Liwistona okrągłolistna (Livistona rotundifolia) problemy

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
kleo_lim
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 26 sty 2008, o 22:50
Lokalizacja: katowice

Post »

chyba nie wpisalam sie w tym temacie co trzeba.. wybaczcie:)
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

To cycas - sagowiec a tu masz podstawowe info o jego uprawie uprawa cycasa gdyby cokolwiek się z nim działo pisz pomożemy.
kleo_lim
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 26 sty 2008, o 22:50
Lokalizacja: katowice

Post »

wielkie Dzięki :)
Awatar użytkownika
cyganka_1984
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 21 mar 2008, o 19:18
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Palma Livistona

Post »

Witam serdecznie
mam podobny problem z tą palmą ;/ kupiłam ją na bazarku latem. I tez usycha mi.chyba za dużo ją podlewam...ale nie wiem jak ją pilęgnować,chociaż po przeczytaniu powyższych postów bardzo dużo się dowiedziałam:)
ps. palma stoi w kuchni przy oknie płn-zach. Chciałam dodać że jakieś dwa mies temu zauważyłam jakieś robaki w bryle korzeniowej(nie wiem jakie-ale miały dużo nóżek i były dł ok 3-4cm ) paskudztwo ...brrr... :?
i nie wiem czy dobrze zrobiłam ale przepłukałam całą ziemię...:] chyba pomogło bo już ich nie widzę...teraz tylko się zastananwiam co dalej z tą palmą zrobić-nie wiem czy te robactwa nie podgryzły jej korzeni i czy da sie ją jeszcze uratować...?? :( szkoda mi ją wyrzucać. tak w ogóle to co najbardziej lubi ta palma jeśli chodzi o warunki "uprawy" :)
i jak uniknąć ponownego pojawienia się tych robaków?!
Proszę o poradę
Awatar użytkownika
cyganka_1984
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 21 mar 2008, o 19:18
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Post »

ps. Madziejko Twoja palma jest śliczna!!! :) :) :)
Ponury
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 11 gru 2008, o 08:45
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Witam. Niedawno nabyłem Livistona rotundifolia i oczywiście jest w za małej doniczce. Czy mogę ją przesadzić teraz czy powinienem poczekać do jakiegoś właściwszego okresu (ew. kiedy) ??

Ponury
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

cyganka_1984 wklej zdjęcia palmy (całej rośliny i widoku na doniczkę z ziemią).

Ponury tak samo Ty zdjęcia palmy(możesz przesadzić teraz nie zaszkodzisz jej) w dziale Encyklopedie opisywałem w linku Palmy w kilku tematach o przesadzaniu. :D
x--A-4
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1148
Od: 27 mar 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Rotundifolia jest bardzo ładną palmą, ale niezbyt łatwą do uprawy, np. w porównaniu z daktylowcem (phoenixem) lub palmą koralową (chamadeorea elegans).
Wiele z nich jest zarażonych przędziorkami (zauważyłem to w kilku kwiaciarniach), na dodatek przejście ze szklarni do warunków domowych nie jest zbyt łatwe.
Myślę, że jak przeżyje pierwszy rok w domu to potem będzie już łatwiej.
Wymaga jednak wysokiej temperatury i wilgotności.
Awatar użytkownika
cyganka_1984
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 21 mar 2008, o 19:18
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Post »

niestey moja palma uschła :cry: trudno ...nie mam widocznie ręki do palm :?
może w przyszłym roku latem zdecyduję się na zakup jakiejś palemki :?
chociaz z tego co zauważyłam to zdecydowanie lepiej rosną mi wszelkie odmiany fikusa benjamina itp :) i przy nich zostanę :wink:
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post »

Czrodzieju przemówila do mnie dziś taka palemka :P :P w chwili obecnej mam wrażenie wygląda nieźle i chciałabym żeby tak było jak najdłużej :P :P stąd mam pytanie

- czy powinnam ją w tej chwili przesadzić?? czy jednak poczekać do wiosny?? rośnie w donicy o wysokości 15 cm szerokości 17 w podłożu chyba torfowym
- wysokość roślinki od doniczki to około 33 cm.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

będę wdzięczna za wszystkie Twoje wskazówki :P :P
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Przesadź ją jak najszybciej (obkruszając możliwie dużo starej ziemi nie uszkadzając przy tym struktury systemu korzeniowego) w doniczkę palmową o średnicy 24 cm w prawidłową ziemię dla palm z domieszką piasku, gliny i perlitu w proporcjach: ziemia:piasek:glina:perlit (4:1,5:0,5:1), ładna Livistona rotundifolia. :D
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post »

wielkie dzięki Czarodzieju, zaraz się wybiore na odpowiednie zakupy :P a i jajko dodam niech ma co jeść roślinka :P :P
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Bardzo rozsądnie tylko nakłuciem w górę. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”