Zakątki na Dębowym 4

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17029
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

marta64- Martuś O ja też chciałabym zobaczyć na własne oczy dużo roślin. Czy wszystkie tego to nie wiem.
ale znać też jest dobrze. Ale pamięć nie wszystko jakoś chce zapamiętać.
Hmmm skąd ja to znam ? - " Czasem zastanawiam się, co mi to wyrosło w ogródku? ;:306 " Ja to znam doskonale. :;230
A czasami coś posieję i zapomnę i potrafię wyplewić.
Dzięki. To ja chyba te szafirki przesadzę , rozsadzę jak już będą im liście zamierać.
Ostatnie noce były już ok. Na weekend dopiero posadziłam pomidory, pory . Papryka jeszcze czeka . Może jutro. Bo nie wyrobiłam się weekendowo bo córcia była.
Dziękuję i pozdrawiam ;:196
Alicjo125 Piękny ten czas majowy. I fajnie, że w weekend pogoda dopisała i można było popracować w ogrodzie.
Posadziłam w końcu pomidory . Jeszcze papryki czekają na wysadzenie.
Majowe kolory są takie piękne, różne, żywe, nasycone i te jasne różne zielenie ;:167
Rajska jabłoń wśród zieleni ładnie wygląda.
Czekam jak mi klon bardziej rozwinie liście i buczek i jak będzie wyglądał w ogrodzie , bo one mają swój pierwszy sezon u mnie w tym roku .
Locutus- LOKI to dobrze, że masz już pogodę ustabilizowaną, Ja też tak chcę. Ale noce już normalniejsze cieplejsze.
A weekend był bardzo ciepły. Dziś dopiero pochmurno mam i lekki deszczyk kropi.
Ja też to moje epimedium bardzo lubię. Jest bardzo ładne .A i później z z samych liści lekko przebarwionych też ładnie wygląda.


Smagliczka skalna
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Smagliczka nadmorska
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kwitnie czosnek niedżwiedzi
Obrazek
Piwonie pomału zaczynają
Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17029
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

plocczanka - Lucynko
To ja zbiorę nasionka z tej białej sasanki. Mam nadzieję, że to umiejętnie zrobię. Wprawdzie to będę to pierwszy raz robić. Ale słyszałam, że zbierają nasiona i wysiewają sasanki. A może dasz jakieś rady ??
Mój szafirek 'Blue Spike' ma już z 4 czy 5 latek. Kwitnie niezawodnie i tak samo. Mam nadzieję, że potem rozsadzając go nie popsuję . Szkoda ,ze twój się zbuntował i stał się zwyczajnym szafirkiem. Te puchate są ciekawe i ładne i chyba dłużej kwitną.
Epimedium mam jedno. I mnie bardzo cieszy nawet jak już przekwitnie, bo wówczas listki zarumienią się się i tez ładnie ono wygląda.
Mam nadzieję, zę ciepełko i do ciebie dotarło. Ja je na weekend miałam i córcię też. Nawet się opalała.
Dziś pochmurno i lekki deszczyk kropi. Ale jeszcze ciepełko mam być. ;:196
cyma2704- Soniu wiosna to bardzo jest bogata w różne roślinki cebulowe i trzeba je udokumentować.
To i ja swoje szafirki wykopie w lipcu. Dzięki za radę.
Weekend był ciepły i bardzo miły bo córcia była . I pomidorki w końcu posadziłam. w sumie to tylko papryka została mi do posadzenia.
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie ;:196

ewita44- Ewuś O tak kolorek epimedium jest ładny. A potem listki się rumienią i też ładnie wygląda.
Chyba ludzie za dużo tych konwalii zbierają , zrywają i jest jej mniej. Ale w moich lasach jest jej dużo.
O tak, białe sasanki sa takie subtelne , ładniutkie. A rajska jabłoń z daleka wyróżnia się na tle zieleni.
O to fajny zakup czereśniowiśnia. Chyba już znalazłaś dla mniej miejscówkę ?



Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Aniu, sasanki najlepiej jest wysiać wprost z krzaczka, nasiona przechowane dłużej nie wschodzą dobrze. Łatwiej jest wyhodować sieweczki, jeśli dojrzałe nasionka pójdą wprost do ziemi. ;:333 Takie mam osobiste doświadczenie. ;:108
Rozumiem, że mój szafirek o coś się na mnie obraził. ;:131 Może o to, że go podzieliłam?
Niech tam, jak kwitnie, tak kwitnie, ale zawsze niebieskimi kwiatuszkami. ;:303
Co to jest za roślinka pokazana na zdjęciu?

U mnie dzisiaj od rana deszczyk i znaczne ochłodzenie, ale aktualnie dzieje się coś dziwnego. :roll: Zawsze im bliżej wieczoru, tym niżej spadał słupek rtęci w termometrze, tymczasem dzisiaj dzieje się odwrotnie i temperatura rośnie. Do tej chwili przybyło 6 stopni C i deszcz przestał padać. :lol: Jutro wysadzimy pomidory do gruntu, bo ma być ciepło.

Dobrego tygodnia, Aneczko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17029
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

any57- Andrzeju To prawda, to moje epimedium jest bardzo ładne i ciekawe. Ja je bardzo lubię.
Później zajrzę do ciebie i zobaczę to żółte epimedium. Na pewno też ładnie wygląda.
jarha- Halinko A dziękuję w imieniu sasanki za pochwałę jej. W prawdzie teraz już przekwita. Ale te puchate kulki też fajnie wyglądają. Ona jest taka delikatna, subtelna i ładna. dalej.
O , nawet nie wiedziałam ,że ona też skorupki lubi. Dziękuję za te informacje. To tak i jej będę robiła, Na razie tylko pod ciemierniki skorupki dawałam ;:108 . Dziękuję za te rady. Liści sasankom nigdy nie obcinałam to nie będę i dalej. Wszystkie rady i doświadczenia drugiego ogrodnika są bezcenne. ;:196
Och pewnie ,że chcę nasionka tych sasanek. Już ci z góry za nie bardzo dziękuję. To ja ci może też z mojej białej zbiorę i dla Lucynki.
Tylko może dasz mi radę jak to zrobić, bo będę to robiła po raz pierwszy ;:108

plocczanka- Lucynko Będę próbować i tak i tak z tymi nasionkami sasanki. może się uda.
Hm, ja też chce swojego szafirka podzielić i rozsadzić. To one takie obrażalski ? Ale trudno swojego poproszę aby się nie obrażała na mnie, to może będzie w następnych sezonach ładnie kwitła .
To pogodę mamy podobną. to ty sadź jutro pomidorki a ja paprykę.
A ta roślinka o którą pytasz to Słoneczniczek pstry LORAINE SUNSHINE . Taki dekoracyjny z pstrych liści. a kwitnie zwyczajnie na żółto. tylko się mi przypomnij.
Jak w tym roku się jeszcze rozrośnie to może na jesieni go spróbuję podzielić i kawałek dla ciebie ??
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17029
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

No i 1 hoście War Paint dostało się od przymrozków.. ;:222
Była posadzona dalej na innej rabacie.
Obrazek
Większość host mam pod domkiem i na rabacie pod winogronem i drzewkami . I te przeżyły zimne noce dobrze. A to War Paint pod domkiem. Dobrze, że ta cała i piękna. ;:167


Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Wilczomlecz migdałolistny
Obrazek
Obrazek
I pastorały paprociowe :)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11350
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Hosty,wilczomlecz i pastorały.. ;:167 Tak lubię!! :D ;:138 ;:63

Miłego dnia Aniu! ;:168

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2637
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Aniu, odnośnie nasion sasanek- trzeba obserwować jak te pomponiki zaczną zmieniać kolor z zielonego na beżowy. Jak nasionka wyschną to zaczynają fruwać na wietrze. Jeśli się boisz że nie upilnujesz to możesz założyć na przekwitnięty kwiatostan kawałek gazy lub rajstopy i delikatnie zawiązać pod nim.
Ładna ta hosta War Paint, szkoda, że zniszczył ją przymrozek :( Pewnie odbije, ale będzie mniejsza. Chętnie przyjmę od Ciebie nasionka, może siewki też będą takie bielutkie ;:7

Miłego wieczoru :wit
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11627
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Aniu paprocie w takiej fazie rozwoju są cudne. ;:oj
Hosty jak zwykle u Ciebie oglądam z przyjemnością, masz do nich serce i choć czasem coś przymrozi, to jednak są piękne.
Zaczynam swoje fotografować namiętnie, bo coraz okazalsze i mają więcej cienia, więc nie przypalone.
Jarzyny posadziłaś, ;:215 a moje pomidory nadal w garażu. ;:222
Miałaś miły weekend, dzieci to zawsze radość dla nas. ;:167
Pewnie już podlało Ci dostatecznie działkę, więc życzę dużo słońca. ;:3 :wit
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17029
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Uf, w końcu mam cały warzywnik posiany, posadzony . Nawet paliki do pomidorów też już nawbijałam wczoraj.
Kilka dni temu posadziłam do gruntu cukinie. Miałam w 2 doniczkach . Jedną w jedno miejsce , drugą w inne . I dziś zaglądam a jedną już ślimaki w większość żżarły. ;:161 ;:161
Zebrałam co sie dało. bo środki jeszcze jakieś były. Przesadziłam w inne miejsce, może obije. Ach to nie nażarte plemię ślimakowe. już kilka jeżówek tę mi obżarły.
U was też grasuję te paskudzctwa ??
W hostach już granulat wysypałam bo też już niektóre listki pod - dziurkawione. ;:202
Nawet kilka roślin przesadziłam.

marpa- Maryniu Witaj kochana ;:196
Maj jest cudny, tak dużo roślin, tak dużo kwitnień nam się pokazuje , raduje , zmienia się co kilka dni. świat piękniej :) ;:167
jarha- Halszko O bardzo ci dziękuję za instruktaż zebrania nasion z sasanki. Nigdy tego nie robiłam i pzryznam , że deko się obawiam czy dobrze zrobię. Ale zawiąże skarpetkę reajstopową i powinno być ok. Ale to jeszcze trochę. Dziękuję ci bardzo n=mądra głowo ;:196
Jak mi się uda zebrać nasionka to będą dla ciebie i dla Lucynki. ;:108
Bardzo lubię tą hostę War Paint. Dal mnie jest cudna. Niestety przymrozek jedną WAr Paint i Fragrant B. mi ściął. Trudno. Dobrze, że inne całe. :D
cyma2704 Oj tak, tak te spirale paprociowe są cudne.
Cieszę się ,że podglądasz u mnie hosty. Ja też codziennie do nich zaglądam. Bardzo je lubie. I chyba też mnie lubią. bo rosną w większości dobrze.
Fajnie, że je fotografujesz. One teraz są takie inne, barwne, latem są inne a na jesieni jeszcze inne. Warto zrobić na pamiątkę im te zdjęcia.
Posadziłam już w warzywniku wszystko. I pomidorki też. A twoje w garażu, czekają na swój czas.
Tak na weekend miałam tylko córcię. Ale było bardzo miło. I ognisko było z tradycyjnymi kiełbaskami i kociołek i pzrjażdżki rowerowe. A najważniejsze , że pogoda letnia dopisała.
Tylko już komary meszka zaczęła trochę ciąć ;:222



Czosnki zaczynają :D z tradycyjnymi kiełbaskami i kociołek. I przejzdżaki rowerami. takze bardzo fajnie i pogoba letnia.
Obrazek
orliki zaczęły kwitnienia. Jeszcze nie wszystkie ale zaczyna się robić orlikowo :)
Obrazek
Obrazek

Obrazek
a to nie pamiętam co to za roślinka. Rosiała mi się już w kilku miejscach w ogrodzie :)
Obrazek
Obrazek

Obrazek
funkia Milenium rośnie w oczach
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17029
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Kwitną pigwy :)
nowa - tegoroczny zakup
Obrazek
I iluś letnia. Przesadzana 2 lata temu, mocno przycięta w tym roku ponownie zakwitła. To może i owoce zawiąże.
W ubiegłym roku nie miała owoców odchorowała przycięcie i przesadzanie najbardziej.
Obrazek
borówki też kwitną :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2471
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Witaj Aniu u mnie też pełno tych brązowych gołych ślimaków w kwiatkach sypie ale to nic nie daje jak pada deszcz one sobie robią ucztę. Cukinii jeszcze nie sadziłam bo zapowiadali deszcze i własnie bałam się ślimaków. Nie ma rady na te paskudne ślimaki. Pozdrawiam życzę miłego dnia ;:196 ;:3
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17029
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Alicja125 - Alu No i u mnie ta ślimakowa plaga jest ;:161
Ja cukinie posadziłam i do jednej juz się te paskudztwa dobrały . ech
Może ta jedna odbije. A do drugiej sie nie dobiorą.

Kwitnie macierzanka- uwielbiam jej zapach :) ;:167
Obrazek
Obrazek
Kwitnie czosnek niedźwiedzi
Obrazek
Hortensja Dębolistna
Obrazek

Obrazek
ketmie syryjskie i czosnki ruszają ;:173
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2471
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Aniu u Ciebie zawsze ślicznie czosnek niedźwiedzi już kwitnie u mnie też a ja głupia w tym roku przegapiłam zbiór listków a teraz mówią że za późno. No to się nie dałaś ślimakom myślę, że odbije ta Twoja cukinia jak nie to w najgorszym razie można jeszcze wsadzić nasionko do gruntu. Pozdrawiam cieplutko ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”