Paciorecznik,kanna(Canna) wszystko o niej

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
aloz
200p
200p
Posty: 294
Od: 25 kwie 2014, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siemianowice

Re: Paciorecznik,kanna(Canna) wszystko o niej

Post »

Tak Kochana to sąsiada kanny, moje, które od niego dostałam są w połowie takie jak te na zdjęciach. Nie ma się czym chwalić :( , ale mam nadzieję, że podgonią bo teraz odsłoniłam hortensje i kanny dostały trochę słonka ;:3
hmmm....może Twoje są przypalone od słońca?
Pozdrawiam Ola :) Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.
Awatar użytkownika
KaMax
100p
100p
Posty: 199
Od: 23 lut 2014, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Paciorecznik,kanna(Canna) wszystko o niej

Post »

Fakt, stoją w słońcu..., ale myślałam, że lubią słońce. Widocznie nie lubią ;)...
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21814
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Paciorecznik,kanna(Canna) wszystko o niej

Post »

Ależ pacioreczniki lubią słońce ! :wink:
Wręcz uwielbiają pełne słońce i do prawidłowej uprawy wymagają minimum 6 godzin bezpośredniego działania słońca.
Najlepiej w miejscu zacisznym by wiatr nie targał ich liśćmi ale koniecznie miejsce to musi być słoneczne.
Twój problem może polegać na niedostatecznym nawadnianiu,bo canny lubią wilgotne podłoża i oczywiście nawożenie.
Są żarłoczne

Olu dziękuję za tę relację. ;:180
Nie wierzyłam,że to może być prawdą - całoroczna uprawa pacioreczników w gruncie... nie wierzyłam...
I nawet teraz ,mając dokumentację czarno na białym - mam jakieś irracjonalne skojarzenia.
Ale z faktami się nie dyskutuje.Musze pogodzić się z tym,że i tak można uprawiać te rośliny w szczególnie sprzyjających okolicznościach.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
aloz
200p
200p
Posty: 294
Od: 25 kwie 2014, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siemianowice

Re: Paciorecznik,kanna(Canna) wszystko o niej

Post »

KaRo, nadal będę wklejała zdjęcia co jakiś czas, aż sąsiad zetnie kanny na zimę. A później proces zacznie się od początku......
Pozdrawiam Ola :) Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21814
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Paciorecznik,kanna(Canna) wszystko o niej

Post »

Jasne :D będę podglądać tę relację :wink:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
KaMax
100p
100p
Posty: 199
Od: 23 lut 2014, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Paciorecznik,kanna(Canna) wszystko o niej

Post »

KaRo, dzięki. Przytaknęłam z tym słońcem, ale wierzyć mi sie do końca nie chcialo. Bo ktoś mi kiedyś coś... Ale ja nie o tym.
rzeczywiście mogą być wyjałowione. Podpędzałam je na parapecie przez dwa miesiące. Z jednej doniczki wyszło po dwie, trzy pałki, mimo że dzieliłam karpy. I może faktycznie to jest przyczyną. Mam florovit. Podlać nim, czy kupić coś innego. Bo podlewam codziennie, przy takich upałach moje hortensje by padły ... ;)
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21814
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Paciorecznik,kanna(Canna) wszystko o niej

Post »

Podlewaj codziennie wodą z nawozem.
Nie znam Florovitu ale zapewne na opakowaniu jest podana ilość wskazana do codziennego użycia.
Możesz również podrasować je interwencyjnie jakimś nawozem dedykowanym np. do róż czy do pomidorów.
One zwykle są bogatsze w swoim składzie i faktycznie mają działanie interwencyjne.
Również interwencyjnie działa podanie nawozu dolistnie. Na efekt nie trzeba długo czekać.

Musisz ją nawozić,bo wiesz ,że stara karpa zaniknie a na wytworzenie młodych,ktore jesienią wykopiesz w celu przechowania,roślina potrzebuje bogatego odżywiania.
Tak więc dokarmiaj ją :wink: :wit
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
aloz
200p
200p
Posty: 294
Od: 25 kwie 2014, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siemianowice

Re: Paciorecznik,kanna(Canna) wszystko o niej

Post »

Tak wyglądają kany na dzień dzisiejszy, w tym roku nie są takie wysokie jak w zeszłym, ale efekt jest piekny :) Obrazek
Pozdrawiam Ola :) Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.
Awatar użytkownika
KaMax
100p
100p
Posty: 199
Od: 23 lut 2014, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Paciorecznik,kanna(Canna) wszystko o niej

Post »

No żesz.... A mnie w tym roku kwitną tak, jakby nie chciały.....
Piękne :)
aloz
200p
200p
Posty: 294
Od: 25 kwie 2014, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siemianowice

Re: Paciorecznik,kanna(Canna) wszystko o niej

Post »

Na pocieszenie powiem Ci, że moje wcale nie kwitną. Liście mają ogromne za to ani jednego pączka, o kwiatkach nie wspomnę.
Pozdrawiam Ola :) Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.
Awatar użytkownika
KaMax
100p
100p
Posty: 199
Od: 23 lut 2014, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Paciorecznik,kanna(Canna) wszystko o niej

Post »

Znienawidzisz mnie jak powiem, że "O, jak dobrze". Bo powiem w sensie, że dobrze, że nie jestem sama...
A poważnie. Kiedyś rozmyślałam nad tym co im może dolegać. I z moich filozoficznych przemyśleń wyszło mi, że może w kwietniu, kiedy podzieliłam karpy stare na kilka nowych i podlewałam je humusem, jak wszystko zresztą w ogrodzie oprócz hortensji, rhododendronów i azalii, może poszło im w liście.
zauważyłam na przykład, że krzewy owocowe, młode, jak podlewałam nawozem regularnie, to krzaki poszły w liście. W tym roku miały piękne owoce, choć niewiele, bo krzewy są młode.
aloz
200p
200p
Posty: 294
Od: 25 kwie 2014, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siemianowice

Re: Paciorecznik,kanna(Canna) wszystko o niej

Post »

Moje kany rosną w cieniu, a inna posadzona jest chyba zbyt "ciasno" z innymi kwiatkami. No cóż na błędach się człowiek uczy. Ps znienawidziłam Cię :evil: :twisted:
Pozdrawiam Ola :) Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.
aloz
200p
200p
Posty: 294
Od: 25 kwie 2014, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siemianowice

Re: Paciorecznik,kanna(Canna) wszystko o niej

Post »

;:304 Ważne żeby kwiatki rosły. ;:108
Pozdrawiam Ola :) Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”