U sibeliusa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
akwarybka
500p
500p
Posty: 577
Od: 23 maja 2010, o 01:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Norwich / Anglia

Re: U sibeliusa

Post »

Przepiękna i różnorodna kolekcja. Oj nie pozbędziesz się mnie szybko. :D Najbardziej zauroczył mnie Phal. z wąskimi płatkami, (bo ja cmówkowa dziewczyna jestem :;230 ), ale to Epidendrum i katlejaste są tez cudowne :shock:
;:138 dla Ciebie

P.S. Jakbyś kiedyś miał niepotrzebnego keiczka od tego Phala, to ja jestem dostępna 24/7 ;:224
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: U sibeliusa

Post »

Wow...kolejne piekności Pokazujesz ;) Chyba też bym się na pomarańczową katlejkę skusiła, ubóstwiam ten kolorek ;:108

Iwanagara jest niesamowita. Ma cudne kwiatuszki i do tego multum pędzików się na niej szykuje, pozostaje gratulować kolekcji ;:63
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
joaskal
50p
50p
Posty: 89
Od: 24 mar 2011, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stare Pole/pomorskie

Re: U sibeliusa

Post »

Same cudeńka nam pokazujesz. ;:138 ;:138 ;:138 Bardzo urzekłam mnie Vanda i jak to nazwałeś "zdobycz z kosza z odpadami" :D
Awatar użytkownika
annamaria13
100p
100p
Posty: 178
Od: 24 lip 2010, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: U sibeliusa

Post »

ależ piękne kwiatuszki:)
pomarańczowa katlejka po prostu boskaaaaaaaa ;:138
pozrawiam anna_maria

mój wątek : http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=36706" onclick="window.open(this.href);return false;
sibelius
50p
50p
Posty: 52
Od: 12 mar 2011, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: U sibeliusa

Post »

Witam po przerwie. Czas nadrobić, co stracone.

Słońce grzeje i świeci, zieleń bujnie się rozwija, a kwiatów jak na lekarstwo, choć u hybryd phalaenopsisów rosną nowe pędy, podobnie na dendrobium typu nobile.
Mój aktualny ulubieniec:

Obrazek

Obrazek


Bojąc się gnicia, zdecydowałem się na przesadzenie. Faktycznie, korzenie ma delikatne i kruche, ale zabieg przeżył. Jeszcze dzisiejsza fotka, z drugim pąkiem już się delikatnie fałdującym. Ciekawe, czy będą dwa na raz?

Obrazek

Rozkwita też iwanagara, ale kwiaty ma zdecydowanie mniejsze, niż w zeszłym roku. Albo przez ilość, albo przez moje eksperymenty z nawozami.

Obrazek

Obrazek

I na koniec prawie cały rozwinięty wąskopłatkowy phalaenopsis, specjalnie dla akwarybki. Jak tylko dokończy ostatni kwiat, oba pędy będą ścięte do wazonu, a on sam zmuszany do keikowania, bo liście zaczynają brązowieć i będą odpadać.

Obrazek


Pozdrawiam z bardzo dziś wietrznej, ale słonecznej Jury Krakowsko-Częstochowskiej


Paweł
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Re: U sibeliusa

Post »

Piękne kwitnienia. Ten ostatni Phal. cudny, ale dlaczego mu odpadają liście?
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: U sibeliusa

Post »

Ależ piękny Psychopsis :D

Iwangara ciekawie wygląda z kwiatuszkami tu i tam wyławiającymi się spod liśćmi...

No i falek -rarytas.

-- Pn 09 maja 2011 05:35 --

Ależ piękny Psychopsis :D

Iwangara ciekawie wygląda z kwiatuszkami tu i tam wyławiającymi się spod liśćmi...

No i falek -rarytas.
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
sibelius
50p
50p
Posty: 52
Od: 12 mar 2011, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: U sibeliusa

Post »

Storczykowo, phalaenopsis jest po chorobie. Dostał plam, które rozpełzły się po całej roślinie. Ma cienkie liście i bardzo podatne na poparzenia i uszkodzenia, toteż wygląda makabrycznie:

Obrazek

Choroba zatrzymana - czym ja ich już nie pryskałem i mazałem - ale i tak najbardziej zniszczone liście nie spełniają już swoich funkcji. Mam nadzieję, że nie padnie i wypuści jakieś keiki. W każdym razie korzenie rosną.
Miałem podobnie z inną hybrydą, tyle że spaloną przez słońce. Został tylko najmłodszy liść, potem długo, długo nic i najstarszy. Storczyk nie dość, że wypuścił basal keiki, to i sam odżył i zakwitł.
Pozdrawiam

Paweł
Awatar użytkownika
Petra
200p
200p
Posty: 446
Od: 13 cze 2006, o 21:44

Re: U sibeliusa

Post »

Trzymam kciuki za żółtaska ;:108 ,
miałam podobne plamy na jednym falku, liście pokryłam nierozcieńczonym topsinem na przemian z delikatnie rozcieńczonym miedzianem i chyba się udało, kolejne listki są zdrowe i nie ma nowych plam, u mnie co prawda nie był aż tak zainfekowany, takiego go kupiłam i mam nadzieję że już będzie dobrze
Awatar użytkownika
lucynaf
1000p
1000p
Posty: 2112
Od: 30 sty 2011, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: U sibeliusa

Post »

Powiem Wam, że mnie te plamy przerażają.
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: U sibeliusa

Post »

Biedak...ściskam kciuki, żeby ozdrowiał ;:108
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: U sibeliusa

Post »

Witaj! Pierwszy raz u Ciebie jestem i zachwyciłam się ogromnie- ależ masz cudną kolekcję- nie potrafiłabym wymienić storczyka, który mnie najbardziej urzekł! Piękności! Jestem zauroczona katlejami- sama mam trzy, ale marzy mi się taki zbiorek jak Twój :) Gratulacje!

Również walczyłam z podobnymi plamami- przegrałam- ale wiedziałam czym to pachnie (dzięki forumkom doświadczonym w temacie), moje storczyki przeszły przez wiele oprysków chemią, podlewanie nią, przycinanie liści- w końcu i tak prawie wszystkie Phal. trafiły do pieca. Zostały mi dwa, a poza tym paniczny strach przed wszelkimi plamkami, chyba już wrodzona niechęć do dotykania liści/korzeni, maniakalne mycie rąk, wyparzanie/dezynfekowanie doniczek/osłonek/narzędzi itp. Nie zraziłam się- powoli odbudowuję kolekcję:)
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
dorotakol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1551
Od: 30 maja 2009, o 20:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: U sibeliusa

Post »

Straszna ta choroba :shock: :shock: :shock:
Pozdrawiam Dorota!
cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=29&t=45150" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”