Roślinnik balkonowy

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
koniczynka2014
1000p
1000p
Posty: 1006
Od: 12 kwie 2014, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Ale masz prawdziwy busz ! I jak różnorodnie ;:3 Cudnie ;:3
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Dziękuję ;:196
Nie mam kompletnie czasu na balkonowanie, a tym bardziej na forum, na szczęście rośliny radzą sobie same i dziś chciałam się pochwalić moimi kwitnącymi pięknotkami. Róża to tegoroczny zakup w jakimś hipermarkecie, nazywała się róża angielska pachnąca :wink: nie wiem więc, jaka to odmiana, ale jest cudna i naprawdę pachnie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Drugie pachnidełko to kupiona od forumowej Dorotki-Szarotki66 lilia Lankon, właśnie dziś rozchyliła po długim oczekiwaniu płatki i czaruje mnie zapachem :D czekam jeszcze na jej koleżanki Robinę i Longiflorum Global Village, jak widać na zdjęciu wszystkie porosły bardzo wysokie, mimo niekoniecznie idealnych dla lilii warunków.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I na koniec moja ulubiona ciapatka i trochę niebieskości:wink:

Obrazek

Obrazek

Balkonowego weekendu wszystkim życzę! :D
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
Awatar użytkownika
janek45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4061
Od: 5 sie 2012, o 07:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia-Mazury

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Marta pięknie zarośnięty balkon a rośliny na nim nie samowite ,gratuluję ;:215 ;:138 ;:138
Oaza spokoju u Janka
cz.1 cz.2 cz.3 aktualna
Awatar użytkownika
Alenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2546
Od: 5 lut 2013, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Cudowna ta pachnąca piękność-róża..wygląda jak cukierek ;:oj
Jak się sprawują lilie na balkonie? Zawsze chciałam mieć, są piękne, ale zawsze się obawiałam, że nie nadają się na balkon, po tym jak z różą mi nie wyszło :(
Awatar użytkownika
trzy_koty
100p
100p
Posty: 179
Od: 14 mar 2014, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Ta pelargonia ma obłędny kolor... aż sobie zapisałam to zdjęcie w notatkach ogrodniczych - może wykorzystam ten kolor w przyszłym roku. ;)

A w ogóle to chyba mamy dzieciaki w podobnym wieku, moi już też buszują w roślinkach na balkonie kiedy tylko mogą (to znaczy, kiedy ja nie patrzę :twisted: :wink: ).
pozdrawiam słonecznie, Ewa
Mój balkon, z wątkiem dziecięco-kocim
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Janku, Madziu, Ewo, dziękuję za odwiedziny ;:196
Madziu lilie to prościzna, pod warunkiem, że na zimę wyciągniesz cebulki z doniczek, w zeszłym roku w związku z perypetiami szpitalnymi i Młodszym Potomkiem zaniedbałam tą sprawę i cebulki zgniły :( a tak to w marcu wsadziłam nowe cebule do skrzynki i one sobie rosły bez żadnych zabiegów, teraz sięgają mi do ramienia i zaczyna się szał kwitnień i zapachów :tan
Ewo witaj z powrotem! no nasi mali ogrodnicy w zbliżonym wieku, pamiętam jak Ci zazdrościłam balkonowej miejscówki dla Dziewczynki :wink: mam nadzieję, że pokażesz u siebie, jak to teraz wygląda.

Jeszcze trochę lilii i różyczek :wink:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
Awatar użytkownika
Anah
100p
100p
Posty: 169
Od: 26 maja 2016, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Fantastyczny pomysł z tym kilkupiętrowym kwietnikiem - widać, że cieniolubnym bardzo się na dole podoba, a zioła i bylinki pięknie prężą się na słońcu :) A te nemezje - oszałamiające!

Przeuroczy ten Twój roślinnik! ;:167
Zapraszam na Anusiny balkonik :)
Awatar użytkownika
trzy_koty
100p
100p
Posty: 179
Od: 14 mar 2014, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

emka29 pisze:mam nadzieję, że pokażesz u siebie, jak to teraz wygląda.
Szczerze mówiąc liczyłam że bardziej będą z tego miejsca korzystać, a mi się takie bardzo ruchliwe egzemplarze trafiły i tam nie wysiedzą. ;:306 Ale fotki się niedługo pojawią. :)
pozdrawiam słonecznie, Ewa
Mój balkon, z wątkiem dziecięco-kocim
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Dziękuję Marto za odpowiedź a propos jodły koreańskiej. Muszę się za nią rozejrzeć, bo bardzo mi się podoba. Wymieniałaś nazwy lilii, ale czy możesz jeszcze raz napisać, jak się nazywa ta na ostatnich zdjęciach - ta nakrapiana? Jest nieziemska. To ona jest taka wielka (wysoka) na jednym ze zdjęć?
Ja swoich lilii nie wyjmowałam - wiem, że orientalne się zostawia. Te, o które dbałam zgniły, a te które zostawiłam bo o nich zapomniałam zakwitły jako pierwsze.
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Aniu dziękuję za odwiedziny :) nemezje tak piękne niestety były w zeszłym roku, tegoroczne, wysiane dokładnie tak samo prawie w ogóle nie wzeszły a potem tak marnie rosły, że je wywaliłam, za mało mam miejsca, żeby je marnować :(
Ewo też mam "problem" ruchliwego egzemplarza, ale u mnie to nie ma się nawet jak rozpędzić :;230 tylko straty duże przy najkrótszej wizycie Potomka na balkonie, a młodszy idzie w jego ślady, wszystko musi pomacać, a stąd już blisko do zrywania i zaraz zielsko w buzi :wink:
Madziu ta nakrapiana to Lankon, rzeczywiście cudna i zapach nieziemski. Wszystkie 3 lilie, które mam w tym roku urosły takie wysokie, nie wiem, czy to w ich przypadku norma, ale sięgają mi do ramienia prawie, a do niskich nie należę :wink: wiem, że cebulki mogą zostać w ziemi, ale mi w pojemnikach zawsze zimą wszystkie cebulowe gniły, więc wolę wyciągnąć i na wiosnę sadzić od nowa.

Robina i Longiflorum Global Village trzymają mnie w napięciu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Długo wyczekiwana Cassandra wreszcie rozwinęła pierwszy kwiatek ;:167 ten zapach...

Obrazek

I inne kwitnienia

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze rzut oka na roślinnik

Obrazek

A z frontu parapetowego nieustająco kwitnące skrętniki ;:167
Obrazek

Miłego tygodnia :wit
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Nareszcie! To ma być lilia Longiflorum Global Village, trochę na razie nieforemne te kwiaty, a co najgorsze nie pachnie, ale i tak mi się podoba :D

Obrazek

Obrazek

I nadal czekamy na Robinę :)
Obrazek
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
Anka159
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1728
Od: 29 sie 2013, o 08:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Masz uroczy kolorowy balkon. Tyle na nim ciekawych roślinek ;:138 . Jaki duży ten balkon?

Miłego dnia.
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 813
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Roślinnik balkonowy

Post »

Bardzo ładnie urządzony balkon i ciekawe rośliny :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”