Owoc tykwy

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Wyjęte z dyni gruszkowej nasionka należy rozłożyć na kartce papieru i wysuszyć. Najlepiej w ustronnym, zacienionym miejscu. Moim zdaniem można ją posadzić w dużej donicy na balkonie. Pędy rosną do długości około 4 metrów ale można je prowadzić zarówno pionowo jak i poziomo, a ponad to można je ciąć. Utrzymywanie w donicy wilgoci i zasilanie nawozem płynnym w okresie wegetacji powinno zapewnić świetne wyniki.
Mietek.
agusko
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 29 sty 2007, o 13:05
Lokalizacja: Wołomin mazowieckie

Post »

Utrzymywanie w donicy wilgoci i zasilanie nawozem płynnym w okresie wegetacji powinno zapewnić świetne wyniki

A co z okresem kwitnienia wtedy nie podlewa się nawozem :?: .
przepraszam za taką dociekliwość ale chcę wyhodować te dynie jak najlepiej
Pozdrawiam Aga
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Ago, okres wegetacji to również czas kwitnienia i owocowania. Dynie są roślinami wymagającymi wiele pokarmu. Według mnie w donicy podlewaj je nawozem (oczywiście rozcieńczonym) co 10 dni. W donicy na balkonie posadziłbym dwie - trzy rośliny.
Mietek.
agusko
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 29 sty 2007, o 13:05
Lokalizacja: Wołomin mazowieckie

Post »

eMZet pisze:Ago, okres wegetacji to również czas kwitnienia i owocowania. Dynie są roślinami wymagającymi wiele pokarmu.
dzięki za wyjaśnienie jak widać jestem niedoświadczona w tych sprawach :)
polecisz jakiś konkretny nawóz do dyń?
Pozdrawiam Aga
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

eMZet pisze:W tym roku pierwszy raz wysiałem tykwę. Kupiłem mieszankę nasion. W torebce było: aż cztery nasionka ?. :shock: Wysiałem wszystkie ale wykiełkowało tylko jedno. Liczyłem na tykwę butelkową, posadziłem więc sadzonkę przy siatce ogrodzeniowej. Wyrosło mi jednak coś takiego:
Obrazek

Ten "rogalik" ma długość 165 cm. Na siatce wiszą jeszcze trzy tykwy, po około jeden metr każda. Wszystkie są jeszcze zielone więc nie uda się ich zasuszyć. Może zrobiłbym z tego jakąś trąbę. ;:1
eMZecie, czy znasz nazwę tej odmiany tykwy??
poszukuję nasionek właśnie czegoś takiego i dokładnie takiego!!
taka tykwa byłaby idealna na digeridoo - marzenie...
Awatar użytkownika
ola177
50p
50p
Posty: 63
Od: 9 sty 2007, o 13:19
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Ja kupiłam w sklepie nasionka tykwy i na torebce jest m.in. taka długaśna. Tykwa nazywa się lagenaria cucurbitacea i pochodzi z firmy G.H.N. Grono wrocław
lena
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 18 lut 2007, o 19:33
Lokalizacja: Oborniki wielkopolskie

Post »

Witam Wszystkich forumowiczów :) :) :)

No, no, no..Emzetku te gruszki na tym płocie niewiarygodne...chyba z pół godziny im się przyglądałam :D :D :D Od jutra będę podążać aby zdobyć choć kilka nasionek, choćby z pod ziemi :twisted: :twisted: :twisted:

Zachwycające..heh... :roll: :roll: :roll:
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

lena pisze:...Od jutra będę podążać aby zdobyć choć kilka nasionek, choćby z pod ziemi :twisted: :twisted: :twisted: ......
Leno, podaj mi na PW swój adres. Wyślę nasionka.

Pozdrawiam
Mietek.
olesiak
50p
50p
Posty: 52
Od: 12 mar 2007, o 18:26
Lokalizacja: koło Nowego Sącza

Post »

Te twoje domki smerfów mam w swoim ogrodzie(właśnie mi kiełkują nasiona), dynie gruszkową też kiedyś miałam ale na starym miejscu zamieszkania połamały mi ją dzieci sąsiada. Jeśli mółbyś mi sprzedać kilka nasion to bym chętnie kupiła. (za przesyłkę oczywiście zwrócę i zapłacę dodatkowo za nasiona)
wojciechsan

Post »

Witam wszystkich na forum!!!:P

Bardzo mi zależy na owocach tykwy i chciałbym zasadzić je w ogrodzie babci.
Podziwiałem zdjęcia waszych roślin i myślę, że moja babcia ucieszyłaby się mając w ogrodzie coś takiego, bo bardzo interesuje sie ogrodnictwem.
Wyczytałem tez na forum, że nasiona kupowane w sklepie rzadko kiełkują lub wyrasta inny gatunek. :shock:

Czy mogłbym prosić któregoś z forumowiczów np. ciebie Marysiu o podesłanie kilku nasion tykwy butelkowej?:roll:

Chyba pora na sadzenie jest odpowiednia!

Pozdrawiam! :)
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

Dorcia..i znów szukasz daleko..przecież widziałaś u mnie tykwę..dziś właśnie wysypałem z niej setkę nasion..po świętach zabiorę cię na działkę po miskanty i dostaniesz nasiona..
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Józefie,
widziałam ale ona była tak piekna, że nawet nie przypuszczałam, że będziesz ją chciał przerabiać na nasiona!! ;-)
Już nie mogę się doczekac wizyty na działce!!
Słoneczne pozrowienia dla całej rodziny i "ogonków" (zwierzaczków ;-))
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

wyciąłem w niej mały otwór od spodu a ze nasiona już "grzechotały" to same wypadły..tak wiec tykwa stoi jak dawniej..
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”