Chwasty w trawniku - jaki zastosować skuteczny środek niszczący

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Większość roślin po Rundupie faktycznie padnie, ale ja niedowierzam tym o długich, podziemnych kłączach ( rozłażą się niekiedy w promieniu paru metrów !) Lepiej zrobić taką "akcję " raz , a skutecznie , niż napracować się i ponieść porażkę :wink:
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
mora1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 579
Od: 31 mar 2006, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Post »

Rundup daje rade tym roślinom z rozłogami, u nas załatwił trzcinę, która była przywieziona wraz z ziemią. Nie ma innego wyjścia jak jest dużo chwastów, u nas było bardzo dużo perzu. Wszystko opryskaliśmy rundupem, po chwastach nie było śladu. Ręcznie nie wybierzesz wszystkiego, naharujesz się bardzo, a one przez rozłogi wrócą ze zdwojoną siłą. Trochę pracy przed tobą, opryski, potem przekopanie itp., ale warto. Raz a dobrze, inaczej będziesz miał "niekończącą się opowieść" z chwastami.
Pozdrawiam Monika
moja skarpa
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

Dla mnie też Rundup to najlepsze, co może być. Tylko on zwalczył mi gigantyczną ilość najróżniejszych chwastów na działce. Zastosowałam go na wiosnę(nieco mniej rozcieńczony niż zalecali na pojemniku), gdy wszystkie " syfy " wyłaziły z gleby( młode mają najwięcej soków w sobie i wtedy najlepiej jest działać). 90 % zielska wyginęło. Potem spryskałam jeszcze raz( już w normalnych proporcjach) i po miesiącu posiałam trawę. Teraz mam fajniutki dywanik :D Obecnie przymierzam się do ataku na chwasty wzdłuż ogrodzenia, ale ponieważ są tam głównie pokrzywy(a wiadomo, że mają metrowe korzenie) oraz pogadrycznik pospolity, to potraktuję waszmości bardzo gęstym roztworem. :twisted: Raz ,a dobrze. :twisted:
Awatar użytkownika
odys62
50p
50p
Posty: 76
Od: 4 mar 2007, o 11:23
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Pokrzywa jest średnio wrażliwa na rundup, na pokrzywę chyba lepszy jest chwastox trio lub turbo ale i extra też nieźle sobie radzi tyle tylko że chwastox dość intensywnie śmierdzi za to można go stosować w trawie bo bieże tylko dwuliścienne i trawa zostaje
aurynka
---
Posty: 2061
Od: 26 wrz 2006, o 14:28

Post »

odys62 pisze:Pokrzywa jest średnio wrażliwa na rundup, na pokrzywę chyba lepszy jest chwastox trio lub turbo ale i extra też nieźle sobie radzi tyle tylko że chwastox dość intensywnie śmierdzi za to można go stosować w trawie bo bieże tylko dwuliścienne i trawa zostaje
Jak kupiłam działkę, to na 60 arach rosła głównie pokrzywa i to w kosmicznych ilościach. Próbowałam kilku środków, ale tylko Rundup sobie z nią poradził. Już po 3 dniach zaczęły się pojawiać na niej brązowe plamy. Musiałam jednak(jak już nadmieniłam) zmniejszyć ilość wody przy rozcieńczaniu. Na razie jestem zadowolona z działania tego " specyfiku ". :D Mam nadzieję, że i tym razem wygram z nią walkę :D
Bardziej niż o pokrzywę boję się raczej o ostrożeń polny, którego tez ostatnio mi przybyło przy ogrodzeniu. Po zastosowaniu Rundupu na działce, pokrzywę wykończyło, a ta frania stała nietknięta. Dobrze, że nie jest go dużo, ale trochę zaczyna mnie wkurzać. Chyba muszę się zaopatrzyć w coś z dużą dawką gifosatu :?
Awatar użytkownika
karolina7787
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 15 mar 2007, o 19:30
Lokalizacja: Wielkopolska

Rundap

Post »

Jeśli nie masz nic cennego w ogrodzie kwiatki itd. to proponuje zastosowac Rundap. jeśli masz jakieś cenne gatunki roślin, to niestety musisz sie poświęcić i przesadzić na jakich okres w inne miejsce. Pozdrwiam
kate_b
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 2 lip 2007, o 23:04

Jak to się nazywa?

Post »

Obrazek



jak z tym walczyc ?? Pomóżcie proszę
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

Ja mam ogromny problem z perzem ,który( pomimo oprysku przed założeniem trawnika )zarasta trawę swoimi szerokimi rozetami :( .
Usuwam go ręcznie ale nie nadążam tak bujnie rośnie ,boję się ,że zagłuszy trawę.
Macie jakiś sposób na pozbycie się tego chwaściska :?:
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

goni@k pisze:Ja mam ogromny problem z perzem ,który( pomimo oprysku przed założeniem trawnika )zarasta trawę swoimi szerokimi rozetami :( .
Usuwam go ręcznie ale nie nadążam tak bujnie rośnie ,boję się ,że zagłuszy trawę.
Macie jakiś sposób na pozbycie się tego chwaściska :?:
Goniu, perz - szerokimi rozetami ??? Czy to na pewno chodzi o niego ? :wink:
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6527
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Jeśli dają się łatwo wyrywać z miotłami korzonków, a nie mają długich i cienkich poejdynczych korzeni, to na pewno nie jest perz :)

O matko jedyna, o rdeście, który panoszy się u mnie wyczytałam, że:

"Nasiona znajdujące się w glebie zachowują zdolność kiełkowania średnio przez około 7, maksymalnie 17 lat"
i
"Podczas wykopalisk archeologicznych znaleziono nasiona, które skiełkowały po blisko 2.000 latach."

To znaczy, że mam do nadrobienia w jednym sezonie wegetacyjnym całe tysiąclecia, w czasie których rdest w mojej okolicy wysilał się na wydanie milionów, co tam, miliardów nasion!!! Chyba nie dam rady :lol:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

Amlos pisze:
goni@k pisze:Ja mam ogromny problem z perzem ,który( pomimo oprysku przed założeniem trawnika )zarasta trawę swoimi szerokimi rozetami :( .
Usuwam go ręcznie ale nie nadążam tak bujnie rośnie ,boję się ,że zagłuszy trawę.
Macie jakiś sposób na pozbycie się tego chwaściska :?:
Goniu, perz - szerokimi rozetami ??? Czy to na pewno chodzi o niego ? :wink:
Aniu,wklejam zdjęcia bo już sama nie wiem ,myślałam ,ze to młody perz ale sami zobaczcie .
Tak wyglada ten chwast jak rośnie (miejscami rosną takie skupiska )
Obrazek
A to jest wczorajszy zbiór (nie wiem co z tym robić )
Obrazek
goni@k
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2318
Od: 18 wrz 2006, o 13:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Łodzią a Warszawą
Kontakt:

Post »

U mnie "toto" miejscami zagłusza młoda trawę a po koszeniu sterczą takie twarde badyle .
Tyle pracy włożyłam w założenie trawnika ,że teraz nie mogę na to patrzeć :cry: :cry: :cry:
Póki co usuwam ręcznie ale trawnik dosyć duży i ten chwast szybko się rozrasta.
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Przypuszczałam Goniu, że to nie perz :wink: . Miałam tego trawska multum na poprzednim ogrodzie :evil: .
Pamiętam, że baaardzo trudno się go wyrywa - jest mocno zakorzenione.
To gatunek dzikiej trawy, prawdopodobnie Włośnica zielona . Porównaj i może znajdziesz coś więcej na ten temat.

http://przyroda.osiedle.net.pl/Wlosnica_zielona.htm

Pozdrawiam ( i nie zazdroszczę :( )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”