Wysadziłem już pomidory

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
aga.m
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 16 cze 2007, o 16:01
Lokalizacja: woj.małopolskie

Post »

Boję się o moje pomidorki ,bo mieszkam na podhalu gdzie temperatury są trochę niższe (zwłaszcza w nocy) niż np. w centrum Polski :D
Awatar użytkownika
mommy_b
200p
200p
Posty: 316
Od: 25 kwie 2008, o 19:47
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Witam,
Pierwszy raz w życiu uprawiam warzywa :lol: i w tym pomidory, no i wśród nich też mam koktajlowe (ulubienice moje, doczekać się nie mogę na te maleństwa), koralik mam w szklarni, i już ma pączki kwiatowe, tylko czekać aż się rozwiną ;:138 a inne (też małe ale nazwy niestety nie znam, jakaś odmiana z usa, tzn nasiona stamtąd ciocia przywiozła, a babcia je wysiała i potem parę sadzonek mi dała), które już od prawie początku maja stoją na balkonie w doniczkach i nie zmarzły, na noc nie chowałam, bo moja młodsza latorośl niszczyła sadzonki, więc ryzykowałam.

Pogoda była różna, noce też zdarzały się zimne i to bardzo, ale przetrwały. A teraz myślę, że już takich ochłodzeń to pewnie nie będzie więc spokojnie można je wysadzić do gruntu. Jak mi przez te zimne dni papryka nie zmarzła (fakt że w szklarni) to pomidory w gruncie na pewno przeżyją.

Pozdrawiam Beata
Awatar użytkownika
mommy_b
200p
200p
Posty: 316
Od: 25 kwie 2008, o 19:47
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

No i w te chłodne dni wysadziłam też parę pomidorów do gruntu z obawy że będą słabo rosnąć w doniczkach i żyją i nic im nie jest :D
Awatar użytkownika
rydnor
1000p
1000p
Posty: 1041
Od: 26 maja 2008, o 20:25
Lokalizacja: Toruń

Wysadziłem juz pomidory

Post »

Czy ktoś może mi powiedzieć coś o odmianie pomidora "Stanley"? przywiozłem je z Giżycka . Miejscowi działkowicze nazywają je również "Amerykanami".pozdrawiam Ryszard :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”