Ogród pełen róż

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witam sredecznie.
Słońce pięknie przyświeca, śnieg topnieje błyskawicznie i od razu lepsze samopoczucie. Mam plan aby po niedzieli ruszyć z przycinaniem hortensji, ale zobaczymy. Póki co jest straszne błoto, takie w którym się tonie, więc nie ma szans na jakiekolwiek prace. Dodatkowo jeszcze na dzisiejszy wieczór opady zapowiadają, więc szybko nie obeschnie.
Śniegu stopniało już bardzo dużo, ale miejscami zalega go dość sporo. Nadzieja w tym deszczu że rozpuści go do końca.
Póki co skupiam się na rozsadach. Nie mogę narzekać, na razie wszystko ładnie rośnie. Por, cebula, sałata, kapusta, jarmuż i kalarepa już trzy noce spędziły w szklarni. Przed wieczorem przykrywam je tylko tą grubszą agrowłókniną i świetnie dają radę.
Dzięki temu zwolniłam parapety i zaczęłam pikowanie selera, papryki i bakłażana.
Wysiałam też kolejne sałaty, bób, groszek cukrowy. Gdy tylko pokażą łebki pójdą do szklarni, bo w domu zdecydowanie za ciepło by miały.
Z pomidorami jeszcze czekam co najmniej tydzień albo nawet dwa. Jeszcze nie zdecydowałam które odmiany wysieję :lol:

Wandziu, zgadza się, mam dwie odmiany oberżyny. Taką nakrapianą (odm. Taskoniki) miałam już rok temu. Wysiałam ją gęściej, bo nasionka starsze i liczyłam na gorsze wschody a ona wykiełkowała w 90 %.
Drugą odmianę, taką w czarnym kolorze kupiłam w tym roku i wysiałam jej mniej (bo myślałam że świeże nasionka, to będą dobre wschody.) i słabo wyszła. Nie wiem czy nawet w 50 %.
Nie wiem od czego to ostatecznie zależy. Może pd odmiany ?

Ewelinko, ja się cieszę że można troszkę wyżywać się na parapetowych wysiewach, bo gdyby trzeba było ze wszystkim czekać do wiosny to chyba bym zwariowała. Jest zajęcie to i to wyczekiwanie na pogodę się nie dłuży.
Mam plan w przyszłym tygodniu ruszyć z cięciem hortensji, ale wiadomo jak to z planami bywa.
Ja pelargonii nie mam wcale. Jakoś nie przepadam za nimi ;:131

Seba, byłam nawet wczoraj w castoramie i żarówek już nie było. :roll:
Z pomidorków mam po dwie sztuki Pink King, Ananas Noir i Malachitowa Szkatułka

Aniu, na razie wysiałam tylko sześć pomidorków na wcześniejszy zbiór. Główne sianie będzie około 10 marca.
Mam po dwie sztuki Pink King, Ananas Noir i Malachitowa Szkatułka .
Groszki dziś wysiewałam. Czekam aż wzejdą i eksmituję do szklarni.
U mnie jeszcze miejscami zalega śnieg, a tam gdzie go nie ma błoto okrutne. Nie da się chodzić nawet po trawniku, bo człowiek się zapada więc odpuszczam póki co przycinanie. Może po niedzieli, jakby ładnie obeschło zabiorę się za przycinanie hortensji i przy okazji suchych kwiatowych badylków.
Takie są moje plany, ale od pogody zależy czy coś mi z tego wyjdzie.


Moje pierwsze zwiastuny ;:215

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dokupiłąm jeszcze nasionek. Wypatrzyłam piękne odmiany Kosmosu, a że bardzo je lubię to musiałam wziąść

Obrazek

Dziś było pikowanie bakłażanów. Piękny system korzeniowy rozwinęły. Oby tak dalej zdrowo rosły

Obrazek

A to całe towarzystwo już na stałe w szklarni

jarmuż

Obrazek

sałata, por cebula

Obrazek

Kapusty

Obrazek

Kalarepy

Obrazek

Cebule

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11701
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu ale masz piękne wschody ;:215 Profesjonalnie rosną :wink:
Ja tylko posiałam kilka pomidorków. Cappuccino z 4 nasionek tylko jeden wyszedł jak na razie, a na tym mi zależało. Najwyżej dosieję ;:oj
Oj tak, hortensje czekają na przycięcie, a później nawóz.W marcu będę pilnowała, by nie przegapić mączki rogowej w L.

Ranniki jak słoneczka pięknie wyglądają ;:3
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witaj Aniu.
W tym roku wybrałam 10 odmian pomidorów - 3 do szklarni a reszta na zewnątrz. Te do szklarni już posiałam i jeszcze takie malutkie koktajlowe, które kupiłam w B. Były tak pyszne, że wyciągnęłam nasionka i posiałam.
Boję się sypać tą mączkę rogową, bo mój pies dostaje wtedy powera w kopaniu dołów. Chyba przyniosła by mi więcej szkód niż pożytku :lol:

Tak jak planowałam od poniedziałku wyruszyłam działać w ogrodzie. Wczoraj tak trochę chaotycznie to wszystko robiłam: trochę przycinałam, trochę chwasty wyrywałam, warzywnik trochę oczyściłam, w skrzyniach pogrzebałam i tak dzień zleciał. Dziś już bardziej skupiłam się na cięciu hortensji i suchych badylków. Miło tak popatrzeć jak na oczyszczone rabatki. Powoli mi to idzie, bo segreguję sobie te odpady na trzy kupki: patyki na zrębki, na kompost i takie które w kompoście bym nie chciała np korzenie perzu czy innych chwastów. Potem to wszystko muszę pozbierać, wywieść i dalej do przodu.
Czas goni, pracy w bród a od piątku jakieś pogorszenie pogody i nawet śnieg. Śpieszę się z tymi rabatkami, bo chciała bym jak najszybciej wejść w warzywnik, a tam też dużo pracy.
Podczas porządków odkryłam kępy przebiśniegów. A myślałam że je wcięło :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pierwsze pomidorki rosną w siłę

Obrazek

Seler przepikowany

Obrazek

Wykiełkowała stipa :D

Obrazek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu
Siewy widzę udane.
Pierwsze oznaki wiosny cudne.
Nasionka kosmosów - fajne kolorki ,ciekawy ten żółty.
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witaj Ewa.
Tego żółtego kosmosu nigdy nie miałam i sama jestem bardzo ciekawa co z niego wyrośnie :D
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu,jestem pierwszy raz u Ciebie i cieszę się ,że dobrze trafiłam.
Odpowiem Ci nt. żółtego kosmosu.Po pierwsze,to miałam w opakowaniu chyba 5 nasionek.Jest bardziej kremowy,niż żółty,kwiaty mniejsze i średniego wzrostu.Sporo niższy od pozostałych, a miałam wszystkie z tego samego źródła.
A teraz moja prośba,o informację.Jaka żarówkę kupiłaś w Castoramie do doświetlania siewek ? Potrzebowałam w zeszłym roku - w naszej Cast.
nie wiedzieli, że takie istnieją, a może trafiłam na nieodpowiedniego sprzedawcę.
Drugie pytanie,na powierzchni Twoich siewek jest coś kremowego - czy to perlit ?
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11701
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu też bym chciała odkryć przebiśniegi, ale ani jeden nie wyszedł.Na szczęście tulipany gromadnie wychodzą ;:oj
Pomidorki jak ładnie rosną i nie są wyciągnięte.Seler już popikowany :uszy
Widzę stipę wysiałaś? Do tej pory nie miałaś jej u siebie?

Pozdrawiam sobotnio:)
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witaj Lodziu.
Pierwszy raz będę miała żłty kosmos, więc dziękuję za informację. Dobrze wiedzieć że jest niższy, posadzę go więc na przodzie rabaty kosmosowej :D
Powierzchnię wysiewów przysypuję wermikulitem. Jest bardzo leciutki i wszystko przez niego super kiełkuje. Poza tym zauważyłam że jak mam posypane nim, to nie pojawia mi się pleśń na rozsadach a bywało tak, że już nie dawałam rady walczyć z nią. Podłoże mieszam z perlitem a przysypuję wermikulitem - tak mi najlepiej wszystko rośnie.
Zdjęcie żarówki wysłałam na pw. One były w takich podświetlanych gablotach. Jest ich kilka z tych tej serii i trzeba patrzeć żeby na opakowaniu była narysowana roślinka.
Ja wzięłam ostatnie dwie, potem za jakiś czas byłam znowu w Castoramie i nie było wcale a jak się pytałam obsługi czy będą to nie wiedzieli :roll:

Aniu, u mnie natomiast tulipanów nie będzie. Już w ubiegłym roku były jakieś rachityczne resztki ,a że nic nie dosadzałam, to na kwitnienie nie liczę. Jedynie czekam na obwódkę z szafirków - 200 szt posadziłam :lol:
Stipę już mam i to z niej pobrałam nasionka. Zamarzyła mi się kompozycja stipy z jeżówkami i stipy z werbenami. Werbeny będę miała a na jeżówki czekam aż się pokażą po zimie.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5492
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu, piękne, obfite wysiewy ;:138 Nie ma to jak dobra ręka ogrodniczki ;:108
Kosmos żółty śliczny ;:215 Ja kupiłam mieszankę zwykłego. Ten żółty zamawiałaś, czy kupiłaś stacjonarnie?
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród pełen róż

Post »

Wiolu podziwiam Twoje siewki. Jakie duże pomidorki, seler popikowany, a wiesz ja próbowałam kilka razy i mi nie wychodzi kompletnie. Tego roku a tapetę wzięłam seler naciowy i znowu porażka ;:145
Z cebulą się nie poddaję, skrzynka stoi w garażu tam jest chłodno, zaczyna kiełkować. Por też po wykiełkowaniu wyniosłam do chłodu. Cały czas się uczę.
Pierwsze oznaki wiosny masz na rabatkach. Szkoda, że pogoda się zmieniła i na razie musimy przystopować.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogród pełen róż

Post »

Czyli w szklarni skromnie z ilością pomidorów :) Niem wiem jak Ciebie, ale obecna pogoda totalnie mnie zniechęca do robienia czegokolwiek w ogrodzie :roll:
A dzisiaj nawet przymarzła gleba i nie da się wbić łopaty.
Rozsady masz wzorcowe, wgl nie wybiegnięte. A pomidory takie dorodne :)
W ogrodzie powoli czuć wiosnę, na pewno masz żółto na rabatach od ranników :)
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witaj Wiolu :wit
Wiosna u Ciebie zadomowiła się już na dobre nie tylko w ogrodzie, ale i w szklarence ;:215
Miło popatrzeć na takie widoczki, bo u mnie jeszcze zima trzyma i dalej dosypuje ;:oj ;:oj
Pozdrawiam wiosennie ;:3 ;:168
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród pełen róż

Post »

Witaj Wolu :wit . Piękne zwiastuny wiosny widać w Twoim ogrodzie a u mnie dzisiaj biało ;:oj . Powiem szczerze, że trochę mnie to zdołowało ;:222 . Nie liczyłam jeszcze na jakąś piękną wiosnę ale przynajmniej by tego białego już nie było :roll: . Dalej z pracami trzeba czekać , dodatkowo zapowiadają u mnie deszczowy weekend . Kiepsko to wszystko na razie wygląda i trzeba się uzbroić w cierpliwość. Ty masz przynajmniej zajęcie z sieweczkami a u mnie na razie pojedyncze sztuki wychodzą ;:224 . Przeglądam kolejne sklepy internetowe i jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie sobie humor poprawić ;:306 . Pozdrawiam serdecznie :wit .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”