszcza :D A teraz jeszcze te łany niezapominajkowe pokazalas...achh tych tez posialam i nic nie wzeszło :evil:
Awatar użytkownika
grazynarosa22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8499
Od: 16 mar 2009, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moja działka - ... a mnie jest szkoda lata - Irena37 cz. 4

Post »

Niesamowite....jakie te zwykłe wiosenne kwiatki są cudne.....pierwiosnki,niezapominajki....ech,tyle czekania na te widoczki ;:223
Pozdrowionka...Grażyna
Moje wątki. aktualny
Moje rękodzieło
majorowa
500p
500p
Posty: 643
Od: 7 cze 2011, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pokrzywnica koło Piły

Re: Moja działka - ... a mnie jest szkoda lata - Irena37 cz. 4

Post »

Och Irenko jakie ilości pierwiosnków :shock: Lubię je ale tylu się jeszcze nie dorobiłam :mrgreen:
Pozdrawiam cieplutko ;:167

Oto mój... Mały rozsadnik
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Moja działka - ... a mnie jest szkoda lata - Irena37 cz. 4

Post »

Piękne te pierwiosnki,już u Wandzi też były pokazywane z własnego siewu,a ty masz gotowe sadzonki czy swoje takie dorodne?Muszę wiosną rozejrzeć się za nasionkami.
Awatar użytkownika
HalinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9423
Od: 12 paź 2008, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Moja działka - ... a mnie jest szkoda lata - Irena37 cz. 4

Post »

Irenko ;:167 popodziwiałam wiosenne widoczki :wit
Cieplutko pozdrawiam, Halina ;:194
W moim ogródeczku :wink: HalinaK-linki :D
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21496
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Moja działka - ... a mnie jest szkoda lata - Irena37 cz. 4

Post »

I mnie wzięło na wspomnienia :D Wczoraj dłuższy czas przeglądałam stare zdjęcia. Nie wszystkie pokazywałam, bo latem robiłam ich tak wiele, że nie zdążyłam :;230 Pocieszam się tym, że w zasadzie niedługo będą nowe do zrobienia :D Na razie jednak robi się coraz zimniej...
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
Mirabela
1000p
1000p
Posty: 1899
Od: 30 wrz 2011, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Moja działka - ... a mnie jest szkoda lata - Irena37 cz. 4

Post »

Witaj Irenko! Oglądając zdjęcia Twojej działeczki rozchorowałam się. Normalnie serce mnie boli. O takiej marzę. Ukwieconej. Na mojej są jeszcze młode nasadzenia, uprawiam ją od 9 lat. jeszcze trochę muszę po dosadzać iglaków, zrobić krawężniki i czekać jak wszystko, tak jak u Ciebie dorośnie. Zazdroszczę tych rh. Jak w bajce. Będę dążyć, aby i moja była choć trochę podobna do Twojej Irenko działeczki. Pozdrawiam serdecznie Mirka
Awatar użytkownika
Gencjana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3032
Od: 27 sty 2010, o 22:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moja działka - ... a mnie jest szkoda lata - Irena37 cz. 4

Post »

Irenko, pięknie wygląda taka rabata z jednorodnych pierwiosnków. ;:180
Pozdrawiam.Adrianna
Moje wątki Aktualny
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Moja działka - ... a mnie jest szkoda lata - Irena37 cz. 4

Post »

Irenko przepięknie wygląda wstęga różowych pierwiosnków. ;:138
Mają ciekawe, ząbkowane listki.
Muszę wiosną kupić chociaż kilka, gdyż w grupie ładniej wyglądają.
Mam tylko z własnego siewu pierwiosnki wyniosłe.
Ciekawe, jaka będzie zima i czy Twoje wspaniałe azalie wiosną zakwitną, gdyż pamiętam, że w tym roku trochą Ci przemarzły.
Moje nawet wielkokwiatowe zmarzły i kwitnienie było śladowe . :)
Awatar użytkownika
Irena37
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3391
Od: 15 sty 2008, o 18:27
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja działka - ... a mnie jest szkoda lata - Irena37 cz. 4

Post »

Elizo przygodę z pierwiosnkami też rozpoczynałam od nasion, było to dawno temu lecz nasiona były super, wszystkie wschodziły, dobrze rosły i kwitły różnymi kolorami, obecnie już nie wysiewam, po prostu dzielę większe krzaczki i stąd tyle się ich narobiło. Co do niezapominajek mam je od zawsze , same się wysiewają, ja je tylko przesadzam w bardziej właściwe miejsce. :D

Grażynko też bardzo lubię te wiosenne kwiatuszki. Po zimowej szarzyźnie każdy kolorowy maluszek cieszy, właśnie a tu tyle jeszcze trzeba czekać. ;:65

Gosiu - majorowa pierwiosnki to takie bezproblemowe kwiatki no i gdzie było jakieś wolne miejsce to sadziłam, myślę, że w najbliższych latach i u ciebie się zapełni. ;:108

Gosiu pierwsze pierwiosnki też sama siałam teraz tylko rozsadzam, czasem dokupuję w doniczkach ale te słabo znoszą zimy i najczęściej giną. :(

Halinko dziękuję ;:196, na żywo to dopiero jest co podziwiać. :D

Ewuniu na razie zostają nam wspomnienia, wczoraj podziwiałam twoje, też mam wiele fotek ale trudno zapamiętać, które były pokazywane, również niecierpliwie oczekuję wiosny. ;:65

Witaj Mireczko miło cię gościć, za pochwały dziękuję :D, myślę, że serduszko wróciło do równowagi ;:113. Gdy zwiedzałam twój ogródek byłam tak zachwycona, że nie wiedziałam jak to wyrazić, jest tak niezwykle piękny. Do spełnienia marzeń nie wiele ci brakuje bo jest w nim prawie wszystko a uzupełnić kilkoma iglakami czy Rh albo azaliami można w każdej chwili, te krzewy rosną tak szybko, że nie trzeba długo czekać aby podziwiać ich piękno. :D

Adrianko dziękuję ;:196, pierwiosnków narobiło się tak dużo, że trzeba było je gdzieś posadzić więc obsadziłam rabatę, na której rośnie taki miszmasz.

Tajko dziękuję za miłe słowa ;:196, też zaczynałam od siewu i tak z biegiem lat rozrosły się, że mogłam je posadzić w różnych miejscach. Też się zastanawiam jaka będzie zima i wiosna, w tym roku bardzo ucierpiały Rh i azalie, zresztą nie tylko one, inne kwiaty też solidnie przetrzebiło i nawet zabezpieczenie nie pomogło. Na razie wypada nam czekać do wiosny i zobaczymy jak będzie. ;:65

Ciąg dalszy pierwiosnków

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nasz gość

Obrazek
anka_
ZBANOWANY
Posty: 1603
Od: 12 lip 2010, o 14:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja działka - ... a mnie jest szkoda lata - Irena37 cz. 4

Post »

Irenko pierwiosnki cudowne ;:180 Ale najbardziej zazdroszczę ogrodowego gościa :oops: Nawet wcześniej buszowałam w necie, żeby dowiedzieć się jak takiego jegomościa zaprosić ale niestety doczytałam, że na terenach podmokłych to one gościć nie będą. ;:151 Jak pozwolisz będę odwiedzała twojego jeżyka. :D
majorowa
500p
500p
Posty: 643
Od: 7 cze 2011, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pokrzywnica koło Piły

Re: Moja działka - ... a mnie jest szkoda lata - Irena37 cz. 4

Post »

Gość pobił pierwiosnki :mrgreen: ;:224 Z moimi pieskami raczej nie mam szans na takiego gościa :(
Pozdrawiam cieplutko ;:167

Oto mój... Mały rozsadnik
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”