Jak najlepiej rzucić palenie papierosów - 2cz.(06.06-06.06)

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
vojtek9
50p
50p
Posty: 54
Od: 31 sty 2006, o 11:21

Post »

przykre to czytac. mysle Jozek, ze wiem o co ci chodzi. moj ojciec umieral 3 lata na raka mozgu....
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6959
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

jozef pisze:no wiesz! jak można nie oglądać meczu...
No to będę oglądał. :wink:
Pozdrawiam Andrzej.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6959
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Grają nieźle to nawet w I połowie nie zapaliłem papierosa. ;:113
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Admin_(do2007r.)
---
Posty: 857
Od: 19 maja 2005, o 14:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Post »

Nie zapaliłbyś jakbyś pochodził chociaż w odwiedziny na "onkologię " i popatrzył sobie na tych co kochali papierosy.
Podam trochę drastyczny przykład , który widziałem odwiedzając oddział, ale podaję "dla dobra sprawy"

Widziałem jak człowiek na oddziale miał zarośnięte cały nos i usta nowotworem.
Ale nadał "jarał fajki", choć mu zostało może kilka tygodni.....wiecie jak?

Przykładał sobie do wydrenowanego otworu w szyi papierosa i się zaciągał bezpośrednio do płuc - jakbyś zobaczył to na swoje oczy, ręczę, że zastanowiłbyś się długo zanim sięgnąłbyś po następnego.
---...== Admin ==...---
Prawdopodobnie Najlepsze Forum Ogrodnicze w Polsce.
http://www.FORUMOGRODNICZE.info" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Eliza
---
Posty: 489
Od: 7 wrz 2005, o 14:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

Jozefie nie rozumiem Ciebie... Widziałeś jak ojciec umiera jak dusi się. I nic to ne działa na Ciebie.
Głos Vojtka i Administratora w sprawie palenia jest taki wyrazisty i przejmujący.
Ja po trosze tez rzuciłam ze strachu. W pewnym momencie moja wyobraźnia mocno zadziałała że to JA a nie ktoś tam mogę mieć raka . Świadomość ta dała mi sporo siły żeby walczyć. Życzę tej siły wszystkim palącym, naprawdę.
Być wolnym to móc nie kłamać
(Albert Camus)
vojtek9
50p
50p
Posty: 54
Od: 31 sty 2006, o 11:21

Post »

każdy palacz musi sobie zdac sprawe z tego, ze codziennie staje przed wyborem. Albo pogodzi sie ze szybszym odejsciem albo rzuci. Przychodzi czasem taki moment kiedy medycyna jest bezsilna i pozostaje tylko czekac. wtedy zal kazdej chwili, kazdego momentu ktorego czlowiek nie przezyje. jak jest za pozno to nie ma co mowic o tym, ze przychodzi czas na refleksje. Czlowiek chce zyc i nie da rady nic zrobic. Jezeli ktos kto pali zacznie sie ocierac codziennie o cudze nieszczescie, cierpienie to moze przyjsc ta chwila. Jezeli nie to bedzie trwal w sytuacji somooszukiwania siebie. Trudno sobie wyobrazic , ze nie bedzie "za tydzien, za miesiac" wtedy gdy nagle czlowiek zaczyna zalowac przewaznie jest juz za pozno. Jezeli potrafisz sobie wyobrazic, ze dzisiaj kladziesz sie do lozka i juz nigdy sie nie obudzisz to bedzie wlasnie ten moment kiedy zaczniejsz myslec o wyjsciu z nalogu. Obojetnie- papierosy, alkohol, narkotyki. problem polega na tym, ze bardzo trudno zdac sobie sprawe z sytuacji, ze "nie bedzie jutro". czlowiekowi bardzo trudno sobie wyobrazic kompletna cisze i pustke. A to chyba tak wlasnie jest
Awatar użytkownika
Eliza
---
Posty: 489
Od: 7 wrz 2005, o 14:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

vojtek9 może Dzięki tobie któryś z naszych palczy podejmie próbe rzucenia nałogu.
Jak śmierć zagląda w oczy wtedy często jest za późno. No jak moi drodzy palacze? Co myślicie na ten temat ?
Być wolnym to móc nie kłamać
(Albert Camus)
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

dla niektórych rzucić palenie, to jak pokonać Niemców na mundialu 2006r :(
Jakub . . . . .
Awatar użytkownika
Eliza
---
Posty: 489
Od: 7 wrz 2005, o 14:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

Masz rację Nemo, nawet żaden nie odezwał się. Ale zauważ że w meczu prawie , prawie było jajo do jaja.
Być wolnym to móc nie kłamać
(Albert Camus)
vojtek9
50p
50p
Posty: 54
Od: 31 sty 2006, o 11:21

Post »

jezeli chodzi o pilkarzy to wielu palilo papierosy zupelnie oficjalnie. Kiedys byl taki zawodnik Legii W-wa, ktory sie lubil wyglupiac. Jak jego ojciec przychodzil na Lazienkowska popatrzec na trening to go stawial na bramce i strzelal mu gole. Wielu polskich sportowcow pozwalalo przezywac nam niezapomniane chwile. Ale czasem jak patrze na nasze gwiazdy to przypomina mi sie rysunek Mleczki, na ktorym bokser na pytanie dziennikarza "a wlasciwie czym pan sie zajmuje?" hamujac cieknaca krew z rozklepanego nosa od powiada "panie redaktorze, z zawodu to ja jestem piesciarzem"
Awatar użytkownika
Józef
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2330
Od: 26 mar 2006, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post »

Nemo..a co się tu odzywać..to tak jakbyś krowę która całe życie żarła trawę próbował teraz nauczyć jedzenia mięsa...hihi..
Awatar użytkownika
Eliza
---
Posty: 489
Od: 7 wrz 2005, o 14:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post »

Widzisz Jozefie krowa jest od urodzenia przystosowana do jedzenia roślin ma żoładek złożony z 4 części i watpię czy mogłaby strawić mięso.
Ty natomiast nie powiesz mi że od urodzenia zamiast smoka ciągnąłeś papierosa ;:209
Być wolnym to móc nie kłamać
(Albert Camus)
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Eliza pisze:Masz rację Nemo, nawet żaden nie odezwał się. Ale zauważ że w meczu prawie , prawie było jajo do jaja.
prawie?
Prawie.... robi wielką różnicę! (zasłyszane).
Jakub . . . . .
Zablokowany

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”