Ketmia syryjska (Hibiscus syriacus) cz.2

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
LeroyMerlin
200p
200p
Posty: 388
Od: 24 maja 2011, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ketmia syryjska

Post »

Lorrie, opadanie pąków może być spowodowane zbyt małą wilgotnością powietrza i zbyt niską temperaturą (ketmia lubi miejsca osłonięte od wiatru na słonecznym stanowisku). Warto zraszać roślinę w dni kiedy wilgotność powietrza jest mała. Ale Twój problem z ketmią może byś spowodowany po prostu tym, że okres kwitnienia ketmii właśnie się kończy (trwa on od lipca do września). Na okazałe kwiaty będzie trzeba poczekać na przyszły rok. Teraz ważne jest aby zabezpieczyć roślinę na okres jesienno - zimowy. Młode nasadzenie warto okryć suchymi liśćmi, słomą lub gałązkami drzew iglastych. Warto też pamiętać, żeby okrycie zachować jeszcze wczesną wiosną, kiedy możemy spodziewać się wiosennych przymrozków.
Pozdrawiam
Wojtek - LeroyMerlin
Pozdrawiam, Wojtek
Ekspert Leroy Merlin
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ketmia syryjska

Post »

Lorrie pisze:Kupiłam Ketmie w Castoramie, miały sporo pąków. Teraz po posadzeniu widzę, że te pąki zamiast kwitnąć to opadają! Ziemia kwiatowa, pH około 5,5-6. Co z nią nie tak?
Trzy lata temu kupiłem w tej samej firmie piękne ketmie.W tym roku wszystkie padły po zimie,
inne które mam,w ogóle nie ucierpiały.
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3731
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ketmia syryjska

Post »

Dziękuję za odpowiedź. Mirzan a okryłeś je na zimę?
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ketmia syryjska

Post »

A jak miałem okryć półtorametrowe drzewka? I po co? Moje rodzime,bo namnożone z nasion,ketmie,
nie marzną nigdy,ani kawałeczek nie ucierpał od mrozów.
Awatar użytkownika
rico62
500p
500p
Posty: 675
Od: 19 lip 2010, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: KATOWICE
Kontakt:

Re: Ketmia syryjska

Post »

Witam
Dostałem rok temu 1,5 m wielkości i przesadziłem pod koniec września,w tym roku zakwitł ,biała odmiana, ale coś nie tak było dużo kwiatów się nie rozwinęło i były mokre w środku posklejane i ciemniały i odpadały?? Jakaś choroba czy coś??
Obrazek
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ketmia syryjska

Post »

Też tak miałem, kwiaty ketmii kwitną krótko, w czasie kiedy część miała się rozwijać padał deszcz, co spowodowało sklejanie, nie rozwijanie się i atak pleśni, takie lato :)
Awatar użytkownika
hiacynta
200p
200p
Posty: 322
Od: 15 lis 2010, o 23:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia syryjska

Post »

A czy ktoś mógłby podzielić się doświadczeniem, jak wysiewać i pielęgnować siewki? Mam sporo nasion ketmi syryjskiej z krzaków, które rosną, nie wymarzają, pod koniec sierpnia zakwitają. Chciałabym je rozmnożyć.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8006
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Ketmia syryjska

Post »

Podpatrując naturę to chyba wysiać przed zimą.U mnie ketmie same się wysiewają.Jak mają kilka listków późną wiosną z wyrośniętymi już listkami wykopuję i sadzę na zagonku.Jak podrosną ( za jakiś sezon, dwa, w zależności od siły wzrostu) przesadzam.
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1038
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Ketmia syryjska

Post »

Kilka dni temu zobaczyłam w paru ogródkach przycięte na jakieś 15cm pędy ketmii z suchymi kwiatostanami.Nigdy nie przycinałam,tym bardziej na zimę.Wiem,że to nie są młode egzemplarze bo od kilku lat obserwuję jak ładnie kwitną.Może tak powinno się robić.Proszę o wypowiedzi.
Halina
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8006
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Ketmia syryjska

Post »

Jak przytniesz wiosną to równie ładnie będą kwitły, po co więc przycinać jesienią.Kompletny absurd, a można im tylko zaszkodzić.
Swoich niebieskich nie tnę i też pięknie kwitną.Owszem jeden egzemplarz różowy z nasion rośnie mi nadzwyczaj bujnie i ten nieco wiosną formuję skracając zbyt długie i wykrzywione gałązki.
X-A-9
---
Posty: 1991
Od: 24 gru 2009, o 12:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ketmia syryjska

Post »

Ja nasiona ketmii zbierałem zimą i siałem w czerwcu przyszłego roku wiele z nich wykiełkowało i przetrzymało zeszłoroczne mrozy teraz będzie ich kolejna :) może za rok zakwitną
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1038
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Ketmia syryjska

Post »

Nasiona ketmii bardzo dobrze wschodzą,roślinki od początku mają taką sztywna łodyżkę.Siałam około marca do doniczki,później już zimowały w gruncie lekko przysypane liśćmi/dołowane z doniczką w ziemi/
Halina
Awatar użytkownika
hiacynta
200p
200p
Posty: 322
Od: 15 lis 2010, o 23:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia syryjska

Post »

Witam bardzo dziękuję za podpowiedź, do jakiej ziemi wysiewałaś, jaką miały temperaturę podczas kiełkowania, mniej więcej, jak długo trzeba czekać na kiełki?

Przy okazji przymierzam się do wysiania opuncji figowej, ciekawe, czy coś z tego wyjdzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”