Storczyki Marzenkii

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Chciałam uchwycić prawdziwe piękno mojego mikrusa w slońcu, ale szkoła i te sprawy spowodowały że wróciłam po zmroku, no cóż....pozostała lampa błyskowa.
Mikrus
Obrazek

Obrazek
Obrazek

biały Phal niedługo pokaże co potrafi
Obrazek

a pęd Miltoniopsisa bez zmian
Obrazek
Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

widzę że tu nikt nie zaglądał, ale cóż...
mam pytanko, otóż odsłoniłam leciutko u spoczywającego storka uśpione oczka i aż w 4 miejscach i u jednego i w jednym miejscu u drugiego storczyka były ukryte pod nimi takie małe zalążki czegoś, czy moge liczyć, że w najbliższym czasie będą z tego pędy?
trochę nie wyraźne zdjęcie, ale nie mogłam tego uchwycić
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Zaglądałam, zaglądałam tylko na pisanie niekiedy (a raczej często) brak czasu teraz jednak Twoje pytanie zmusza do pozostawienia jakiegoś śladu...

Z tego mogą wyrosnąć odgałęzienie pędu lub niekiedy keiki. Ja też czasami odsłaniałam delikatnie łuskę by pomóc im zacząć rosnąć w bok :D
Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

przeczytałam w sieci też o jakichś mitach a mianowicie niektórzy smarują oczka ketchupem, przecierem pomidoworym i takie tam, ale warte uwagi jest posmarowanie ukorzeniaczem z wazeliną, ale tak czy siak te małe odrostki urosły nie dawno bo jakiś czas temu też odsunęłam łuskę i nic zupełnie nie było
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Stosowałam w zeszłym roku keiki pastę ale zadowolona nie byłam natomiast w wątku Vito jest o stosowaniu wazeliny+ukorzeniacza ale efektem jest tylko odgałęzienie pędu. Może jakby było więcej światła to powstałoby keiki? Rożne są teorie ja jednak po złych doświadczeniach z pastą pozostawiam to naturze.
Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

to pewnie zależy od hormonów użytych w paście,a na własną rękę próbowanie to i tak zależy od natury
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Byłam jedną z osób,które dawno temu próbowały pobudzić oczka właśnie ketchupem.Z racji zawartości potasu w ketchupie myslałam,że się uda, ale u mnie nie było zadnych rewelacji.Po tym doświadczeniu nie próbowałam juz z innymi pastami,stwierdziałam ze natura jest madrzejsza i wie co robi. :D
Awatar użytkownika
Lola-san
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 29 lis 2011, o 23:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: USA

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Marzenka, widziałam na kilku Twoich zdjęciach, że w doniczkach masz też keramzyt. No i chciałam się dowiedzieć, czy dodajesz go tam celowo, czy też może kupiłaś już taką mieszankę? U mnie wilgotność powietrza jest super niska (czasem nawet poniżej 40% w zimie, a w wakacje to prawie zawsze poniżej) i używam keramzytu tylko na podstawce żeby dała więcej wilgoci moim storczykom, natomiast nie wkładałam bezpośrednio do doniczki. Zastanawiam się, czy powinnam wrzucić go również do doniczek?
Pozdrawiam, Lola
Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

W moich doniczkach jest keramzyt pomieszany z mieszanką do storczyków ponieważ u mojego pierwszego storczyka "ziemia" była zbita i postanowiłam pomieszać, poza tym keramzyt jest bardziej przewiewny (tak mi się zdaje) i jednak trochę wilgoć trzyma, a że storczyk nagle odżył w tej mieszance i chyba dobrze mu się rośnie to w innych doniczkach zrobiłam to samo. Niektórzy nie pochwalają hodowania storczyków w samym keramzycie ale ja myślę że pomieszać ze specjalnym podłożem do storczyków warto spróbować. Możesz na próbę też tak zrobić chociaż jednemu storczykowi i po jakimś czasie przekonasz się czy u ciebie ten sposób uprawy też się sprawdzi.
A co do niskiej wilgoci to też miałam ten problem i staram się zawsze jakiś mokry ręcznik kłaść na grzejnik pod oknem i wtedy wilgotność wokół storczyków rośnie do ok. 70-80%. Jest to metoda krótkotrwała ale w moim przypadku tez dla zdrowia dobra, bo źle się czuję w za suchych pomieszczeniach.
Awatar użytkownika
Lola-san
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 29 lis 2011, o 23:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: USA

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Dziękuję bardzo za odpowiedź ;:128 W takim razie też dodam keramzyt do plastikowych doniczek :) Pomysł Ani w wątku 'parapetowce Ani' też jest przekonujący, ale może na razie poprzestanę jedynie na dodaniu karamzytu do podłoża.
Pozdrawiam, Lola
Awatar użytkownika
marzenkaa
100p
100p
Posty: 164
Od: 23 lis 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

zna może ktoś z was domowe metody na wytępienie skoczogonków (myślę że skoczogonków bo nie się dokładniej tym stworkom przyjrzeć nie mogę, są albo malutkie i białe albo trochę większe szybko łażące szare) i mieszkają w moim białym storczyku (i jeszcze w ziemi ogrodowej innego kwiata) , są tam od dłuższego czasu ale ostatnio wydaje mi się jakby ich rodzinka stała się liczniejsza i boje się że szkód narobią, a zdaje mi się że storczyć już w zarodkach kwiatów na pędzie zasuszył dwa bo pod oczkiem tak pod światło widać że coś zżółkło i myślę że bym się chętnie jakimś domowym sposobem pozbyła lokatorów
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

U mnie też takie robactwo łazi, kiedyś miałam do czynienia ze skoczogonkami - można je poznać po tym, że skaczą na wszystkie strony po podlaniu wodą. To było jakiś czas temu i o ile dobrze pamiętam to zastosowałam na nie pałeczki owadobójcze z mikoryzą i o dziwo chyba pomogło :roll: Natomiast na te, które mam teraz kupuję jutro Nomolt. Dam znać, czy zabieg się powiódł :D
Awatar użytkownika
Merghen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 13 gru 2010, o 09:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Storczyki Marzenkii

Post »

Pomocne jest dobre przesuszenie podłoża. Same zginą a nawet jak kilka zostanie to nie są już tak szkodliwe. Tylko duże ilości w doniczce mogą uszkadzać system korzeniowy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”