Dach na domek ogrodowy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
x-W-ss
---
Posty: 98
Od: 6 maja 2014, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gont - tani dach. Czy warto?

Post »

Od straszenia to są duchy. Może gościu po prostu myślał, że jak powie że będzie ciężko to dacie jemu zarobić.
Uważam że ta operacja nie jest jakaś super skomplikowana, a że gont jest dość popularny, to raczej nie będzie problemu z jego dosztukowaniem, w razie uszkodzenia podczas próby rwania od desek.
Awatar użytkownika
Caparzo
50p
50p
Posty: 94
Od: 28 kwie 2013, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kamienna Góra

Re: Gont - tani dach. Czy warto?

Post »

Zastanawiam się czy ten gont po 3 latach mógl faktycznie przykleić się aż tak bardzo od słońca i temp od niego w najcpelejsze dni a to na dachu myśle że ponad 60 stopni może być... zaś te wszystkie papy termozgrzewalne przy takiej tep nie reagują, więc zakłądam że gont nie przykleil się jak asfalt do drogi tylko spokojnie wytniesz kwadrat a potem delikatnie nożem kuchennym spisanym na straty może podeteniesz,
tylko jak wsadzić kołnierz? jak zejdzie gont nie ma raczej problemu

daj zdjęcia jak to wygląda ta budka twoja i miejsce w którym chcesz to robić ;)
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Gont - tani dach. Czy warto?

Post »

zawsze możesz też spróbować podgrzać gont palnikiem. Tylko z tym to ostrożnie żebyś nie podpalił poszycia dachowego. Wypróbuj to w miejscu gdzie na pewno będziesz zrywał gont tzn wewnątrz okna i powinno działać. Gont się może zwulkanizować ale bez przesady :heja powodzenia ;:333
:)
ania156
200p
200p
Posty: 224
Od: 2 kwie 2013, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dach na domek ogrodowy

Post »

Mam pytanie:
mam na działce drewniany domek ok 25 m , dach pokryty gontem bitumicznym


Obrazek

Dzisiaj zauwazyłem ze na srodku dachu część gonta podwiało , odstają troche kiepsko to wygląda, mozna to jakos podkleic ?
Mąż Ani
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Dach na domek ogrodowy

Post »

Bez problemu podkleisz. Ja bym spróbował na gorąco. Najlepiej małym palnikiem. Nie powinno być problemu ;:168 Podgrzej spód gontu i potem dociśnij. Najlepiej jakąś deską. Gont będzie ciepły. ;:136
:)
ania156
200p
200p
Posty: 224
Od: 2 kwie 2013, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dach na domek ogrodowy

Post »

A np. klej do gontów ?
np.
http://matizol.pl/matisol-klej-do-gontow/
Mąż Ani
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Dach na domek ogrodowy

Post »

Nie chcę Cię wprowadzić w błąd. Ten klej jest do gontów ;-), więc na pewno się nadaje. Tamten sposób, co Ci opisałem był najtańszy po prostu. Jak nie chcesz się bawić palnikiem , to klejem spokojnie to zrobisz.
:)
ania156
200p
200p
Posty: 224
Od: 2 kwie 2013, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dach na domek ogrodowy

Post »

Byłem dzisiaj na działce , wszedłem na dach o porazka ;:174
Gonty musiał duży wiatr poderwać odstają od płaszczyzny , poiwyciągało zszywki z desek.
Ogólnie kiepsko , każdy smarować od spodu klejem bitumicznym to jednak trochę potrzeba , moze faktycznie podgrzać jak proponowałeś na początku tylko specjalnie załatwiać butlę z gazem i konkretny palnik dekarski ?
AS jakiś mniejszy palnik z nabojem gazowym zdałby egzamin ?

-- 23 maja 2016, o 22:01 --

w kilku miejscach rozerwana papa , pod spodem jest zakładka ale można wymienić to jakoś miejscowo ?
Mąż Ani
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Dach na domek ogrodowy

Post »

Ja mam taki palnik do lutowania. Do tego co chcesz zrobić, myślę że wystarczy w zupełności. DO tego mam butlę turystyczną 2 kg. Za jej napełnieni zapłaciłem ostatnio 6 zł a gaz miałem na 3 sezony majsterkowania. :heja Taki duży palnik dekarski, moim zdaniem nie nadaje się do gontów. Poszukaj czegoś takiego
http://www.ceneo.pl/33681500#mh=p3f2byy ... AncJ4Jjgg0
Kiedyś jak kładłem na budynku papę termozgrzewalną, to taki duży palnik się sprawdzał, ale tam była duża powierzchnia. Gont jest dużo mniejszy. Taką małą butlę z łatwością zabierzesz na dach. Mały palnik też się sprawdzi spokojnie, zostaje tylko kwestia gazu ;:223 . Może prościej będzie dostać/pożyczyć elektryczną opalarkę ;:136 . Zawsze możesz kupić jeden gont to cena około 3-4 zł w castoramie albo innym markecie. Popróbujesz i sam zobaczysz czym Ci wyjdzie najładniej :). Ja w tym roku będę krył domek dla córki gontem, i chcę go właśnie takim małym palnikiem od razu przykleić.
:)
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Dach na domek ogrodowy

Post »

ania156 pisze: -- 23 maja 2016, o 22:01 --

w kilku miejscach rozerwana papa , pod spodem jest zakładka ale można wymienić to jakoś miejscowo ?
Jeśli dobrze podgrzejesz to może obejść się bez wymiany. Jak podgrzejesz gont i potem dociśniesz, to ta smolista część spod spodu powinna delikatnie wypłynąć i uszczelnić przerwę. Jak go wymienisz, to będzie widać różnicę, bo będzie inny odcień.
:)
Grzegorz887
100p
100p
Posty: 116
Od: 7 lip 2015, o 15:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Dach na domek ogrodowy

Post »

Od roku ćwiczę z kolegą temat daszku. On będzie robić z trzciny (w stylu "murzyńska chatka"), a ja idę w poliwęglan komorowy. Dla mnie istotna jest bezobsługowość i światło pod dachem, dla niego efekt wizualny.
marunia
100p
100p
Posty: 134
Od: 4 cze 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dach na domek ogrodowy

Post »

Witam,
Mam pytanie a mianowicie mam na działce mały domek 21m2 w którym zaczął przeciekać dach. Zrobiony jest on z onduliny położonej na stelażu z łat i kontrłat. Zdecydowałem, że nie będę go naprawiał tylko położę blachę falistą. A teraz pytanie czy muszę zrzucić cały stary dach i kłaść wszystko od nowa, czy też mogę położyć na obecny dach nowe łaty i kontrłaty i do nich zamocować blachę. Dodam, że obecny dach ma poniżej 10°.
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Dach na domek ogrodowy

Post »

Jak masz zdrowe łaty i kontrłaty to po co je wymieniać ? Chyba że zbutwiały to oczywiście wymień. DAch jest dwuspadowy ? bo nie napisałaś. Jeśli jest dwuspadowy to pod gąsiory są specjalne uszczelki i one powinny załatwić problem 10 stopniowego nachylenia:)
:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”