Ogród Madzi - część 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Grazia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3396
Od: 7 kwie 2009, o 11:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia/Chrztowo

Re: Ogród Madzi - część 2

Post »

Ja również wpadam po sąsiedzku i witam serdecznie w nowym wątku.
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Ogród Madzi - część 2

Post »

Mrau,

bardzo mi miło, że do mnie zaglądasz. Witam i zapraszam jak najczęściej.

Justynko,

tak na prawdę mała kicia nie jest w stanie sterroryzować dużych kotów. Jednak jest nieco upierdliwa, więc nie pozostaje im nic innego, jak szukać spokojnych miejsc. Jednak nie zawsze im się to udaje - mała kicia nie daje spokoju i obrywa. Chciałam nazwać ja LIli, coś mi jednak nie pasuje. Potem wymyśliłam imię Puchatka, a dziś - Tara. No i co tu zrobić? Kotu wszystko jedno - na razie nawet kici - kici ma gdzieś. za to ja mam problem :roll:

Iwonko,

żebyś wiedziała :)

Pulpa,

ja też lubię moją perspektywę :wink:

Kleo, aralię ma ze 3 lata. Rośnie szybko, U mnie największy mróz wyniósł (-)27. Przeraziłaś mnie temperaturą (-)37 ;:202 Możesz napisać gdzie i kiedy był taki mróz? Jutro spróbuję zrobić zdjęcie mojej aralii z bliska.

Grażynko,

miło mi że zaglądasz :) Może po sąsiedzku zajrzyj kiedyś na kawkę.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogród Madzi - część 2

Post »

Uwielbiam te twoje perspektywiczne zdjęcia ;:167 A marcinki lubię ale nie u siebie bo u mnie łapią ciągle mączniaka ;:222
Awatar użytkownika
klarysa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5897
Od: 11 mar 2011, o 17:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Ogród Madzi - część 2

Post »

Jedna z jej siostrzyc, to Mamba ;:306 .
Pewnie potrzebuje trochę czasu, no i dużo zabawy.
Osamotniony Berecik też wszystkich zaczepia.
Awatar użytkownika
chalaputkowo
1000p
1000p
Posty: 1810
Od: 16 cze 2014, o 18:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Ogród Madzi - część 2

Post »

Witaj Madziu !
Troszkę się zapodziałam ostatnio ale i ja jestem . Piękne zdjęcia robisz . Czy Twoja katalpa nie choruje , moja dostała chyba jakiegoś grzyba bo końce liści bardzo jej dokoła pozasychały , u Ciebie zauważyłam jeden taki liść , u mnie już całe drzewko tak wygląda , czy powinnam zacząć się martwić . W dodatku to samo jest na klonie , oczarze , dereniu i magnolii. Może wiesz co się dzieje ?
Zielono mi - bo wesoło mi - bo zielono mi - Monika
Chałaputkowo,Chałaputkowo-dwa
Chałaputkowo to i owo
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8021
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogród Madzi - część 2

Post »

Madziu
Cudnie wygląda Twoje ''arboretum'' w jesiennej szacie :D
Oczar już kwitnie :?: U nas katalpy już mają zważone liście - u Ciebie wciąż piękne.
Że my nie zauważyliśmy Twojej cudnie wiekowej lipy :!: ;:oj
Madziu czy masz lipę Henry'ego :?: Taką z jakby pociętymi końcówkami liści :?: Poczytaliśmy, że przemarza a tania nie była :roll:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Koleszko
500p
500p
Posty: 961
Od: 14 wrz 2013, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Ogród Madzi - część 2

Post »

Zaznaczam i ja . :wink: Cudowny masz ogród . ;:oj Będę zaglądał i wgl . :D
Awatar użytkownika
KLEO1
1000p
1000p
Posty: 1483
Od: 12 paź 2011, o 08:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród Madzi - część 2

Post »

A mróz był pod Warszawą, 3 zimy temu. Wymarzła mi zresztą nie tylko aralia, strat było więcej niestety.
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ogród Madzi - część 2

Post »

Jestem i ja :wit Podziwiam ogromny teren i piękne nasadzenia-masz roboty po pachy ;:180
Ślicznie zabarwia się wieeelki ogród ;:108 Mam nadzieję,że jesteś dumna ze swojego miejsca i z PRACY ;:215
Awatar użytkownika
KLEO1
1000p
1000p
Posty: 1483
Od: 12 paź 2011, o 08:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród Madzi - część 2

Post »

Madziu - za namową Asi-Asmy proszę Cię o małą przysługę, mogłabyś pomóc mi zidentyfikować jedną roślinkę? Jest u mnie na 19 stronie na samym dole, takie pnącze z zielonymi dzwoneczkami. Nigdzie nie mogę tego dziwadła znaleźć. Z góry dziękuję. ;:180
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Ogród Madzi - część 2

Post »

Madziu - jestem i ja!
Ze wstydem przyznaję, że dopiero dzisiaj zaczęłam się zastanawiać dlaczego w Twoim wątku od 9-go października nie ma żadnych nowych wpisów :oops: Zajrzałam i co widzę - zamkniętą bramę ;:202 dobrze że drogowskaz zostawiłaś :wink:
Patrzę z podziwem jaka duża jest już Mała Kotka (rośnie jak na drożdżach)....i zachwycam się płomiennym pięknem Twoich drzew i krzewów. Płomienne piękno - wspaniałe określenie...
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Ogród Madzi - część 2

Post »

Moi drodzy,

bardzo mi miło, ze do mnie zaglądacie - choć ja ostatnio nie mam zbyt wiele czasu i trochę Was zaniedbuję.

**********************************************************************************************

Mati,

u mnie też był problem z mączniakiem (jak co roku). Wszystkie marcinki pryskam dwa - trzy razy na przemian Amistarem i Topsinem - inaczej mączniak zeżarłby je na amen.

Justynko,

nadal mam problem z imieniem, ale już mniejszy - chyba zostanie Puchatka.

Moniko,

moja katalpa tfu, tfu, odpukać, nie choruje. Zaschnięte końcówki liści są zapewne skutkiem suszy - ja bym się o tej porze roku nie przejmowała takim drobiazgiem. Na wszelki wypadek możesz wygrabić i spalić opadłe liście, a drzewka opryskać dwukrotnie (co 7 dni) np. Topsinem.

Agnieszko - Pelagnio

obecnie kwitnie oczar wirginijski. Będzie tak miał do grudnia. Pozostałe gatunki kwitną od lutego do wiosny.

Lipy Henry'ego nie mam. Myślę, że warto dobrze zabezpieczyć na zimę (porządny chochoł ze słomy), młoda może marznąć - starsza - trudno powiedzieć, nie znam tego drzewa. Jutro będę w Wirtach - popatrzę, może tam jest. Napiszę, jak znajdę.

Koleszko,

zapraszam jak najczęściej.

Kleo,

oby taki mróz nie zdarzył się przez następne co najmniej 30 lat :) U mnie tamtej zimy było maksymalnie (-)27 w najzimniejszej części doby. Na Twoją roślinkę - jak już wiesz - patrzyłam, ale ja takiej nie znam.

Asiu,

jestem i to bardzo.

Marysiu,

bardzo miło Cię gościć. Mała kicia rośnie, jak na drożdżach. Kiedy znów przyjedziesz już nie będzie mała...
A teraz czas na kolejną porcję płomiennego piękna.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
KLEO1
1000p
1000p
Posty: 1483
Od: 12 paź 2011, o 08:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród Madzi - część 2

Post »

Ależ sumaki w tym roku pięknie się przebarwiły! Są naprawdę niesamowicie ogniste. Trochę zawiodły mnie klony mało na ich liściach czerwieni dominuje raczej żółty. Ubiegłej jesieni dominowała czerwień a tej żółć. Niesamowite jak temperatury i ilość opadów zmieniają przebarwienie się drzew. Cudne są też wszelkie jesienne "koraliki". Czasami zastanawiam się czy taka jesień nie jest piękniejsza od lata, na pewno jest bardziej nastrojowa.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”