Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

http://www.heimbiotop.de/capsicum.html
Obrazek
To odmiana Texana Hot Red ,jest na 8 fotografii w podanym linku.Ma ją ktoś i mógłby się podzielić spostrzeżeniami?
Obrazek Zeszłoroczna Habanero White,miss balkonu.


Moje Tepiny mają długie międzywęźla,drobne listki i owoce wielkości pestki wiśni.
docentandrzej
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 839
Od: 6 sty 2013, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Przystajń koło Częstochowy

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Witam, Amanita mam jeszcze jeden krzak chili tepin i po tym jak z koloru kremowego lekko fioletowiał, to teraz jeden owoc jest pomarańczowy i pewnie zrobi się czerwony.Czy podana przez Ciebie Marbles też przechodzi takie fazy przebarwień. Krzaczek ten trzymam w gruncie i jest bardzo mały z zaledwie 4 owocami. Dzięki za odpowiedź :D

Kalo piękna habanero white, mam też 5 krzaków, ładnie się rozrosły, ale na razie tylko jeden owoc. Roślina z pierwszego twojego zdjęcia wygląda podobnie do jednej z moich skundlonych EE, tzn. wyrasta tak jakby na przykład etna po kilka papryk z rozgałęzienia, poza tym owoce zupełnie jak u mojej.
Polska moją Ojczyzną. Andrzej
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

docentandrzej, ja mam Marbles w tym roku, w gruncie, u mnie jest bardzo malutka, owoce najpierw malutkie, żółte kuleczki, potem zachodzą fioletem, a potem nie wiem co będzie :)


Tak wyglądała kilka tygodni temu:

Obrazek
docentandrzej
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 839
Od: 6 sty 2013, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Przystajń koło Częstochowy

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

No ja właśnie w gruncie też mam tego jednego krzaczka i wyglądał jak twój. Wyglądał bo teraz jedna z papryk zrobiła się pomarańczowa.
Widocznie w doniczkach rośnie lepiej, bo w gruncie ma z 5 owocków i jest małą rośliną, a w wiaderku 5l dość duży krzaczek z wieloma owocami. Kolejna papryka, które okazała się nie być tą, którą zamawiałem. Marbles nie zamawiałem, tylko chili tepin.

Edit: W miarę pojawiania się owoców i wybarwiania się papryczek, będę dodawał zdjęcia. Proszę o wyrozumiałość ;:174 i prostowanie tego jak opisuję papryczki. Niestety małe zamieszanie porobiło się u mnie przez ten felerny zakup z all..
Niestety w internecie mało jest zdjęć i nie wszystkie pewne, dlatego wielu okazów nie mogę po prostu opisać.

A i jeszcze jedno, czy na forum jest jakiś wątek z opisami papryk :?: Szukałem ale nie znalazłem. Czasami wyszukiwarka słabo mi działa.

Jeszcze raz edit: Znalazłem zdjęcia Marbles na forum, o tutaj ( http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=910 ) i też jest na jednym z nich papryka przebarwiająca się na pomarańczowo
Polska moją Ojczyzną. Andrzej
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Tak wygląda chiltepin u mnie.Nie pamiętam od kogo mam nasiona ,ale w minionym sezonie,wysadzony do gruntu ,nawet nie zakwitł.To jest krzew 2 letni.Wygląda jak anorektyczna modelka na niskokalorycznej diecie ;:306
Obrazek
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

docentandrzej, tu są opisy niektórych papryk, których nasiona wysyłaliśmy na ostatnią Akcję Wymiany Nasion:

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 1#p4864851

A tu jest wątek opisowy, ale przydałoby się go trochę rozbudować, może po sezonie ktoś coś nowego dopisze :)

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 8#p4120618

A tak dokładnie wygląda Marbles :)

http://www.worldshottestgarlicpepper.co ... pepper.png

Wg. opisów, to dorasta do 30-35 cm, najlepiej nadaje się do pojemników, owoce są ostre :)
docentandrzej
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 839
Od: 6 sty 2013, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Przystajń koło Częstochowy

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Wielkie dzięki ;:180 , faktycznie nie pomyślałem, że mogę poszukać w akcji wymiany nasion. Poczytam sobie te wątki ;:108
Już nie mam wątpliwości, wychodzi na to, że moja papryka to Marbles, okaz udany. :tan
Polska moją Ojczyzną. Andrzej
Awatar użytkownika
PaulaPola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 26 mar 2012, o 21:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Kupiłam dziś papryczki. Odmiana Dare D e v i l. Słyszał ktoś o takowej? Zastanawiam się czy nasion sobie naskubac.
docentandrzej
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 839
Od: 6 sty 2013, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Przystajń koło Częstochowy

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Witam, przeszukując internet w celu znalezienia spisu odmian wszystkich papryk chili trafiłem na taką ciekawą stronkę. Na pewno pomoże niejednemu w identyfikacji oraz wyborze ciekawych odmian http://www.chileplants.com/search.aspx? ... 33&Letter=
Polska moją Ojczyzną. Andrzej
bigosik
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 3 kwie 2014, o 16:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Witam,

Moja papryka Jolokia dobrze rosla ale od pewnego czasu liscie na samej gorze sa oklapniete/zwiędniete. Troche wczesniej usunalem prawie wszystkie wielkie liscie do pierwszego rozwidlenia, zostaly ze 3 . podlewalem woda, woda z biohumusem a takze jak juz liscie troche zwiedly nawozem NPK 5:6:8. 2 kwiatki z pierwszego rozwidlenia tez usunalem. Nizsze liscie są ladne i zielone a te na czubkach rozwidlen zwiedniete. jaka moze byc przyczyna?
paniesebku
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 18 lip 2015, o 00:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stare Babice

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

W końcu moje Lemon dropy zaczęły się wybarwiać :)

Obrazek

Mam pytanie do posiadaczy 7pot'ów (ja mam red) czy to normalne, że owoce są bardzo jasno zielone zanim dojrzeją?? Inne papryczki są dużo ciemniejsze - na zdjęciu wyglądają prawie na żółte, ale na żywo to zieleń w stylu zielone jabłuszko a nawet jaśniejsza...

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2301
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Jest normalne dla wielu papryk, spokojnie potem się przebarwią na czerwień.
Moje wątki
Festina Lente
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13699
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Papryczka chili-jak pielęgnować cz.5

Post »

Moja Trinidad scorpion moruga yellow:
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”